طراحی ویلای جناب آقای بخشی - 88660665 🔱آرشيتكت: رضا طاهري🔱

logo25

 طراحی ویلا

سبک طراحی شما کاملا وابسته به سلیقه و علاقه شماست. رویای شما زندگی در یک ویلا مدرن است یا ترجیح می دهید در یک ویلا روستیک زندگی کنید و یا ویلای کلاسیک؟ یا یک ویلای سنتی ایرانی را ترجیح می دهید؟

طراحی ویلا مدرن

ویلاهای مدرن به زیر مجموعه های مختلفی تقسیم می شوند که هر کدام با کمی تغییر راهی مجزا در طراحی ویلا را در بر می گیرند، برخی سبک های مینیمال همچون ویلای طراحی شده توسط معمار مشهور لوکوربوزیه را می پسندند که در مینیمال ترین حالت ممکن با ترکیب خطوط مستقیم و منحنی و استفاده از متریال شیشه طراحی شده است و برخی تنها خطوط منحنی و نرم را ترجیح می دهند و برخی تنها خطوط مستقیم و قابل درک را می پسندند و برخی دیگر با روحیه متفاوتی که دارند خطوط شکسته و خشن را در طراحی می پسندند.

طراحی ویلای جناب آقای بخشی

طراحی ویلای جناب آقای بخشی

PLG_CONTENT_SOCIAL_SHARE_LABEL

موقعیت :دماوند

طراحی ویلا :استودیو villa1000

اجرا :---

کارفرما :جناب آقای بخشی

کاربری :ویلا

 مساحت :300 متر مربع

وضعیت : اتمام طراحی و در حال اجرا

عکس های اجرایی در لینک زیر:

ساخت ویلا

 

طراحی ویلا پیش روی شما از یک مکعب واحد آغاز گردید. طراحی ویلا از طریق مکعب های پوسته ای راهش را آغاز کرد و کم کم به سمت پختگی و تکامل حرکت کرد و در نهایت حاصل آن تشکیل ویلایی با حجمی پر از حجم های کوچک و بزرگ شد. حجمی که در کنار همبستگی، حس کنجکاوی و اکتشاف را در مخاطب ایجاد میکند. در قسمت رو به حیاط نمای ویلا شاهد باکس چوبی در میانه نما هستیم و در زیر آن باکسی خالی شده را می بینیم، در بالای آن تراس معلقی که خودش رو تا آنچه در توان دارد به جلو رانده است و در بالای خود حجمی ال شکل را به خود دیده که یال پایینی اش بر روی لبه آن نشسته است و در کنار همه این ها دو حجم عمودی را میبینیم که یکی کوچکتر و دیگری بزرگتر است و در حجم بزرگتر شکافی ایجاد کردیم تا سادگی را از جان این مکعب خارج کنیم. تمام این احجام بر روی شیبی به آرامی جای خود را پیدا کرده است، بی آنکه آسیبی به زمین زیرش برساند. همین شیب باعث شده است که ویلای مذکور در سمتی در تراز منفی قرار گیرد و در سمتی تراز مثبت. در بخش تراز مثبت، مکعب سفید عظیمی را قرار دادیم که مکعب اصلی ویلا را در خود گرفت و در دیواره اصلی آن پترن هایی را ایجاد کردیم تا سادگی بوجود آمده را با نظمی جذاب تغییر دهیم. مسیری مستقیم به در ورودی خانه از داخل این مکعب عظیم بوجود آوردیم و از کناره آن پله هایی به سمت حیاط طراحی کردیم. در حجم اصلی ویلا شیشه های طولی قرار دادیم تا نور را به خوبی وارد فضای داخلی کنیم. همه این جذابیت های طراحی ویلا را در کنار طراحی محوطه قرار دهید، براستی بی نظیر شده است. طراحی غیرقابل پیش بینی ای برای محوطه در نظر گرفتیم و در هر قسمتی فضایی خاص برای دورهمی های دو نفره و چند نفره در نظر گرفتیم. پله هایی را در سرتاسر زمین با چمن هایی ترکیب کردیم و شیب را به حالت پلکانی خاص ایجاد کردیم. پله هایی با پیچ و تاب های فراوان که حاصلش فضاهای جذابی شد که پیش روی شماست. و در پایان برای تکامل کل طرح ویلا، استخری طولی را از زیر حجم خالی شده به بیرون فضا کشیدیم و در دیواره جلویی آن شیشه قرار دادیم و فضایی بی نظیر در ترکیب آب و نور و طبیعت ایجاد کنیم. هدف ما ایجاد آرامشی بی انتها برای ساکنین بود که با این طرح ویلا به خوبی محقق شد.

مقالات طراحی ویلا