طراحی ویلا|ویلا مدیترانه

ویلای مدیترانه توسط Paz Gersh در منطقه Tel Aviv-Yafoاسرائیل، در سال 2015 ساخته شده است. طراحی داخلی آن را Michal Keinan Sinai انجام داده است. مساحت این ویلا 45 متر مربع می باشد. مصالح استفاده شده در این ویلا، بتن، قاب پنجره ها از آلومینیم و کف آن از چوب پارکت از چوب ساج ، نرده ها فلزی و پوشش گچ و پانل ها روی پنجره طبقات از چوب ساج می باشد.

 

 

در برنامه ریزی طراحی ویلا، مفهوم اصلی طراحی خانه ی مدرن L شکل در اطراف استخر و سه باغچه متنوع بوده است. این طرح برای یک خاواده با کودکان و یک سوییت مهمانmaster suite(مجهز ترین اتاق در خانه) برنامه ریزی شده است.در طبقه همکف، یک فضای باز مجهز به فضاهای عمومی از قبیل: آشپزخانه، غذاخوری، کتابخانه و اتاق نشیمن اطراف استخر می باشد. با برنامه ریزی اتاق خواب در طبقه بالا و پایین از طبقه همکف خانه، یک فضای انتقالی(گذر) از اتاق بزرگ (master suite) و اتاق های پایین برقرار می شود.

طرح سه نوع باغ مدیترانه ای؛ این باغ ها در هر محلی از ویلا، متنوع است. در طبقه اول اتاق مهمان master suite به باغ سبز روف گاردنباز می شود. روی سقف وسیله ای که برای نگه داری فضای سبز است به شیئی در باغ تبدیل شده است. در سطح زمین، آبیاری به صورت قطره ای درختان اکالیپتوس را تامین می کند. در طبقه پایین، یک حیاط خصوصی در کنار اتاق خواب تعبیه شده است.

در طراحی نماهای خارجی، یک عنصر قاب شده چشم انداز را به نمایش می گذارد. فضای داخلی در طبقه همکف با استفاده از نور طبیعی و ارتفاعات شیشه ای شفاف به سمت جنوب و غرب طراحی شده است.

این ارتفاعات شیشه ای در در طبقه همکف به عنوان پارتیشن پویا مورد استفاده قرار گرفته است. در حالی که هواکش های چوبی اجازه می دهد نور خورشید در اتاق مهمان master suite فیلتر شود.

طراحی نما از طریق تناسبات دقیق تحلیل شده اند، این نسبت می تواند از تمام خانه دیده می شود. این خانه در جستجوی معماری جدید زمان خود برنامه ریزی و طراحی شده است و نیز با استناد به ترکیبی از عناصر مدیترانه طراحی شده است.

طراحی ویلا

 

طراحی ویلا

 

طراحی ویلا

 

طراحی ویلا

 

طراحی ویلا

 

طراحی ویلا

 

طراحی ویلا

 

طراحی ویلا

 

طراحی ویلا

 

طراحی ویلا

 

طراحی ویلا

 

طراحی ویلا

 

طراحی ویلا

 

طراحی ویلا

 

طراحی ویلا

 

طراحی ویلا

 

طراحی ویلا