نمونه ویلای جنگلی

1

نام پروژه: Espacio EMA

مکان: MAZAMITLA- مکزیک

معماران: Alessandra Cireddu, Carlos M. Hernández  

سال ساخت: 2010

2

این طراحی ویلا در کوههای Mazamitla در 120 کیلومتری Guadalajara در سایتی شیبدار که به وسیله یک جنگل کاج انبوه احاطه شده، صورت گرفته است. صخره ها و توده های سنگی، خاک، بارندگی، کاج و مه و ... زیبایی این لندسکیپ و المان های طبیعی در سایت، بنیاد و الهام بخش طراحی ویلای جنگلی بوده اند.

نمای خارجی سنگ و چوب، ظاهر روستیکی به این ویلا بخشیده است و پیوند دائمی ساکنان آن را با طبیعت مقدور ساخته است. شیشه بندی های گسترده در تمام ارتفاع فضا از کف تا سقف، ارتباط فضاهای داخلی با محیط پیرامونی را تقویت می کنند.

3

این ویلا برآیندی از بستر سنگی این سایت است که دیوار ها و زیرزمین ویلا را شکل می دهند. تقاطع دو حجم با ارتفاع های متفاوت، مسیری را در لندسکیپ ایجاد می کند که بیشترین بهره را از پتانسیل شیب طبیعی سایت برده و بر دیدهای پانوراما و پیوسته تاکید می کند.

4

ورودی ویلا بین سنگ های کوه و یک دیوار با دید مستقیمی از داخل ویلا به همان دیوار سنگی شکل گرفته است. این کریدور دسترسی بین المان های مصنوعی و طبیعی حالت نمایشی و جذابی در هنگام ورود به ویلا خلق می کند.

5

در این کنج، فضای محصوری به واسطه وحدت دو حجم اصلی ایجاد می شود. این یک فضای دو طبقه است در مکعبی به ارتفاع 7 متر که دارای دیدهای وسیعی به لندسکیپ پیرامونی است. بنابراین در اینجا کنتراست واضحی وجود دارد: آستانه ورودی محصور شده است و در همین زمان با پیوند بین ورودی و طبیعت بیرونی، سناریوی متفاوت و جذابی خلق شده است.

قسمتی از طبقه اول به صورت حجمی پیش آمده بر روی شیب سایت است که از چوب ساخته شده و دارای سطوح شیشه خور وسیعی است. این کنسول نسبتا بلند به واسطه یک دیوار سنگی سرتاسری نگهداشته شده است و فضای بالای آن تبدیل به تراسی برای طبقه بالا شده است با جان پناه های شیشه ای که حضور نامحسوس و شفافی دارند. این تراس با کف چوبی، عرشه ای گسترده  است رو به جنگل.

6

تمام فضاهای دیگر این ویلا از این فضای دو طبقه قابل دسترس هستند. در طبقه اول، سه اتاق خواب قرار دارد که به وسیله یک کریدور به هم راه دارند. این کریدور با یک پنجره برگ و دراز تعریف می شود که سنگ های موجود در سایت را فریم بندی می کند،  از این رو یک دیالوگ قوی با لندسکیپ برقرار می شود.

در طبقه بالاتر  دو اتاق دیگر وجود دارد که به وسیله یک پیاده راه پلی به هم متصل می شوند: اتاق پدربزرگ و مادربزرگ(صاحبان ویلا) و نوه هایشان. در تراز پایینی حجمی که حاوی اتاق نشیمن است، در زیر ورودی اصلی پنهان شده و به گونه ای شاخص از زمین برآمده و به شاخ و برگ کاج ها می رسد.

این باکس چوبی مستطیلی یادآور خانه های درختی است که بر لندسکیپ جنگلی اطراف مشرف است.

7

8

9

10

 

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

  1. نظرات و سوالات خود را در مورد این ویلا میتوانید با در میان بگذارید
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال