طراحی ویلا در شیب

طراحی ویلا در شیب؛ تصمیمات تازه، غیرمعمول بودن و کمی ماجراجویانه

برخی از خیره کننده ترین ویلاها آنهایی هستند که در یک شیب واقع شده اند. معماران ویلا از ویژگی‌های طراحی پیشرفته استفاده می‌کنند تا از ارتفاع و موقعیت جغرافیای آن، برای افزایش جذابیت نمای بیرون و فضای درون استفاده کنند. برای ساخت ویلا، ممکن است، انتخاب ایده آل، زمین مسطح باشد. اما چنین فرصتی همیشه نیست و دامنه‌های طبیعی، نقطه‌ی شروعی برای طراحی ویلا در زمین شیبدار است و شاید فکر کنید که نتیجه‌ی کار استاندارد نباشد. بله! این کار یک خلاقیت واقعی است.

مرحله‌ی مهم طراحی ویلا روی زمین شیبدار کدام است؟

هنگام برنامه ریزی برای ساخت ویلا در یک شیب، باید ویژگی های خاک و زمین را در نظر گرفت، زیرا رانش زمین و جابجایی آن حائز اهمیت است. اما نگرانی وجود ندارد، زیرا معماران حرفه ای مجموعه ویلا 1000 به خوبی از پیچیدگی های کار خود آگاه هستند.

مرحله‌ی مهم برای طراحی و ساخت ویلا بر روی شیب، تقویت آن شیب است. زیرا فونداسیون و پایه های طراحی شده ضعیف، منجر به تخریب مکرر دیوارها، و ایجاد ترک‌ها می‌شود و باعث ایجاد مشکلات و هزینه های مالی زیادی می‌شود. شالوده ویلا در شیب مهمترین نقش را ایفا می کند. عمر طولانی ساختمان ویلا و یکپارچگی آن به سازه اصلی بنا، بستگی دارد.

کدام را انتخاب کنیم، ویلا در شیب شمالی یا جنوبی؟

محل شیب با توجه به زمین باید به درستی انتخاب شود. بهتر است ویوی پنجره های وسیع ویلا را به سمت جنوب قرار داد. پرتوهای خورشید هر گوشه فضا را روشن می کند. برای شهرهایی با آب و هوای معتدل و گرم، ویلاهای شیب شمالی کاربردی خواهند بود و باعث خنکی بیشتر می‌شود و تهویه طبیعی است.

به دلیل اینکه ساختمان ویلا روی شیب قرار می‌گیرد، بخشی از فضای ویلا، حالت زیرزمینی دارد. سطح زیر زمین حاکی از قرار گرفتن بخشی از ویلا در زیر زمین است و قسمت دیگر دارای خروجی به حیاط خواهد بود. این بخش بهتر است با پوشش بتن یا کاشی انجام شود. از نظر طراحی، زیرزمین هیچ تفاوتی با معماری اصلی ساختمان ندارد و باید سبک آن مطابق باقی فضاها باشد. این فضاها می‌تواند محیط وسیعی برای پارکینگ، سالن بدنسازی، اتاق بیلیارد درنظر گرفته شود

ویلای دو طبقه روی شیب

هر فرد تصویر خود را از ویلای ایده دارد. برخی ویلاهای دو طبقه را ترجیح می‌دهند، برای برخی دیگر زندگی در ویلاهای فلت که همه اتاق ها در یک سطح هستند، راحت است. اگر می‌خواهید یک ویلای دو طبقه در شیب داشته باشید، باید چندین معیار مهم را در نظر بگیرید:

1- دو طبقه به شما امکان می دهد تا یک نمای زیبایی داشته باشد. از طبقه دوم قله کوه ها، دریاچه ها، رودخانه ها به طور ایده آل قابل مشاهده خواهد بود. از جنبه عملی، چنین ساختمانی برای یک خانواده بزرگ مناسب است، جایی که همه می توانند مکانی خلوت برای حفظ حریم خصوصی پیدا کنند.

2- یک ویلای دو طبقه در یک شیب کوچک امکان افزایش فضا را حتی با مساحت زمین محدود می دهد. با وجود منطقه کوچک، می توانید یک ویلای تمام عیار داشت باشید. محبوب ترین و بهترین راه برای بهبود سایت ویلایی در شیب، تراس است. تراس در سراسر شیب انجام می شود و بخشی مهم برای بهسازی و چیدمان منطقه تفریحی برای مالکان  ویلاست

نمای بیرونی ویلاهای مدرن در شیب

برای نمای بیرونی از انواع تکنیک ها و مواد مختلف استفاده می شود. مثلا آجرکاری می تواند از نظر زیبایی شناسی دلپذیر و مدرن به نظر برسد، اما به طورکلی فرم‌های ساده و بی آلایش با رنگ های کلاسیک سفید و خاکستری با سبک مدرن سازگار است.

پنجره های پانورامیک برای خانه های شیب دار

ویلاهایی با پنجره‌های پانورامیک، بهترین گزینه برای چیدمان نما هستند. پنجره های کوچک قادر به انتقال منظره به درون نیستند و امتناع از چنین لذتی غیرممکن است. پنجره‌های سرتاسری، مانند نقاشی های بزرگی هستند که در سراسر دیوار کشیده شده اند. پنجره های پانورامیک منبع کاملی از نور طبیعی هستند. با خروج از اتاق خواب در شیب جلوی خانه، می توانید لحظات فراموش نشدنی را از زندگی طبیعت ببینید

طراحی داخلی ویلاهای مدرن در شیب

تجهیز فضای داخلی نیز مهم است. با توجه به طراحی یک ویلا در شیب، طراحی نباید در پس زمینه باقی بماند. ساختن ویلا در یک شیب در ابتدا محتوای داخلی آن را مشخص می کند. انتخاب درست مبلمان و رنگ که باعث شود بکر بودن طبیعت منتقل شود، مهم است.

تراس، بخشی جدایی ناپذیر از ویلای شیبدار

گاهی تراس می‌تواند فقط یک منطقه حصارکشی باشد که در آن یک میز کوچک و یک صندلی برای نوشیدن چای در حلقه خانواده باشد. اما مثلا اگر در کنار کوه ویلایی می سازید، پس بهتر است تراس را آزاد بگذارید تا بتوانید ارتفاعات بی پایان جنگل را ببینید. افراد خلاق ترجیح می دهند نوآوری هایی را در ویلای خود وارد کنند، به همین دلیل در بسیاری از پروژه ها، تراس با یک استخر یا یک باغ ترکیب می‌شود، این به شما امکان می دهد تماس مستقیم با طبیعت ایجاد کنید.

قبل از شروع طراحی، برخی از صاحبان ویلا ممکن است تعجب کنند که چگونه می‌توانند ویلایی را در شیب تا حد امکان سودآور بسازند. ما یاد گرفته‌ایم که دنیای اطراف خود را بر اساس نیازهای خود تغییر دهیم. شما نیز می توانید ویلایی راحت و کاربردی بر روی زمین شیب دار داشته باشید هنگام برنامه ریزی برای ساخت ویلا در یک شیب حتما با معماران و طراحان با تجربه مشورت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]