by تحریریه ویلا1000

چوب  متریالی است که در طراحی ویلا کاربرد بسیار دارد. علاوه بر نمای خارجی، فضای داخلی ویلا نیز دارای پتانسیل زیادی برای به کاربردن چوب با ظاهری خام و طبیعی و یا پرداخت شده و مهندسی می باشد. متریال چوب در المان ها و مبلمان، همچنین در کف، سقف و دیوارها، گرما و دنجی را در فضای داخلی ویلا القا می کند.

یک طراحی داخلی با ایده های خلاقانه می تواند با متریالی خلق شود که از یک خانواده اند اما دقیقا همانند یکدیگر نیستند. تفاوت در رنگ، بافت و ابعاد مدولار آنها باعث ایجاد تنوع در فضا می شود.

1

سقف چوبی راهرو با فرمی منحصر به فرد، منحنی های آرام یک گیتار را به ذهن می آورد. در حالیکه یک درام ست در گوشه فضا، به عشق به موسیقی ساکنان ادای احترام می کند. یک مقطع باریک زیر تلویزیون با مدول بندی ساده، فضای آن را قاب می کند.

2

رنگ کرمی مایل به سفید برای سطوح بزرگ پرده ها و همچنین مبلمان، با ماهیت رنگی خنثی، در هارمونی با رنگ های گرم چوب قرار دارد. قفسه های چوبی هم زیبا و هم کاربردی هستند، با فضاهای بسیاری برای قرار دادن کتاب و به نمایش گذاردن اشیائ تزئینی و مورد علاقه.

3

در اتاق غذاخوری المان هایی مانند یک میز چوبی تیره رنگ و آویزهای روی آن، دارای تن رنگی متفاوتی هستند. ایده پلان باز فضا، بدون هیچ سد فیزیکی بین فضاهای نشیمن، غذا خوری و آشپزخانه با بافت ها و تن های متفاوتی از پوشش های چوب، عملی شده است.

4

فضای دنج با راحتی های بزرگ در پشت اتاق غذا خوری، برای نوشیدنی قبل از غذا ایده آل هستند. رنگ قهوه ای آنها با تن های رنگی چوب و دیوار خاکستری در تعادل هستند و حس گرمی و صمیمیت این فضا را تقویت می کنند.

5

در اتاق خواب بافت طبیعی چوب، با شیارهای بسیارظریف، تکیه گاه جذابی است برای رنگ های مات و سرد تختخواب.

6

ترکیب رنگ خاکستری رو ی سطحی ساده، جو آرامی خلق کرده و طرح و بافت چوب المان های کناری تختخواب را برجسته تر نشان می دهد.

7

کف براق و صیقلی سنگ مرمر در راهرو نور را بازتاب داده، گرمی و روشنایی را به فضا اضافه می کند و در ترکیب جذابی با  سقف چوبی و خاص راهرو می باشد.

8

در حمام کابینت های چوبی با کف مرمر و سطوح سفید، کنتراست دارد اما یک نمای واحد و شاخص را به تصویر می کشند.

9

کف های چوبی و پانل دیواری تلویزیون با تن رنگی مشابه، غالب بر سقف و دیوارهای ساده و ملایم هستند و باعث سبکی آنها شده اند. سطح مشکی پشت تلویزیون که با سطح چوبی پهنی قاب شده، باعث می شود تلویزیون در حال خاموش، نامرئی شود.

10

المان های دکوری کلاسیک مانند یک شومینه و آکواریوم، با متریال چوب، به خوبی در فضا ادغام شده، در عین حال، تنوع فضایی اتاق نشیمن ویلا را ارتقا داده اند.

11

المان های دکوری و هنری دیگر در قالب آویزهای روشنایی سقفی، پیوند چوب با فضا را به نهایت رسانده و جذابیت های بیشتری در طراحی داخلی خلق می کنند.

12

سطح دیوار نیز می تواند نقش یک المان تزئیی را ایفا کند، متریال چوب با بافت ظریف و متنوع خود، بهترین گزینه برای اجرای چنین پانل موجی و غنی از رنگ و بافت است.

13

نور طبیعی به برجسته کردن زیبایی و دانه بندی بافت و طرح موجی کمک می کند و نورهای مصنوعی در شب، انعکاس های مختلف و سایه اندازی های پویا و متنوعی را روی این سطح خلق می کنند.

14

توفالهای چوبی به صورت شیاری، دیوار و سقف را به سطوحی بعد دار با سایه روشن هایی متغیر مبدل می سازد.

15

یکی از بهترین سطوح برای استفاده از چوب، دیوار تکیه گاه تختخواب است که حضوری یکپارچه و آرام در فضا دارد. طرح مشابه درب اتاق، به صورت متقارن در طرف دیگر، به صورت یک سطح شیار دار اجرا شده است . سطوح چوبی اتاق با سقف و بقیه دیوارها در تعادل است.

16

وجود گیاهان و مناظر سبز طبیعی قاب شده در پنجره ها به همراه متریال چوبی، به طراحی داخلی ویلا ماهیتی طبیعی و زنده می بخشد.

17

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال