Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

طراحی محوطه ویلا مدرن

طراحی محوطه ویلا مدرن

طراحی محوطه مدرن ویلا با خطوط صریح و صاف و یک زیبایی شناسی ساده و موجز، تجسم ارگانیکی است از تعبیر" کمتر بیشتر است" و می تواند در قالب طراحی باغ ویلا و طراحی باغچه ویلا به خوبی نمود یابد. سبک مدرن برای محوطه سازی ویلا برای ویلا مدرن و معاصر، بی نقص است. همانند طراحی ویلا مدرن، در این نگرش، المان ها و اجزای تزئیناتی و تجملاتی در محوطه ویلا جایی ندارند و تمرکز بر عملکردگرایی و فضاسازی های منطقی می باشد.

طراحی المان های محوطه سازی و طراحی فضای سبز ویلا تحت مدول بندی ها و طرح بندی های مدرن با رویکردی بی آلایش و ساده شکل می گیرند. طرحهای هندسی نیز در شبکه بندی ها و اجرای پیاده راهها مورد توجه قرار می گیرند، گرچه وجود تقارن در آنها به ندرت صورت می پذیرد. اما تعادل بصری به واسطه توزیع متناسب المان ها، بافت ها و متریال، لازمه یک محوطه سازی مدرن و کارآمد می باشد.

طراحی محوطه ویلا مدرن

طراحی فضای سبز ویلا مدرن

طراحی فضای سبز ویلا مدرن به فاکتورهای مختلفی وابسته می باشد. اولین و مهمترین آنها پوشش گیاهی بومی و موجود در محوطه ویلا می باشد. در باغ ویلاهایی که دارای انبوهی از درختان و گیاهان هستند، اولویت طراحی فضای سبز ویلا باید بر حفظ گونه های بومی و مقاوم و اصلاح و طرح بندی هایی باشد که کمترین آسیب را به آنها وارد می آورد. در این صورت مرزبندی های این فضاهای سبز، خطوط طراحی فضاها و المان های محوطه سازی مدرن را تعیین می کنند، بدین رو طراحی باغ ویلا مدرن و پایدار محقق می شود.

طراحی محوطه ویلا مدرن

در محوطه هایی که فاقد پوشش های گیاهی انبوه و شاخص هستند و نیاز به کاشت و ایجاد فضاهای سبز جدید نیز دارند، کانسپت طراحی محوطه ویلا مدرن، غالب بر بافت موجود می باشد و دست طراح لندسکیپ برای پیاده سازی انواع طرحها و فضاسازی ها باز است. در این  حالت، ساختگی و مصنوعیت محوطه مدرن ویلا، بیشتر می شود.

طراحی محوطه ویلا مدرن

در عین حال که باغ ویلا مدرن به واسطه جنگل انبوهی احاطه شده است، وجود یک فضای نسبتا باز، امکان محوطه سازی مدرن و ساده ای را در جوار ساختمان ویلا فراهم می آورد که به خوبی در شیب طبیعی سایت، فضاسازی شده است.

طراحی محوطه ویلا مدرن

مدیریت حفظ و کاشت گیاهان بر سطوح افقی و عمودی محوطه ویلا در مرزبندی فضاها تاثیر چشمگیری دارد و باعث ارتقای شادابی و طراوت فضای سرد و خشک مدرن می شود.

طراحی محوطه ویلا مدرن

المان ها و مبلمان مناسب برای محوطه ویلا مدرن

در محوطه ای که با رویکرد مدرن یا مینیمال شکل می گیرد، المان ها عملکردی و تا حد امکان ساده انتخاب می شوند. المان های محوطه سازی ویلا مانند آلاچیق، پرگولا، آتشگاه و آب نماها نیز در فرمهای اغلب مربع یا مستطیلی و راست گوشه با طرحهای مینیمال و کارکردی طراحی و اجرا می شوند.

طراحی محوطه ویلا مدرن

طراحی محوطه ویلا مدرن

طراحی محوطه ویلا مدرن

در حوزه انتخاب متریال و المان های تزئینی در محوطه سازی ویلا مدرن، تم ها و متریال ساخت صنعتی، پیش ساخته و مدرن، بر نوع سنتی و بومی ترجیح دارد. بتن خام، چوب و سنگ های تراش خورده و منظم، انتخاب های مناسبی هستند. بدیهی است اقلیم و شرایط غالب آب و هوایی در این انتخاب نقش تاثیر گذاری دارند. زیرا دوام و مقاومت فیزیکی متریال، کیفیات عملکردی و زیبایی شناسی محوطه  را تحت تاثیر قرار می دهند.

طراحی محوطه ویلا مدرن

مبلمان ساده و راحت با کوسن های سبز رنگ، فضای نشیمن ساده ای را در جوار فضای سبز ایجاد کرده است. این فضا از دیوار محوطه ویلا برای ایجاد یک دیوار سبز و پوشش سبز روی پرگولاهای مدرن و چوبی بهره برده است.

طراحی محوطه ویلا مدرن

استخر ویلا به صورت راست گوشه حوضچه کوچکی را نیز در خود جای داده است. عرشه های چوبی در هماهنگی با دیواره های محوطه و پرگولا به سادگی پیرامون آن را فرا گرفته اند.

طراحی محوطه ویلا مدرن

پله های محوطه این باغچه ویلا مدرن، به ساده ترین شکل در کنار یک آب نمای مینیمال قرار گرفته است. فرمهای مستطیلی در کف چمن کاری شده، کناره های حوضچه آب و اختلاف سطح، غالب هستند.

طراحی محوطه ویلا مدرن

مدول بندی به شکل ظریف در آجرچینی های کنار پیاده راه محوطه مدرن، کفسازی بتنی و پوشش سقف سایه بان به زیبایی و با تناسب همگونی، فضاسازی دلپذیری خلق کرده است.

طراحی محوطه ویلا مدرن

ردیف درختان منظم و یک شکل در کفسازی صیقلی و تایل بندی شده، به یک شومینه مینیمال و ایستاده می رسد که نقطه کانونی جذاب فضا می باشد.

طراحی محوطه ویلا مدرن

پرگولای مدرن ساخته شده از فلز و چوب، از نمای ویلا امتداد یافته و در پذیرش متریال مختلف از سادگی رویکرد مدرن، بهره می برد. تقسیم بندی های کفسازی و پیاده راه مجاور آن در فرم مستطیلی اجرا شده اند.

طراحی محوطه ویلا مدرن

در میان چمنزار سبز این ویلا کوچک، آتشگاه ساده ای از فلز و بتن شکل گرفته و سنگریزه های پیرامون آن، ترکیب دلپذیری با آن ایجاد کرده است. فضای نشیمن این آتشگاه در واقع همان بستر سبز چمن کاری شده با دیواره بتنی می باشد.

طراحی محوطه ویلا مدرن

محوطه سازی ویلا ساحلی با ابعاد مستطیلی استخر و پرگولا به سادگی رو به چشم انداز دریا قرار گرفته است. سکو سازی های کنار استخر و مسیر ارتباطی که از میان حوضچه ای کم عمق می گذرد، همگی دارای تناسباتی از مستطیل می باشند. رنگ سفید و خاکستری، رنگ غالب این طراحی محوطه مدرن ویلا می باشند.

طراحی محوطه ویلا مدرن

ایجاد تنوع برای خلق فضاهای متنوع و جذاب از المان های تزئینی و در عین حال کاربردی با رویکرد ساده صورت می گیرد. طراحی فضای سبز ویلا مدرن به گونه ای است که آب نمایی مرکب از سنگ لاشه و فلز را در خود جای داده است.

طراحی محوطه ویلا مدرن

رویکرد مدرن نمای ویلا تا فضاهای واسط و تراس ها و از آنجا به درون محوطه ویلا مدرن بسط یافته است. کفسازی های روشن و خاکستری از بتن، در ترکیب با حفاظ بندی های شیشه ای و باغچه های کوچک راست گوشه، نظم و صراحت نمادینی ایجاد کرده اند.

طراحی محوطه ویلا مدرننورپردازی طراحی محوطه ویلا مدرن

در حالیکه فضای باز و سبز محوطه ویلا در طول روز بهره مند از نور دلپذیر روز و سایه روشن های متنوع و پویا در ساعات مختلف است، اجرای نورپردازی محوطه ویلا در شب، امری است اجتناب ناپذیر برای تامین امنیت و بهره مندی از فضاهای بیرونی و طبیعت زیبا در شب هنگام. در راستای اصول نورپردازی مدرن، نورپردازی محوطه ویلا مدرن نیز با رویکردی ساده و آرام صورت می گیرد. اغلب تجهیزات نوری به صورت مخفی و یا صرفا در فرمهای عملکردی نصب می شوند. نور پردازی خطی در امتداد فرمها و الگوهای راست گوشه، بر ماهیت مدرن خطی و هندسی فضاها تاکید می کند.

طراحی محوطه ویلا مدرن

خلاقیت در عین سادگی به روشهای مختلف، امکان پذیر است. همگونی نورپردازی در سطح زیرین آتشگاه مدرن با شعله های گرم آتش، فضای گرم و دلپذیری خلق می کند.

طراحی محوطه ویلا مدرن

تم ملایمی از رنگ در نورپردازی محوطه ویلا مدرن برای فضاهای مکث، دور همی و استراحت، به فضای مدرن، جذابیت و پویایی اضافه می کند.

طراحی محوطه ویلا مدرن

طراحی محوطه مدرن ویلا را می توان با گرایشهای معاصر و یا روستیک ادغام کرد چرا که سادگی و عملکردگرایی آن، زمینه آرام و فروتنی است برای پذیرش تم ها و حس های متنوع.

طراحی محوطه ویلا مدرن

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت