ویلا در منطقه گرمسیری

طراحی ویلا در مناطق گرمسیری

 نام پروژه : بازسازی ویلای AD8

مکان : ویتنام

معماران: Nemo Studio

مساحت : 468 مترمربع

سال ساخت : 2019

عکاس : Vu Ngoc ha

سازندگان : Minh Viet- Vietbeton

در ابتدا طراحی ویلا به صورت نئوکلاسیک، واقع شده در یک ناحیه دراز ولی باریک بود و به بخشهای کاملا مشابهی تقسیم شده بود. وضعیت اولیه بنا برای اقلیم گرمسیری و سایت آن که در کنار انشعاب رودخانه است، مناسب نبود.

 ایجاد ایوانی که وجه عقبی را گسترش می دهد و قرارگیری یک وید در مرکز ویلا، اقدامات قابل توجهی در بازسازی آن هستند. فضاهای عمومی در طبقه اول، اتاق خواب ها در طبقات دوم و سوم، وسعت یافته و دیدهایی به باغ و رودخانه دارند. همچنین ایوان و وید، فضاهای خالی ایجاد کرده و مهمتر اینکه بنا را با شرایط گرمسیری سازگار می کنند. در هنگام ایستادن روی ایوان احساس باد، باران و طبیعت، تجربه خاطره انگیزی است.

در مکان های مختلفی گیاهان و کفسازی هایی از شن و ماسه تعبیه شده اند از جمله : وید از طبقه اول تا طبقات بالایی و ناحیه نزدیک به حمامها. درب های کشویی، پنجره ها ونورگیرها به تنظیم تهویه داخلی کمک می کنند. لوورهای بتنی و چوبی نور را به داخل می آورند و حرکت سایه خورشید را به تصویر می کشند، همچنین عملکرد آنها گرمای داخل را کاهش داده و حریم خصوصی را حفظ می کند.

مبلمان از متریال خام بتن ساب خورده، چوب طبیعی و لایتیت ساخته شده و سفید رنگ هستند.

نما برای سازگاری با ظاهر عمومی ویلاهای دیگر در همان بخش، ساده طراحی شده ولی دارای ظرافتی است که نمای لطیفی را ایجاد می کند.

حیاط در بخش عقبی یک مکان استراحت است با فضای سبز، گل و گیاه و استخر شنا. با کفپوش های چوبی کشویی، استخر پوشش داده می شود که امنیت را بیشتر کرده و یک زمین بازی ایجاد می کند. این مکان می تواند برای صرف شام یا مهمانی ها مورد استفاده قرار گیرد که آسایش و راحتی ایام تعطیلات را به ارمغان می آورد.

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

  1. نظرات و سوالات خود را در مورد این ویلا میتوانید با در میان بگذارید
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت