مدرنیسم در طراحی ویلا

مدرنیسم چیست؟

جوهر مدرنیسم ریشه در خطوط تمیز دارد. مدرنیسم واقعی در تمام جنبه های طراحی خود سادگی دارد و رویکردی بدون هیاهو به زندگی را منعکس می کند.

 مدرنیسم در طراحی ویلا به چه معناست؟ طراحی ویلای مدرن سبکی از طراحی ویلا است که در اوایل قرن بیستم ظهور کرد و همچنان الهام بخش معماران معاصر است.

در ادامه تاریخ مختصری از طراحی مدرن را توضیح می‌دهیم:

طراحی مدرن ریشه در سبک مدرنیسم دارد، جنبشی که در اوایل قرن گذشته با تأکید بر تفکر انتزاعی، عملکرد و اشکال واضح و ساده شروع به کار کرد و می‌توان ریشه‌های آن‌ را در طراحی باهاوس آلمان و طراحی اسکاندیناوی جستجو کرد.

فن آوری های جدید، صنعتی شدن و دسترسی به مصالح ساختمانی مانند فولاد و بتن نیز باعث وارد شدن سبک مدرن در طراحی ویلاها و خانه‌ها شد.

به لطف این مواد انقلابی، معماران می‌توانند ساختمان‌هایی با پنجره‌های بزرگ، سقف‌های مسطح و اشکال جدید ایجاد کنند. حتی طرح های استوانه‌ای و بلندتر از همیشه!

خطوط تمیز، پنجره های کف تا سقف، فضاهای نشیمن باز و سقف های مسطح ویژگی‌های غالب سبک مدرن است.

مدرنیسم در طراحی ویلا - ویلا هزار

چه ویژگی‌هایی ویلای شمارا مدرن می‌کند؟ – مدرنیسم در طراحی ویلا

1 خطوط تمیزدر ویلای مدرن

به لطف پیشرفت صنعت در دوران مدرن، موادی مانند بتن و فولاد، به راحتی در دسترس قرارگرفتند و طراحان نهایت استفاده را از این امکانات کردند و سبب دسترسی به مدرنیسم در طراحی ویلا شده‌اند. طراحی ویلاهای مدرن با ایجاد تعادل بین خطوط عمودی و افقی به وجود می‌آید. به همین دلیل ویلاهای مدرن با خطوط تمیز و مستقیم و حداقل تزئینات ساخته می شوند.

2 مینیمالیست در دکوراسیون ویلای مدرن

ویلاهای مدرن عاری از شلوغی و شکوفایی غیر ضروری هستند. دکوراسیون مدرن کارکرد را بر مد ترجیح می دهد.

3 . رنگ های خنثی در طراحی ویلای مدرن

 در سبک مدرنیسم در طراحی ویلا، از رنگ های روشن برای ایجاد تنوع در پالت رنگی خنثی استفاده می‌شود. رنگ های سفید، بژ، خاکستری، مشکی و پاستلی بیشترین کاربرد را در سبک مدرن دارند.

4 پلان باز در طراحی ویلای مدرن – مدرنیسم در طراحی ویلا

 از مبلمان به جای دیوار برای تمایز بین فضاهای ویلا استفاده می‌شود. به عنوان مثال، یک جزیره آشپزخانه می تواند آشپزخانه را از اتاق ناهارخوری جدا کند، و یک مبل سکشنال می تواند یک اتاق نشیمن را تعریف کند.

5 مبلمان در ویلای مدرن – مدرنیسم در طراحی ویلا

 در مبلمان ویلای مدرن، اگر از مواد طبیعی مانند چوب یا فلز رنگ نشده نیز ساخته شده باشند، می توانند ظاهری مدرن به خانه شما ببخشند. روکش‌های چرم و پارچه، روکش‌های چوبی، شیشه، کروم، استیل و بتن نیز روکش‌های محبوب مبلمان مدرن هستند.

6 چرا هنر برای طراحی داخلی مدرن ضروری است؟

 تابلوهای نقاشی، مجسمه و سایر آثار هنری با فرم‌های غیرمنتظره و رنگ‌های جسورانه به جذابیت هرچه بیشتر ویلای مدرن شما کمک می‌کند.

می‌توانید آثار هنری مدرن مورد علاقه خود را، به عنوان نقطه کانونی یا به عنوان بخشی از یک مجموعه آثار محدود بر روی سطح یک دیوار،  به نمایش بگذارید.

به کاربردن شیشه، بتن و فولاد در طراحی مدرن ویلا – مدرنیسم در طراحی ویلا

در طراحی ویلاهای مدرن، متریال هایی مانند شیشه و بتن و فلز نقش بسیار موثری دارند. در طراحی ویلای مدرن هیچ تلاشی برای پوشاندن کلیت فضای ویلا وجود ندارد.

گاهی اوقات، به دلیل نداشتن تزئینات، مبلمان ممکن است شبیه ماشین به نظر برسند. این به دلیل فلسفه مدرنیسم است که کاربردی بودن هر وسیله در الویت قرار دارد. به همین دلیل در طراحی مدرن، فرم ساده شده است تا در درجه اول عملکرد خود را انجام دهد.

8 . فرم های چکیده و خلاصه در ویلای مدرن

به دلیل تمرکز بر عملکرد به جای ظاهر، طرح ها می توانند انتزاعی به نظر برسند، به خصوص اگر با مبلمان کلاسیک مقایسه شوند. هر آنچه که در یک طراحی ویلای مدرن می بینید همان چیزی است که بر هدف اصلی یعنی کاربردی بودن تمرکز دارد.

9 . دیوارهای خنثی در طراحی مدرن ویلا

به جای تزئینات پیچیده سبک کلاسیک، مدرنیست ها سکون دیوارهای خنثی را انتخاب می‌کنند. رنگ‌های خاکستری، سفید و پاستلی ملایم پس‌زمینه‌ای عالی برای طراحی مدرن هستند. اما برای افراد ماجراجو، می‌توان از رنگ های زنده‌ و جذاب‌تری مانند سبز، آبی یا زرد نیز استفاده کرد.

10 دکوراسیون بی آرایه در ویلای مدرن

وقتی به ایده‌های طراحی داخلی مدرن نگاه می‌کنید، چیزی واضح است: از به هم ریختگی استقبال نمی‌شود. و به این معنی است که لوازم جانبی و دکوراسیون کم هستند. طراحان نه تنها دکوراسیون ویلاهای مدرن را به حداقل می رسانند، بلکه فضاهای خالی و اشغال شده را نیز متعادل می‌کنند.

11 پنجره های بزرگ در ویلاهای مدرن

به لطف متریال مقاوم امروزی، معماران می توانند پنجره‌ها را بزرگتر از همیشه بسازند. در نتیجه، بسیاری از ساختمان‌های عصر مدرن دارای شیشه‌ها و پنجره‌های بزرگ هستند، و پنجره‌هایی کم یا بدون پوشش دارند که باعث ورود نور طبیعی به درون ویلا می‌شود.

پنجره های بزرگ در ویلاهای مدرن - ویلا هزار

چیدمان در طراحی ویلای مدرن،آماده‌اید که فضای ویلای خود را شیک و امروزی کنید؟

اتاق نشیمن در ویلای مدرن

جایی که همه ما در آن جمع می شویم، می خندیم و بازی می کنیم بدون شک اتاق نشیمناست. نقطه کانونی یک خانه، مکان آن بین آشپزخانه و اتاق خواب به عنوان یک مرکز طبیعی عمل می کند و مهمانان را از بیداری صبح، تا شب های بعد از کار به داخل خانه می کشاند.

کاناپه‌های بلوکی به رنگ خاکستری، چهارپایه‌های چوبی سبک، صندلی چرخان و نور لیمویی روشن‌ اتاق نشیمن ویلای شما را تبدیل به یک فضای شیک و مدرن می‌کند.

می‌توانید اتاق نشیمن خود را با یک فرش منحصر به فرد، خاص‌تر کنید.

می‌توانید اتاق های نشیمن را سبزتر کنید. ترکیب صنعت و طبیعت با استفاده از دیوارهای سبز یا بخشی از فضای ویلا به عنوان گلخانه می‌تواند آرامش و زیبایی منحصربه‌فردی را به ویلای شما ببخشد.

آشپزخانه در ویلای مدرن

آشپزخانه یکی دیگر از بخش‌های مهم‌ ویلای شماست و از آنجایی که آشپزخانه‌ در ویلای مدرن معمولا با پلان باز طراحی می‌شود و دید و دسترسی مستقیمی به فضای نشیمن دارد، اهمیت آن دوچندان می‌شود.

در طراحی آشپزخانه ویلای مدرن معمولا از رنگ‌های روشن و خنثی برای دیوارها استفاده می‌شود و کابینت‌ها بسیار ساده و شیک با رنگی ملایم به کار می‌رود.

تا حد امکان وسیله‌هایی مانند فر و ماشین ظرفشویی یا لباسشویی توکار طراحی می‌شود تا فضاهایی ساده برای نگهداری وسیله‌های کوچک‌تر در نظر گرفته ‌شود که از درهم‌ریختگی فضای آشپزخانه جلوگیری می‌کند.

طراحی یک کانتر یا جزیره شیک و ساده نیز یکی از موارد بسیار محبوب در طراحی آشپزخانه ویلای مدرن است که هم باعث تفکیک فضای آشپزخانه و نشیمن است و هم بسیار کاربردی!

اتاق خواب در ویلای مدرن

در اتاق خواب مدرن نیز مانند سایر بخش‌های ویلای مدرن، رعایت سادگی و خلوتی فضا نقش بسیار ویژه‌ای دارد. استفاده از رنگ‌های ملایم، پرده‌های مناسب و ساده و وسیله‌های کاربردی ومینیمال از خصوصیات طراحی اتاق‌خواب در یک ویلای مدرن است.

طراحی داخلی اتاق‌خواب ویلای مدرن کمتر از تزئینات زیاد و دکوری‌های پر جزئیات استفاده می‌شود و استفاده از اکسسوری، بسیار کاربردی و گزیده است.

در طراحی ویلای مدرن نور و نورپردازی چگونه است؟

امکان حس و لمس کامل یک ویلای مدرن، با استفاده‌ی ساده از نورپردازی فراهم می‌شود. هر ساله، طرح‌های نورپردازی جدیدی توسط معماران و طراحان مطرحی معرفی می‌شود، از جمله لوسترهای مدرن، نورپردازی آویز جدید، لامپ‌های سقفی و لامپ‌های کف، لامپ‌های رومیزی و چراغ‌های دیواری.

انواع نورپردازی در طراحی ویلای مدرن

طراحان داخلی ویلاهای مدرن، اهمیت انواع نورپردازی مناسب در هر فضای مسکونی را می دانند. طراحی نور نقش کلیدی در ایجاد حال و هوای مناسب در فضاهای داخلی دارد. نورپردازی ویلای شما مهم است و می تواند ظاهر ویلا را بسازد یا خراب کند.

نورپردازی آرام بخش، فضا را به چیزی بسیار خاص تغییر می دهد. هاله های پراکنده نور، بافت خشن متریا‌ل‌ها را نرم می‌کند و درخشش گرمابخشی را به طرح های رنگی سرد و خاکستری می بخشد. نور محیطی اتاق ها را مانند یک آغوش گرم می پوشاند. در طراحی ویلاهای مدرن، منابع نوری متفاوتی وجود دارد. و به ایجاد فضاهای کاربردی کمک می کند تا با نیازهای صاحبان ویلا سازگار شوند.

نورپردازی عمومی

نورپردازی عمومی یکی از اولین لایه های نور مورد استفاده در طراحی ویلای مدرن است و به نوری اطلاق می شود که برای روشنایی کلی فضا به کار می‌رود. نورهای عمومی ترکیبی از نورهای طبیعی، ‌ ال‌ای‌دی‌ها و چراغ های سقفی توکار، یا لوسترها هستند که می‌توانند نیازهای کلی نور را در یک ویلای مدرن برآورده کنند.

نورپردازی موضعی

بخش بعدی که طراحان در ویلاهای مدرن از آن استفاده می کنند، نورپردازی موضعی است. متخصصان طراحی داخلی مدرن، انواع فعالیت‌هایی را که در هر قسمت از اتاق انجام می‌شود ارزیابی می‌کنند تا مطمئن شوند که مقدار نور کافی برای آن کار وجود دارد و شدت آن به اندازه‌ای قوی است که هر فضایی را که به نور خاصی نیاز دارد، روشن کند.

روشنایی موضعی، مناطق خاصی را روشن می کند و برای فعالیت هایی مانند خواندن، آشپزی، لباس پوشیدن و … را فراهم می کند.

به عنوان مثال نورپردازی زیر کابینت در آشپزخانه کمک می کند تا محل کار روی میز به وضوح قابل مشاهده باشد یا با نورپردازی بر روی نواحی بالای پیشخوان آشپزخانه، روشویی حمام، میز غذا یا کار، یا کنار تختخواب یا صندلی می‌توان  فضایی بسیار راحت و مدرن را طراحی کرد.

نورپردازی تاکیدی تزئینی – مدرنیسم در طراحی ویلا

بخش بعدی نورپردازی مدرن ویلا شامل نورپردازی تاکیدی تزئینی است.

نورپردازی تاکیدی، منبعی است که در طراحی داخلی یک ویلای مدرن استفاده می‌شود و می‌تواند عناصر خاصی مانند نقاشی‌ها، مجسمه‌ها، ورودی یا ویژگی‌های معماری را برجسته کند. اغلب اوقات، نورپردازی تزئینی ممکن است عنصر منحصربه‌فرد و فضاساز ویلای مدرن باشد مانند استفاده از یک لوستر زیبا یا آویزهای دراماتیک در نشیمن ویلا.

چراغ های تزئینی به برجسته کردن ویژگی های کلیدی فضا کمک می کنند. به عنوان مثال، نصب یک دیوارکوب در بالا یا پایین آثار هنری می‌تواند آنها را حتی خیره کننده تر کند.

ترکیب دقیق منابع روشنایی می تواند حال و هوای ویلای شما را کاملاً تغییر دهد. طراحان خبره ما در ویلا 1000 در کنار شما هستند که با نورپردازی ویژه جلوه خاصی به ویلاهای شما ببخشند و همه نیازهای ویلای شما را هر فضا را برآورده کنند.

نور طبیعی در طراحی داخلی ویلای مدرن

نور طبیعی در طراحی داخلی یک ویلای مدرن نقشی بی بدیل دارد. بهینه سازی نور طبیعی نه تنها از نظر زیبایی شناسی دلپذیر است، بلکه در مصرف انرژی نیز موثر است. یک فضایی با نور طبیعی به اتاق شما گرما و عمق می بخشد. علاوه بر این، شما را از فواید بیشمار نورطبیعی خورشید بهره‌مند می‌کند. بنابراین، با کمک طراحان با تجربه، مطمئن شوید که استفاده از نور طبیعی را در فضای داخلی ویلای خود به حداکثر برسانید.

رنگ در طراحی ویلای مدرن – مدرنیسم در طراحی ویلا

بسیاری از مردم ایده های سریع و کارآمد را در طراحی داخلی ویلای مدرن ترجیح می دهند. استفاده از رنگ مناسب یک راه حل عالی برای ایجاد تازگی در فضای ویلای شماست.

رنگ ها در تمام جنبه های زندگی ضروری هستند آنها می توانند پل هایی بین ادراک، عواطف و احساسات ایجاد کنند. در فضای داخلی، آنها ابزاری قدرتمند برای بهبود هر چیدمانی هستند و در عین حال شخصیت بیشتری به آن می بخشند. هر رنگ معنایی دارد و می‌تواند به ایجاد حسی عالی در فضای داخلی ویلای شما کمک کند مثلا فضای شما را دنج و آرام‌بخش کند یا مفرح و پرتکاپو!

در مدرنیسم در طراحی ویلا معمولا از رنگ‌های روشن و خنثی استفاده می‌شود. رنگ‌های سفید،  خاکستری روشن و بژ کم‌رنگ فضایی راحت و آرامش‌بخش را ایجاد می‌کنند و در عین حال پس‌زمینه‌ای عالی برای لوازم تزئینی با رنگ‌های جسورانه و هیجان‌انگیز و فرم‌های خاص و منحصربه‌فرد است و می‌تواند زمینه‌ای برای  طراحی دیوارهای برجسته رنگارنگ ایجاد می‌کنند.

استفاده از رنگ‌های خنثی به این معنی نیست که از خاکستری‌های تیره و دلگیر استفاده کنیم، در انتخاب رنگ برای یک ویلای مدرن بهتر است از رنگ‌های روشن و جذاب استفاده کنیم تا فضایی دل‌نشین و دنج را در ویلای خود تجربه کنیم.

از آنجایی که رنگ روی دیوارها تأثیر چشمگیری بر احساس یک فضا دارد، هنگام انتخاب رنگ برای ویلای خود، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

– سبک شخصی شما

– فصل

– نحوه استفاده از این فضا

تأثیر چشمگیر رنگ یر دیوارها - ویلا هزار
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]