نمونه طراحی ویلا مینیمال

نمونه طراحی ویلا مینیمال

نام پروژه: Villa SR

مکان پروژه: RIJSSEN- هلند

آرشیتکت: Reitsema and Partners Architects

مساحت: 160 مترمربع

سال ساخت:2013

هنگامیکه خانه های قدیمی حفظ می شوند، اغلب علت آن، قابلیت باز استفاده فضاهای آن می باشد. بناهای قدیمی دارای سقف های بلند، روزنه های رو به نور، اتاق های بزرگ و درب های وسیع می باشند. اما دلیل مهم دیگری نیز وجود دارد که اغلب اوقات مانع از تخریب آنها می شود. ما عاشق آنها هستیم، چرا که معماری آنها خوب است و از متریال زیبایی ساخته شده اند.

حفظ ویلای قدیمی یا ساخت ویلایی جدید با ارزش های بلند مدت، مانند ویژگی های محیط زیست دوستی در طراحی و اجرای ویلا دارای اهمیت است.

نمونه طراحی ویلا مینیمال

مشتریان این ویلا، یک زوج میانسال بودند که فرزندانشان از آنها جدا شده بودند و آنها مایل بودند که مساحت ویلایشان 350 مترمربع باشد. اما بعد از اولین اتود های طراحی، آنها تصمیم بر نصف شدن این اندازه گرفتند.

با یک چیدمان فشرده، اولویت بر استفاده از متریال خوب و راهکارهای صرفه جویی در مصرف انرژی قرار گرفت تا مساحت فضای در دسترس.

این طراحی ویلا به گونه ای صورت گرفت که رو به دید و منظرهای زیبای سایت باشد. این ویلا به سادگی، به طور طبیعی لندسکیپ را به عنوان یک قاب عکس بزرگ، فریم بندی می کند. پیوستگی آن با پیرامون طبیعی نه تنها برای ساکنان ویلا قابل درک است بلکه برای کسانی که از آنجا عبور می کنند نیز پیوند لندسکیپ با بنا، تصویر لذت بخشی ایجاد کرده است.

نمونه طراحی ویلا مینیمال

پیشامدگی های بنا، یک تراس تابستانی سایه دار در تمام عرض ساختمان ویلا ایجاد می کند. تراس دوم در پاسیو، در پشت نمای آجری ویلا برای صرف صبحانه در ساعات صبح ایده آل است. فضای نیمه محصور که از وزش باد در امان است، یک پاسیو عصرگاهی ایده آل دیگر را شکل داده است. یک درب کشویی امکان بسته شدن فضای آن را از محوطه ویلا امکان پذیر می کند، در حالیکه پناهی را نیز در برابر باد فراهم می آورد.

در ساخت ویلا با درگیر کردن مهندسی سازه در مراحل اولیه طراحی و اجرای ویلا، تیم طراحی، شفافیت حداکثری را رو به لندسکیپ ویلا تضمین کرد. فقط سه دیوار به ضخامت 100 میلیمتر و سه ستون کرومی به قطر 60 میلیمتر، سقف بتنی ویلا را حمایت می کنند.

طراحی پلان ویلا به صورت باز با درب های عریض و حداکثر بهره گیری از روشنایی روز صورت گرفته است و انعطاف پذیری ویلا به صورت بهینه محقق شده است.

نمونه طراحی ویلا مینیمال

برای اجرای نمای آجری ویلا، طراحان از تولید کنندگان آجر خواستند تا مقداری خاک رس زرد در هنگام پخت آجر به آن اضافه کنند. بدین رو نمای ویلا دارای غنای رنگی و درخشندگی هایی در قسمت های مختلف شده و تعبیری جدید از یک متریال بوم آورد ارائه می شود.

عرشه پیرامونی ویلا با الوارهای چوبی پوشانده شده و دارای کمی اختلاف سطح نسبت به سطح زمین است. پیشامدگی سقف نیز از داخل دارای پوشش مشابه است طراحی اتاق نشیمن ویلا به صورت مدرن و ساده، به واسطه درب های کشویی و سطوح شیشه ای وسیع به این عرشه چوبی پیوند خورده است. پوشش های چوبی در تناسب زیبایی با نمای آجری ویلا قرار دارند. مالک ویلا و پسرش که هر دو نجاران با تجربه ای بودند، تحت تاثیر نوع طراحی ویلا، در ساخت ویلا مشارکت داشتند. آنها شخصا درگیر اجرای ویلا شده و متعهد به اجرای بسیار دقیق جرئیات بودند در عین حال که الهام بخش دیگر همکاران طرح بودند برای بهبود بیشتر عملکرد.

نمونه طراحی ویلا مینیمال

جنبه های پایداری در ساخت ویلا

از نقطه نظر صرفه جویی در مصرف انرژی، ترکیب فرم فشرده ویلا با عایق حرارتی با کیفیت بالا، راهکار موثری بوده است. از سوی دیگر طرح، شامل یک بام سبز و پمپ گرمایی، سیستم گرمایش از کف با درجه حرارت پایین، یک سقف خنک کننده و پانل های خورشیدی است که مصرف انرژی ویلا را به حداقل رسانده است. در همین زمان، انتخاب راهکارهای خوب طرح شده، بهینه سازی طرح ویلا را تا حدی امکان پذیر کرده است که به واسطه آن به ندرت هدر رفتی در حین پروسه ساخت ویلا رخ داده است.

نمونه طراحی ویلا مینیمال

از نظر اجتماعی فرهنگی پیوند ویلا با لندسکیپ ویلا، هم از جنبه سازماندهی و هم تحقق خواست های فضایی-کالبدی ثابت کرده است که نقش مثال زدنی را برای مکان های مشابه بازی می کند.

با ارائه نمایی به محوطه ویلا، فرم ویلا کیفیت و زیبایی را به فضای عمومی همسایگی های پیرامونی می افزاید. این طراحی و ساخت ویلا مدرن به صورت مشارکتی با مشتریان صورت گرفته و تعامل زیاد مشتریان با عوامل طراحی و ساخت ویلا، دتایل ها و جزئیات با کیفیت بالا و دقت بسیار به صورت اطمینان بخش اجرا شده اند.

نمونه طراحی ویلا مینیمال

از نظر اقتصادی، استراتژی طراحی بهینه اقتصادی در بلند مدت، طرح ویلا را به سوی یک نمونه ویلای الهام بخش و قابل اجرا در حوزه طراحی ویلای پایدار پیش برده است.

8

نمونه طراحی ویلا مینیمال

5 1 1 1 1 1 Votes 5.00 (1 vote)