Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

محوطه سازی فضا برای شومینه های بیرونی

   طراحی فضا برای شومینه های بیرونی

انعکاس شعله های آتش در کنار آب بر شکوه یک محوطه سبز می افزاید. میتوان از پلتفرم های بتنی دست ساز که با سنگهای رودخانه ایی پرشده اند برای افزایش حس طبیعی در کنار استخر استفاده کرد.

 

اتش 01

 
همجنین از شومینه های بیرونی میتوان در یک فضای دنچ در گوشه محوطه سبز استفاده کرد ، همه در اطراف آن جمع میشوند و حس صمیمیت و گرما را به محفلی که دور آن نشسته اند میدهد.برای اینکه دود سوختن چوب طبیعی چشم مهمانان را اذیت نکند میتوان از شومینه های گازی یا پروپان سوز استفاده کرد .در روزهای سرد حس گرم شدن انگشتان در کنار شومینه ایی که در یک فضای دنج در کنار دیوار چوبی با دیزاین زیبا هست بسیار قابل توجه برای مهمانان است.معمولا بهتر است از شومینه های بیرونی با پلتفرم سیمانی دست ساز یا استیل استفاده شود. پلتفرمهای مربعی هم به راحتی با  فضاهای دنج ترکیب میشوند و جزویی از آن فضا میشوند.

اتش2

 

یکی دیگر از مکان های مناسب برای قرار دادن آتش در محوطه سبز جایی است که در مرکز توجه قرار گیرد ،در طراحی مدرن محوطه ایجاد یک خط شعله اتش توجهات را به سمت خودش جلب میکند و یک کانون توجه در فضا ایجاد میکند.حالا جه این خط آتش در کنار دیوار بنا باشد و یا اینکه برای گرما درکناراستخر قرار گیرد ، خط باریک آتش زیبایی خاصی را به محوطه میبخشد و بسیاری از خطاهای دیداری را برطرف میکند.

 

اتش3

 

 یکی دیگر از ایده های قرار دادن شومینه های بیرونی در طراحی محوطه برای ایجاد فضای جداکننده سالن های بزرگ ویلا است که به وسیله یک میز قهوه خوری و یک شومینه بیرونی جدا میشود و استفادههای چندمنظوره میتوان از آن کرد.معمولا شومینه ها در این فضا بهتر است روکش استینلس استیل داشته باشند یا از جنسی باشند که با زمین هماهنگ باشد.

 

اتش4

 

 از آتش های بیرونی میتوان برای تاکید زیبایی و شکوه باغی که در اطراف ویلا هم هست استفاده کرد. معمولا از شکل سنتی آن بیشتر استفاده میشود یعنی تاکید کمتر بر ظرف آتش و بیشتر بر حجم ان .

اتش5

 

همانطور که برای ایجاد کانون توجه از شومینه های بیرونی در محوطه استفاده میشود میتوان به عنوان به عنوان مقصدی در راه پیمایی محوطه نیز از آن استفاده کرد .مثلا پلتفرم آتش میتواند در روبروی در ورودی اصلی ویلا قرار گیرد و مهمانان را با شکوه خاصی به محوطه  حیاط ویلا هدایت کند .

 

اتش6

 

 و آخرین نکته تمرکز بر یک پلت خنثی ، با حالت دایره ایی و شعله های اتش در آن به سبک مینیمال ارگانیکی میباشد که در طراحی داخلی و بیرونی بسیار مد شده است .بخاطر حس روستایی صلح آمیزی که به فضا میدهد از جنس استیل های کهنه استفاده میشود .

 

اتش7

 

 

 

 

 

 

 

طراحی ویلا

 

  گروه معماری آلند 

 021  88 660 665

 

 

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت