طراحی داخلی ویلای روستیک

2

 تاکید بر زیبایی طبیعی و خشن، اصل طراحی داخلی به سبک روستیک است. استفاده از بافت های ساده، همراه با رنگ های خاکی و زمینی و ساده، حالتی روستا گونه و گرم به فضاهای داخلی یک ویلا می بخشد. در طراحی ویلا به سبک روستیک، فروتنی و بی تکلفی در متریال خام و طبیعی، بدون هیچ پرداخت و ظریفکاری، خود را بهتر نمایان می کند و صمیمیت ارگانیکی را داخل فضا، خلق می کند.

آیتم دیگر، به کاربردن مصالح بیرونی و نما در داخل ویلای روستیک است. بدین رو هم ارتباط فضاهای داخلی و خارجی ارتقا می یابد و هم بافت طبیعی و سخت المان های خارجی، فضای داخل را تحت تاثیر قرار می دهد.

 در ادامه یک نمونه طراحی داخلی روستیک برای ویلای مدرن بررسی می شود.

یک طراحی داخلی غنی و بدیع، در این ویلای مدرن و روستیک به وجود آمده است. چوب های تیره رنگی دیوارهای فضای نشیمن باز و بزرگ را پوشش می دهد که با یک شومینه از بتن خام که به خرپاهای سقف می رسد، ترکیب شده است.

پنجره های شفاف با شیشه های دو جداره مرتفع، نماهای وسیعی را به درختان پیرامونی ویلا، ایجاد می کنند و الهاماتی از رنگ های طبیعی استفاده شده در داخل را پررنگ می سازد. مبلمان مجلل به فضای داخلی ویلا، حالتی از پذیرش و اغواکنندگی می دهد و ترک این فضا را مشکل می سازد. یک شومینه شعله ور و نورپردازی های زیبا و مدرن، بافت های سخت را برجسته می کنند.

ارتفاع اتاق نشیمن باز و وسیع، دو برابر ارتفاع معمولی یک اتاق می باشد، همراه با عمقی از رنگ ها، مبلمان های بزرگ و سنگین و پارچه های مجلل، کاملا قابل استفاده و راحت است. رنگ های به کار رفته در اتاق نشیمن از درختان محوطه بیرونی اقتباس شده اند. شاخه های درختان از میان پنجره های شفاف بالای آشپزخانه و فضای غذاخوری دیده می شوند، در عین حال صندلی های غذا خوری سبز رنگ با برگهای زمردی درختان هماهنگ است.

یک مبل راحتی به رنگ خاکستری سنگی، فضای نشیمن و راحت سه طرفه ای را ایجاد می کند. این راحتی ها به وسیله پنجره های بلند و بزرگ رو به باغ، غرق در نور هستند. پرده های سنگین و ضخیم تا کف اتاق می رسند.

یک میز قهوه خوری چوبی روستیک، مرکز این فضای نشیمن را شکل داده است.

صندلی های سبز غذاخوری در دو طرف میز چوبی با لبه های تیز قرار دارند که با آشپزخانه کار می کند.

نماهای دلپذیری از باغ، فضای غذا خوری را بسیار خوشایند می کند.

یک قفسه شراب دیواری در کناریک پارتیشن طبقه بندی شده قرار دارد. طبقه های چوبی طراحی شده، کتابخانه و جادکوری را شکل می دهند.

گلدان کوچکی با گیاهان سبز، روی کانتر آشپزخانه نزدیک میز غذا خوری قرار ارد که سبزی آن هماهنگ با صندلی های غذا خوری است.

رنگ کفسازی از چوب های لکه دار قرمز رنگ تا چوب های سیاه رنگ قسمت آشپزخانه، متغیر است.

یک دیوار از کابینت های سیاه رنگ آشپزخانه در پشت دیوار اتاق قرار گرفته است همراه با یک دیوار سنگی پشت سینک ظرفشویی در مرکز دیوار.

رنگ چوبی غنی و بتنی بافت دار در فضای داخلی اتاق خواب نیز دیده می شود، جایی که نورپردازی ملایمی حالت دراماتیکی خلق می کند.

اتاق خواب دوم، در طول روز، به وسیله پره های چوبی در جلوی شیشه ها، تا حدی پوشیده شده است. این تخته های باریک، در تمام ارتفاع اتاق امتداد یافته اند. پانل های بتنی به پیشانی بالای دیوار، حالت بافت داری می دهد. تخته های چوبی روی پنجره ها سایه می اندازند.

چوب های قرمز رنگ، گرما را به تمام فضاها از جمله راهروی منتهی به رختکن می آورند.

در داخل رختکن، قفسه های سفارشی و طراحی شده پوشاک با همان چوب های قرمز رنگ شکل گرفته اند. نورهای نواری LED این فضا را روشن می کنند. از تمام ارتفاع فضا برای ملافه ها و لباس های خارج از فصل استفاده می شود.

حمام لوکس با یک وانبتنی، کفسازی محدود چوبی برای زیر وان و محدوده دوش و پنجره ای رو به باغ می باشد. همچنین یک آینه بزرگ، فضای روشویی را روشن می کند. وان دقیقا رو به نمای باغ قرار گرفته است. یک صفحه چوبی کوچک روی بخشی از وان قرار گرفته برای گذاشتن مجله یا وسایل آرایشی –بهداشتی.

فضای رختکن سنتی در اتاق مهمان وجود ندارد، در عوض یک آویز لباس از سقف آویخته شده است که لباس ها را تمیز و مرتب نگه می دارد. همچنین یک گلدان و شیشه های بزرگ پنجره، طبیعت را به داخل فضا آورده است.

سطوح نواری بتنی کف در راهروی منتهی به اتاق خواب و حمام ها وجود دارند. پانل های چوبی، دیوارهای بین پنجره ها را می پوشانند و از میان پنجره ها، بارقه هایی از رنگ سبز باغ به درون راه می یابد.

یک فضای نشیمن کوچک در نزدیک ورودی وجود دارد، جاییکه پانل های شیشه ای آیینه ای مناظر باغ را منعکس می کنند. سقف پوش های سیاه رنگ از نظر بصری ارتفاع این قسمت را کمتر نشان می دهند که فضا را دنج تر می کند. یک کمد کشویی در زیر فضای نشیمن قرار گرفته است و یک صندلی قرمز رنگ، تنالیته های رنگی مبلمان چوبی و قفسه ها را تکمیل می کند.

5 1 1 1 1 1 Votes 5.00 (1 vote)