طراحی ویلای جناب آقای محمودی - 88660665 🔱آرشيتكت: رضا طاهري🔱

logo25

 طراحی ویلا

سبک طراحی شما کاملا وابسته به سلیقه و علاقه شماست. رویای شما زندگی در یک ویلا مدرن است یا ترجیح می دهید در یک ویلا روستیک زندگی کنید و یا ویلای کلاسیک؟ یا یک ویلای سنتی ایرانی را ترجیح می دهید؟

طراحی ویلا مدرن

ویلاهای مدرن به زیر مجموعه های مختلفی تقسیم می شوند که هر کدام با کمی تغییر راهی مجزا در طراحی ویلا را در بر می گیرند، برخی سبک های مینیمال همچون ویلای طراحی شده توسط معمار مشهور لوکوربوزیه را می پسندند که در مینیمال ترین حالت ممکن با ترکیب خطوط مستقیم و منحنی و استفاده از متریال شیشه طراحی شده است و برخی تنها خطوط منحنی و نرم را ترجیح می دهند و برخی تنها خطوط مستقیم و قابل درک را می پسندند و برخی دیگر با روحیه متفاوتی که دارند خطوط شکسته و خشن را در طراحی می پسندند.

طراحی ویلای جناب آقای محمودی

طراحی ویلای جناب آقای محمودی

PLG_CONTENT_SOCIAL_SHARE_LABEL

 موقعیت :آبسرد

طراحی ویلا :استودیو villa1000

اجرا :---

کارفرما :جناب آقای محمودی

کاربری :ویلا

 مساحت :400 متر مربع

وضعیت : اتمام طراحی

عکس های اجرایی در لینک زیر:

ساخت ویلا

 

مکعبی را در نظر بگذرانید که نیمه سمت راست آن به سمت بیرون کشیده شده است و این کشیدگی در بخش بالا شدیدتر است تا در خود تراسی جای دهد. تراسی با فلاور باکسی در جلوی آن. حالا اختلاف و شکست پیش آمده در این ویلا می بایستی با کمی هیجان کامل تر شود. ما برای این بخش از طراحی ویلا از دو ال استفاده کردیم. در تراز همکف ال به شکل دو صفحه پرقدرت به سمتی حرکت کرد و در بالای آن ال دوم به صورت پرگولاهایی تکرار گردید تا در زیر خود تشکیل تراسی بزرگ و جذاب را دهد تا ضمن ایجاد سایه، بازی با نور را در زیر این پرگولاها داشته باشیم. بخش جذاب طراحی ویلا پله ورودی است که در کنار استخر پیش روی ویلا به صورت نامنظم از ترازی به تراز دیگر حرکت کرد و در پاگرد پیش روی خود آتشگاهی مسقف را در خود جای داد. در سمت چپ ویلا برش هایی در امتداد پرگولاها، در دیوارهای حجم ال تراز همکف نیز ایجاد کردیم تا ضمن عبور نور، هیجانی به نما اضافه کنیم. در بخش پشت ویلا، با امتداد سقف شیبدار مخفی، سقف و فضایی برای تراس ایجاد کردیم تا تراس نیز از بارش ها در امان باشد. در پایان بدنه اصلی را در این طراحی ویلا، بتن روشن و پرگولاها را بتن تیره و بخش های داخلی تراس را ترموود کردیم.

مقالات طراحی ویلا