طراحی ویلای جناب آقای مثنوی - 88660665 🔱آرشيتكت: رضا طاهري🔱

logo25

 طراحی ویلا

سبک طراحی شما کاملا وابسته به سلیقه و علاقه شماست. رویای شما زندگی در یک ویلا مدرن است یا ترجیح می دهید در یک ویلا روستیک زندگی کنید و یا ویلای کلاسیک؟ یا یک ویلای سنتی ایرانی را ترجیح می دهید؟

طراحی ویلا مدرن

ویلاهای مدرن به زیر مجموعه های مختلفی تقسیم می شوند که هر کدام با کمی تغییر راهی مجزا در طراحی ویلا را در بر می گیرند، برخی سبک های مینیمال همچون ویلای طراحی شده توسط معمار مشهور لوکوربوزیه را می پسندند که در مینیمال ترین حالت ممکن با ترکیب خطوط مستقیم و منحنی و استفاده از متریال شیشه طراحی شده است و برخی تنها خطوط منحنی و نرم را ترجیح می دهند و برخی تنها خطوط مستقیم و قابل درک را می پسندند و برخی دیگر با روحیه متفاوتی که دارند خطوط شکسته و خشن را در طراحی می پسندند.

طراحی ویلای جناب آقای مثنوی

طراحی ویلای جناب آقای مثنوی

PLG_CONTENT_SOCIAL_SHARE_LABEL

سایت پروژه در زمینی شیب دار با اختلاف ارتفاع زیادی بوده است، ابتدا دو مکعب بر روی هم قرار گرفت و مکعب بالایی کوچکتر شد و در سمتی کنسولی برای پیش روی انتخاب شد و در سمت جلو تراسی برای ساکنین؛ مهم ترین و جذابترین بخش طراحی ویلا، معلق کردن مکعب اصلی و زیرین بود که به خوبی با کمک دو دیوار برشی، خود را در سطح شیبدار جا داده است و در قسمت جلوی خود در زیر این حجم معلق استخری رو به خوبی در خود گرفته است. برای حفظ محرمیت بنا در سمت های کناری، دیوارها به شکل صلب طراحی شد و در قسمتی پترن هایی قراردادیم تا بتوان بازی نور را به خوبی ایجاد کرد و در سمت دیگری شکافی جذاب و قوی برای نورگیری بیشتر و خارج کردن این حجم صلب از این یکسانی ایجاد کردیم و برای تکمیل حجم دیوارهای نمای رو به حیاط را شیشه ای در نظر گرفتیم.

ما برای خلق ایده های خاص اینجا جمع شده ایم

02188660665

مقالات طراحی ویلا