Submit to Google PlusSubmit to LinkedIn

ویلا تریبلکس دماوند-جناب آقای صداقتی-800 متر مربع

طراحی ویلا

 

موقعیت: دماوند

طراحی: شرکت معماری villa1000

اجرا: گروه اجرایی villa1000

کارفرما: جناب آقای فرزاد صداقتی

کاربری: ویلا

 مساحت: 700 متر مربع

وضعیت: در حال اجرا

شکوه، عظمت، تقابل مدرنیته و سنت؛ این ها اولین کلماتی هستند که با دیدن این ویلای مدرن به ذهن خطور خواهد کرد. در طراحی ویلا از خطوط عمودی و افقی، احجام عمودی و افقی، به تعداد زیادی استفاده شده است، اما همه آن ها پس از اتودهای فراوان بالاخره مکان اصلی خود را پیدا کرده است و جذابیت بصری خوبی را ایجاد کرده است.

هنگامی که در جنوب ویلا قرار میگیریم احجام بیرون زده سمت شرق ویلا چشمان ما را به خود خیره می کند. احجامی با عظمت و شکوه، معلق در هوا، استوار ایستاده اند. با بودن در این مکان حس عجیبی خواهید داشت؛ احجامی که از نمای ویلا به سمت جنوب کشیده شده اند و در بین خود تراس بزرگی برای ویلا به وجود آورده اند. پس از آن دیوار شیشه ای را در سیمان سرد خواهید دید که به خوبی خود را نشان داده است. قسمتی از شیشه ها، بخش جنوبی استخر ویلا را در بر میگیرد و بخش پایینی، نور را به سمت داخل بنا هدایت می کند. پس از آن دودکش را میبینیم که با عظمت به سمت بام امتداد پیدا کرده است و خط پر رنگی را بر روی نمای ویلا ایجاد کرده است. در سمت غربی ویلا، ستون هایی حجم بالای خود را به خوبی نگه داشته است، اما با توجه به بزرگی حجم، تصور بر آن است که در اینجا کنسولی کاملا معلق ایجاد کرده ایم. در کنار همه این ها، در نمای جنوبی ویلا، خط ال شکل چوبی را میبینید که از غرب ویلا به سمت شرق ویلا کشیده شده است و حجم را به دو نیم تقسیم کرده است. پنجره های عمودی و افقی در همه جا به چشم می خورند و نور را به خوبی به داخل بنا هدایت می کنند و در کنار آن، ساکنین دید بسیار خوبی به محیط اطراف خود خواهند داشت.

در نمای شمالی ویلا ورودی را مشاهده می کنیم که به وسیله پترن های فلزی و شیشه ای تا بام امتداد پیدا کرده است و همچنین به کمک پرگولاهای چوبی که در بالای آن ایجاد کردیم خود را به خوبی نشان داده است. در کنار آن دودکش عظیمی را خواهیم دید که همچون دودکش نمای جنوب ویلا، تا بام امتداد پیدا کرده است، اما با ابعاد به مراتب بزرگتر. در بالای نمای ویلا، نواری بتنی را میبینیم که به اندازه یک طبقه ارتفاع دارد و پنجره های افقی را در خود گرفته است تا نورگیری و دید اطراف را برای ساکنین به خوبی فراهم کند.

این طراحی ویلا مدرن شامل تنوعی از متریال با ترکیب احجام است که گرایش معاصر در نمای آن مشهود است. کنسول های مکعبی و آجری،  گرما را به سطوح بتنی سرد می افزایند. همچنین المان آجری عمودی مربوط به دودکش، این حس را تقویت می کند. جذابیت قابل توجه این ویلا، استفاده کنترل شده از شیشه در بین سطوح صلب است. به ویژه دیوار شیشه ای در یک سمت استخر که دارای بازتابی مانند پنجره ها می باشد.

 

طراحی داخلی

برای دیدن طراحی داخلی این پروژه بر روی عکس زیر کلیک کنید.

طراحی داخلی ویلا جناب آقای فرزاد صداقتی