طراحی ویلای جناب آقای اکبری - 88660665 🔱آرشيتكت: رضا طاهري🔱

logo25

 طراحی ویلا

سبک طراحی شما کاملا وابسته به سلیقه و علاقه شماست. رویای شما زندگی در یک ویلا مدرن است یا ترجیح می دهید در یک ویلا روستیک زندگی کنید و یا ویلای کلاسیک؟ یا یک ویلای سنتی ایرانی را ترجیح می دهید؟

طراحی ویلا مدرن

ویلاهای مدرن به زیر مجموعه های مختلفی تقسیم می شوند که هر کدام با کمی تغییر راهی مجزا در طراحی ویلا را در بر می گیرند، برخی سبک های مینیمال همچون ویلای طراحی شده توسط معمار مشهور لوکوربوزیه را می پسندند که در مینیمال ترین حالت ممکن با ترکیب خطوط مستقیم و منحنی و استفاده از متریال شیشه طراحی شده است و برخی تنها خطوط منحنی و نرم را ترجیح می دهند و برخی تنها خطوط مستقیم و قابل درک را می پسندند و برخی دیگر با روحیه متفاوتی که دارند خطوط شکسته و خشن را در طراحی می پسندند.

طراحی ویلای جناب آقای اکبری

طراحی ویلای جناب آقای اکبری

PLG_CONTENT_SOCIAL_SHARE_LABEL

اتود اولیه این ویلا یک مکعب بوده است که به دلیل پایین تر بودن سایت پروژه و قرار گیری خیابان بالاتر از سطح سایت، یک سوم آن در پر کننده اختلاف ارتفاع بین خیابان و سایت می باشد و دو سوم آن در بالا قرار گرفته است. برای سبک شدن حجم، مرکز مکعب از شیشه پوشیده شده است تا ضمن جذاب تر کردن طراحی ویلا، نور کافی را به پذیرایی مرکزی انتقال دهد. در تمامی طبقات برای حفظ محرمیت در چپ و راست حجم، نورگیری های طبیعی به حداقل رسیده است. در جهت تکمیل حجم، بخشی از حجم مرکزی به سمت حیاط پشتی پیش روی داشته است و بر روی آن دو حجم یو شکل عظیم قرار گرفته است تا ضمن معلق نگه داشتن مکعب با نمای چوب، به جذابیت حجم اضافه کند. در نمای سمت خیابان تراس بزرگی در طبقه اول در نظر گرفته است تا استفاده ساکنین از فضای بیرون را به حداکثر برساند.

ما برای خلق ایده هایی خاص دور هم جمع شده ایم

مقالات طراحی ویلا