by تحریریه ویلا1000
انتخاب متریال برای ساخت ویلا

​در حال حاضر متریال متنوعی در حوزه ویلاسازی وجود دارند. از مصالح بنایی سنتی گرفته تا نسل های جدید متریال اصلاح ساختار شده و کامپوزیت. قبل از اقدام به انتخاب یک متریال خاص باید با آن آشنایی پیدا کرد. این آشنایی می تواند از طریق بازدید حضوری از نمایشگاههای مصالح، جستجو در سایت های مرتبط و یا مشاوره با یک متخصص در این حوزه صورت گیرد.

مصالح مختلف با توجه به ویژگی های عملکردی و ظاهری خود،نما و حس های منحصر به فردی را به ساختمان می بخشند.

 برای انتخاب متریال مناسب برای ساخت ویلا باید به نکات ذیل توجه کرد:

-در نظر گرفتن اقلیم منطقه. شرایط غالب آب و هوایی مانند میزان بارندگی و طول مدت فصول سرد یا بسیار گرم بر ظاهر و عملکرد بهینه مصالح مختلف تاثیر مستقیمی دارند. به عنوان مثال در مناطقی بابارش برف سنگین و درجه حرارت پایین در اکثر اوقات سال نباید از مصالحی استفاده کرد که به آسانی دچار یخ زدگی شده و یا قابلیت جذب رطوبت بالایی را دارند. انواع سنگ ها و آجرهای با بافت مناسب و پوشش های ضد شوره و رطوبت، برای این شرایط مناسب هستند.

-استفاده از پتانسیل مصالح بومی منطقه. ویلاها معمولا در نواحی حومه ای و طبیعی ساخته می شوند، بهتر است به بافت طبیعی سایت آنها توجه کرد تا هماهنگی بافتی و بصری مناسبی بین بنای ویلا و پیرامون آن شکل گیرد. در یک منطقه جنگلی با پوشش انبوهی از درختان، چوب باید در الویت استفاده قرار گیرد. البته با بافتی اصلاح شده از لحاظ دوام و عملکرد و ظاهر که عاری از نواقص حالت خام آن باشد.

-توجه به سبک طراحی ویلا. این عاملی تاثیرگذار بر انتخاب متریال است. مصالحی مانند سیمان سفید، بتن اکسپوز، فولاد و شیشه منسوب به سبک مدرن هستند. در حالیه سنگ های تراش خورده و صیقلی مرمر، گرانیت و تراورتن نمادی از معماری کلاسیک به شمار می روند. همچنین سنگ های لاشه و طبیعی، آجرهای دست ساز و چوب های بدون پوشش های مدرن،متریال مناسبی برای اجرای ویلای روستیک هستند.

این سبک و سیاق در متریال داخلی و نازک کاری های فضاهای داخلی نیز جریان می یابد. البته به علت محفوظیت فضاهای داخلی از عوامل جوی و تابشی بیرونی، طیف بسیار گسترده ای از متریالهای متنوع، جدید و کامپوزیت قابل استفاده هستند که ترکیب متناسبی از آنها با یکدیگر حس زیبایی، آرامش و لذت را به وجود آورده و در خدمت نیازهای عملکردی هر فضایی خواهد بود.

طراحی، نظارت، اجرا ویلا
اولین تیم تخصصی ویلا در ایران
021 860 81 860
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال