طراحی روف گاردن

طراحی روف گاردن

روف‌گاردن اصطلاحی است که برای فضای سبز پشت بام به کار می‌رود و امروزه از مورد توجه‌ترین بخش‌های ویلاهای لاکچری به شمار می‌آید.

مزایای روف‌گاردن در طراحی ویلا:

1- کاربرد تزئینی دارد و باعث می‌شود افراد در محیطی زیبا و شاداب، اوقات خود را بگذرانند. فرصت‌ تفریحی مناسبی داشته باشند و فضای باز اضافی را برای ساکنان ویلا فراهم می‌کند.

2- آلودگی هوا و صوتی را کاهش می‌دهد، با افزایش تولید اکسیژن باعث بهبود کیفیت هوای ویلا می‌شود و در کل مزیت‌های زیست‌محیطی دارد.

3- در شهرهایی که بارندگی در آن زیاد است، می‌تواند با استفاده از آب‌های روان برای گیاهان از صدماتی مانند سیل و آب‌گرفتگی نیز جلوگیری کند و مانع خرابی شود.

4- از فواید روف‌گاردن‌ می‌توان به جلوه‌های زیباشناختی آن نیز اشاره کرد که باعث شده، امروزه بسیار مورد توجه مشتریانی قرار بگیرد که به دنبال ویلاهای لاکچری و زیبا هستند.

5- هم‌چنین روف‌گاردن‌ها به عنوان عایقی طبیعی برای هوای سرد و گرم استفاده می‌شوند و هوای داخل ویلا را متعادل‌تر می‌کنند و در نتیجه باعث تنظیم دما و مصرف بهینه انرژی می‌شود.

طراحی روف گاردن ویلا

در طراحی روف‌گاردن ویلا،  به چه نکاتی باید توجه کرد؟

1- وزن روف گاردن در طراحی ویلا:

به دلیل اهمیت وزن در ساخت روف‌گاردن‌ها، پنل هایی که یک روف‌گاردن را تشکیل می‌دهند معمولاً بیش از چند سانتی متر تا 30 سانتی متر (چند اینچ تا یک فوت) عمق ندارند.

2- طراحی و کاشت در روف‌گاردن طراحی ویلا:

دیزاین و کاشت گیاهان در روف‌گاردن می‌تواند طیف وسیعی از گیاهان زینتی را در خود جای دهند، هر چیزی از درخت، درختچه، یا مجموعه‌ای از گل‌ها می‌تواند جزو انتخاب شما باشد. به همین دلیل ما در ویلا 1000 با طراحان خود و ترکیب طراحی روف‌گاردن با green art  مجموعه‌ای از طراحی لاکچری و طراوت طبیعت سبز را برای شما به ارمغان می‌آوریم.

روف گاردن ویلا

ساخت و نصب روف‌گاردن شامل چه مواردی می‌شود؟

1- لایه‌های روف گاردن

2- ضدآب کردن

3- زه‌کشی لایه‌ها

4- انتخاب گیاه

5- آبیاری

انواع روف گاردن

1- روف‌گاردن‌ها را بر اساس ضخامت و انواع گیاهان به کار رفته در آن می‌توان تقسیم‌بندی کرد.

2- همچنین تکنولوژی‌های به کار رفته برای ساخت روف‌گاردن‌ها آنها را به روف‌گاردن خورشیدی و روف‌گاردن آبی تقسیم می‌کند.

ساخت ویلا با روف گاردن می تواند به الگویی قابل تکراردر نواحی مختلف، در نظر گرفته شود. بام سبز ویلا در واقع پاسخی است به شرایط امروزی که بحران انرژی و آلودگی های زیست محیطی تبدیل به چالش بزرگی در تمام حوزه ها شده اند. حوزه ساخت و ساز سهم بزرگی در کنترل و هدایت جریان مصرف انرژی دارد. در این میان طراحی و اجرای ویلا با ظرفیت اجرای طرحهای سبز و پاسخگو به محیط می تواند راه حل های ابتکاری، عملی و خلاقانه را ارائه دهد که استفاده از آنها حتی برای ساختمان های بلند در مناطق پر تراکم شهری نیز مقدور باشد. بام سبز ویلا تحت نام بام زنده، با اجرای پوشش گیاهی مناسب از یک ساختار صلب و مصنوع تبدیل به ساختاری پویا، زنده و شاداب می گردد

طراحی ویلا مدرن یک فضای نشیمن با سبک صنعتی را با یک باغ-تراس ترکیب کرده است که شامل یک جکوزی، یک پرگولای شیشه ای و یک نشیمن بیرونی راحت است. این روف گاردن در تراس به اتاق خواب مستر ویلا ارتباط دارد و به ساکنان اجازه می دهد که بعد از یک روز کاری سخت و طولانی در آن استراحت کنند.

ایجاد یک فضای سبز و نشیمن بیرونی بر روی بام، تراس یا بالکن یک ویلا، ایده جذابی برای آرامش و لذت بردن از طبیعت پیرامونی با دید و منظری متفاوت و جذاب است. طراحی فضای سبز مناسب در ارتفاع، بهره بری از تمام پتانسیل های فضایی را مقدور می کند. در طراحی ویلا با روف گاردن، علاوه بر الزامات محوطه سازی، تمهیداتی را نیز باید از لحاظ سازه ای و امکان کاشت گیاهان مختلف در نظر گرفت. در کنار این تمهیدات، موارد دیگری را نیز در طراحی روف گاردن باید در نظر داشت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]