Submit to Google PlusSubmit to LinkedIn

ویلا دوبلکس آبسرد-جناب محمودی-300 متر مربع

ویلا-طراحی-مدرن-دوبلکس-دماوند-آبسرد

موقعیت: آبسرد

طراحی: استودیو طراحی رضا طاهری

اجرا: ---

کارفرما: جناب آقای محمودی

کاربری: ویلا مدرن دوبلکس

 مساحت: 300 متر مربع

وضعیت: اتمام طراحی

 

مکعبی را در نظر بگذرانید که نیمه سمت راست آن به سمت بیرون کشیده شده است و این کشیدگی در بخش بالا شدیدتر است تا در خود تراسی جای دهد. تراسی با فلاور باکسی در جلوی آن. حالا اختلاف و شکست پیش آمده در این ویلا می بایستی با کمی هیجان کامل تر شود. ما برای این بخش از طراحی ویلا از دو ال استفاده کردیم. در تراز همکف ال به شکل دو صفحه پرقدرت به سمتی حرکت کرد و در بالای آن ال دوم به صورت پرگولاهایی تکرار گردید تا در زیر خود تشکیل تراسی بزرگ و جذاب را دهد تا ضمن ایجاد سایه، بازی با نور را در زیر این پرگولاها داشته باشیم. بخش جذاب طراحی ویلا پله ورودی است که در کنار استخر پیش روی ویلا به صورت نامنظم از ترازی به تراز دیگر حرکت کرد و در پاگرد پیش روی خود آتشگاهی مسقف را در خود جای داد. در سمت چپ ویلا برش هایی در امتداد پرگولاها، در دیوارهای حجم ال تراز همکف نیز ایجاد کردیم تا ضمن عبور نور، هیجانی به نما اضافه کنیم. در بخش پشت ویلا، با امتداد سقف شیبدار مخفی، سقف و فضایی برای تراس ایجاد کردیم تا تراس نیز از بارش ها در امان باشد. در پایان بدنه اصلی را در این طراحی ویلا، بتن روشن و پرگولاها را بتن تیره و بخش های داخلی تراس را ترموود کردیم.

گروه معماری ویلا1000 ارائه دهنده خدمات طراحی و ساخت ویلا مانند طراحی ویلا، طراحی ویلا مدرن جدید، طراحی ویلا کلاسیک و بازسازی ویلا میباشد.برای مشاوره در مورد هر سوال تخصصی این حوزه میتوانید به قسمت تماس با ما مراجعه فرمایید. 

تضاد رنگی شاخص و جذاب همراه با پر و خالی های متناسب در احجام، فضاهای سکونتی این ویلای زیبا را در بر گرفته اند. طبقه همکف شامل فضاهای نشیمن و غذاخوری دارای دید های وسیعی به محوطه ویلا و فضای استخر هستند. وجود یک آتشگاه در وجه جانبی، فضای بسیار جذابی بر ای نشیمن بیرونی است که با دسترسی مستقیم از فضای داخلی می باشد و امتداد و چرخش دال بتنی سقف، آن را نیمه محصور و قاب کرده است. حرکت افقی دیگری در تراز بالایی در قالب پانل های تیره رنگ موازی عمودی و افقی شکل گرفته که پوششی پرگولا مانند بر روی تراس ایجاد کرده است. امتداد پانل های افقی به حجم مکعبی پیش آمده رسیده و شکافی جالب در بدنه آن ایجاد کرده است. تو رفتگی این حجم مکعبی بالکنی دنج و زیبا به وجودآورده است که وجوه داخلی آن با ترموود پوشش داده شده است، پوششی مشابه عرشه کناری استخر. حرکات افقی ظریف تر در پله های بتنی و آبستره منتهی به تراز ورودی دیده می شود.