طراحی ویلای جناب آقای جهانگیری - 88660665 🔱آرشيتكت: رضا طاهري🔱

logo25

 طراحی ویلا

سبک طراحی شما کاملا وابسته به سلیقه و علاقه شماست. رویای شما زندگی در یک ویلا مدرن است یا ترجیح می دهید در یک ویلا روستیک زندگی کنید و یا ویلای کلاسیک؟ یا یک ویلای سنتی ایرانی را ترجیح می دهید؟

طراحی ویلا مدرن

ویلاهای مدرن به زیر مجموعه های مختلفی تقسیم می شوند که هر کدام با کمی تغییر راهی مجزا در طراحی ویلا را در بر می گیرند، برخی سبک های مینیمال همچون ویلای طراحی شده توسط معمار مشهور لوکوربوزیه را می پسندند که در مینیمال ترین حالت ممکن با ترکیب خطوط مستقیم و منحنی و استفاده از متریال شیشه طراحی شده است و برخی تنها خطوط منحنی و نرم را ترجیح می دهند و برخی تنها خطوط مستقیم و قابل درک را می پسندند و برخی دیگر با روحیه متفاوتی که دارند خطوط شکسته و خشن را در طراحی می پسندند.

طراحی ویلای جناب آقای جهانگیری

طراحی ویلای جناب آقای جهانگیری

PLG_CONTENT_SOCIAL_SHARE_LABEL

اتود اولیه این طراحی ویلا متشکل از دو صفحه افقی و عمودی به شکل ال بود که به صورت زیگزاگی روی هم قرار گرفتند و تشکیل یک ویلای دوبلکس مدرن را دادند. سپس نیمی از بخش ال افقی در تراز بالا را در جهت محور مرکزی کاهش دادیم تا فضایی بدون سقف برای تراسی بزرگ ایجاد کنیم. برای پرکردن تراز همکف نیز از دو مکعب کمک گرفتیم تا یکی در زیر ال را تکمیل کند و دیگری از حجم اصلی خارج شود تا نمای ویلا را از مسطح بودن خارج کند. البته برای ایجاد راهرو و نشیمنی مسقف در تراز همکف، یکی از مکعب ها را به سمت محور مرکزی حرکت دادیم تا این فضای راهرو مانند ایجاد شود. همچنین در تراز همکف ویلا شومینه ای داشتیم که می بایستی دودکش آن را به تراز بام می رساندیم. ما این عمل را در طراحی پیاده کردیم. اما به دلیل اینکه دودکش به تیر بالایی برخورد نکند می بایستی آن را در خارج از بنا طراحی میکردیم اما ایده ای جدید پیاده سازی کردیم. ما دودکش را به سمت محور مرکزی ویلا جا به جا کردیم تا از کنار تیر در جهت داخل حرکت کند و در نهایت دودکش سقف تراز همکف و اول را شکافت و مسیرش را به سمت بام پیدا کرد. استخری نیز در جلوی ویلا قرار دادیم تا از طریق دیوارهای شیشه ای ویلا، دید و حس خوبی به ساکنین انتقال دهد.

مقالات طراحی ویلا