محوطه سازی یا طراحی محوطه چیست؟

در تعریف محوطه سازی یا طراحی محوطه باید گفت:محوطه سازی یک خاصیت است که به دلیل این خاصیت باید در روش های علمی و زیبایی شناختی این حوضه، پیشرفت هایی را تکمیل کرد،به طوری که در عین پیشرفت رو به جلو ،پیشرفت های گذشته را حفظ کرد.در تعریفی دیگر محوطه بخشی از ملک شماست که در خارج از خانه قرار دارد.وقتی که حیاط خود را زیبا می کنید،در واقع شما مشغول محوطه سازی هستید.

به بیان ساده، وقتی از داخل خانه به پنجره رو به حیاط خود نگاه می کنید و در آن یک مشخصه از لحاظ زیبایی شناختی شما را جلب خود می کند، این یک ویژگی از محوطه سازی است.توجه داشته باشید که برخی از ویژگی های عملی محوطه سازی،مانند سیستم های زه کشی و ... حتی با وجود اینکه دیده نمیشوند اهمیت حیاتی دارند.

 landscap

خانه و طراحی محوطه:زندگی در یک هارمونی

موارد فوق،یک تعریف ساده و کارآمد از اصطلاح "محوطه سازی" را ارائه میدهد ،اما صاحبان خانه تمایل دارند که بدانند که برای محوطه سازی به چه چیزهایی نیاز دارند و یا حتی ترجیح میدهند برای یک طراحی زیبا و چشم انداز عالی حیاط خود یک نفر را استخدام کنند.

طراحی محوطه توسط گروه معماری villa1000 با 15 سال سابقه فعالیت و نمونه کارهای بسیار خاص و دیدنی-نمونه کارهای ما

طراحی محوطه

در ادامه نگاهی سریع داریم به انواع چشم انداز محوطه سازی که میتوانید از آنها در محوطه بهره مند شوید.

قبل از اینکه شروع کنیم،یک سوال اساسی برای تامل وجود دارد.آیا باید یک خانه و محوطه سازی آن با هم هماهنگ باشند؟

منظور ما ظاهر و همگون بودن خانه و محوطه از نظر زیبایی است؛آیا شیوه ظاهری خانه شما میتواند در تصمیم گیری مربوط به طراحی محوطه مانند انتخاب و چیدمان گیاهان و .... تاثیرگذار باشد!

بعضی از مالکان خانه ها دوست دارند خانه و طراحی محوطه شان با هم هماهنگ باشد.این بسیار خوب است ولی باید توجه کرد که تا چه حد میتوان این کار را انجام داد؟ به عنوان مثال، اگر سبک مربوط به منزلتان واجد شرایط کلبه بودن نباشد آیا میتوانید طراحی محوطه خود را مطابق با خانه با سبک کلبه طراحی کنید؟در جواب باید گفت بله! این کاملا بسته به سلیقه شما دارد.ولی این واقعیت درست است که ویژگی های محوطه سازی در برخی از خانه ها بهتر از بقیه است.

 Landscape 1.67858660

 دستیابی به هماهنگی خانه با محوطه گاهی به صورت شهودی امکان پذیر است.اما اگر به صورت جدی برای محوطه خود تصمیم گرفته اید حتما آن را به یک معمار طراح محوطه بسپارید.

شرکت معماری villa1000 -متخصص طراحی ویلا و طراحی محوطه در ایران-نمونه کارهای طراحی محوطه ما

در اینجا برخی از انواع ویژگی های محوطه را بیان میکنیم:استفاده از همه اینها در محوطه الزامی نیست.موارد زیر فقط نمونه ای سریع از ویژگی های محوطه است.

نهال های باغچه ای،چمن،بوته ها،درختان گلدار،مزارع،مسیرها،راهروها،نرده ها،چشمه ها،آبنماها

پیش از شروع محوطه سازی:

اکنون شاید درباره طراحی محوطه سازی خود ایده هایی دارید، اما قبل از انجام، چند چیز را باید از خود بپرسید؟

اولین سوالی که باید از خود بپرسید این است :آیا من قصد دارم در این ملک زندگی کنم یا آن را بفروشم یا اجاره دهم؟

پاسخ به این سوال، اولویت شما را روشن می کند و به ایجاد یک ایده برای محوطه سازی منزل کمک می کند؛اگر قصدتان این است که در خانه خود به صورت دائم بمانید درباره طراحی محوطه فقط با سلیقه خودتان مشورت کنید.اما اگر قصدتان فروش یا اجاره است ،محدودتر هستید زیرا اساسا از سلیقه دیگران اطلاع ندارید و باید با اکثریت سلیقه دیگران محوطه سازی خود را انجام دهید.

 beautiful yard art yards images backyard walls designs most front trees ideas outdoor landscapes design pictures and gardens grass garden deck landscaping without small 930x535

 از ااشتباهات گران قیمت در محوطه سازی خودداری کنید:

مانند تمام جنبه هایی که در زندگی شما وجود دارد، برخی از تصمیم گیری های مربوط به محوطه سازی مربوط میشود به یادگیری آنچه که نباید انجام شود.

به عنوان مثال برخی از یک ایده به نظر عالی از نظر خودشان هیجان زده هستند، تصمیم میگیرند با برداشتن یک درخت بزرگ از منظره خود محوطه سازی منزل را آغاز کنند.با این حال انجمن کارشناسان تصریح میکنند که این ایده چقدر بد است.

بنابراین میخواهیم برخی از راهکارهای کسب اطلاعات در مورد افزایش ارزش املاک و مستقلات از طریق محوطه سازی را بررسی کنیم.

یک طراحی محوطه عالی ارزش املاک را افزایش میدهد.این چه مقدار است؟میانگین طی مطالعات سالهای متمادی بین 7 تا 15 درصد است.پس نتیجه میگیریم که طراحی محوطه چقدر میتواند ارزش ملک را افزایش دهد به شرطی که این کار به درستی(سپردن طراحی محوطه به یک شرکت معتبر)انجام شود.

2018 07 large yard landscape designers daybreak

گروه معماری villa1000 آماده انجام طراحی محوطه شما توسط متخصصان مجرب است.با ما در تماس باشیید.02188660665

خوشبختانه در طراحی محوطه ایده های طراحی کم نیستند به طوری که چالش شما در پیدا کردن منبع ایده ها نیست بلکه در غربال کردن آنهاست.

از کجا میتوان ایده های خوب طراحی محوطه را پیدا کرد؟

در زیر چند فقط چند نکته برای یافتن ایده های محوطه سازی منازل ارائه میشود:

1-آنچه افراد دیگر با طرح های محوطه سازی خانه خود انجام میدهند را مشاهده کنید. در صورت امکان،دلایل انتخاب عناصر محوطه سازی را در میان بگذارید.

2-مجلات،کتابها،تلویزیون و وب همه اطلاعات فراوانی درباره انواع طرح های محوطه ارائه میدهند.

3-در طراحی محوطه با یک حرفه ای مشورت کنید02188660665(مشاوره با گروه معماری villa1000) 

4-از بنگاه های املاک در مورد واکنش خریداران در مورد محوطه مشورت کنید.

به یاد داشته باشید که خریداران بالقوه ممکن است سلیقه شما را نپسندند.این همان چیزی است که شما را به تحقیق وا داشته است.

حوضچه های مصنوعی،چشمه و آبنماها،برجسته ترین ابزارها برای چشم انداز محوطه به شمار می آیند که اگر به خوبی اجرا شود میتواند محوطه شما را از بقیه متمایز کند. 

 محوطه خود را در تمام طول سال زیبا نگه دارید؛این به این معنی است که در تمام فصل ها جزئیات را طوری قرار دهید که مطابق آن فصل باشد.بهار،تابستان،پاییز یا زمستان

 

اکنون که انواع مختلف ویژگی های محوطه را خواندید ممکن است علاقه مند برای مشورت با یک شرکت معماری باشید که متخصص در این امر است.

ما برای پاسخ گویی آماده ایم 02188660665 یا مشاوره از طریق واتساپ قرار گرفته در پایین سایت.