طراحی ویلا

طراحی ویلا villa1000

شرکت طراحی ویلا villa1000 با تجربه چندین ساله در طراحی ویلا در سبک‌های مدرن، کلاسیک، روستیک و .. امور مهندسی ساخت ویلا و کارمندان مجرب و متخصص افتخار دارد خدمات مناسب را با بالاترین کیفیت و در کوتاه‌ترین زمان ارائه نماید. شرکت طراحی ویلا villa1000، به عنوان اولین شرکت طراحی ویلا امروزه با داشتن 1000 نمونه طراحی در متراژهای کوچک و بزرگ و سبک‌های مختلف در سراسر ایران و حتی کشورهای همسایه ، تجربه موفقی را در بیش از یک دهه رقم زده است. 

طراحی ویلا مدرن

طراحی ویلا روستیک

طراحی ویلا کلاسیک

سبک های طراحی ویلا

طراحی ویلا در ویلا 1000 با تنوع طرح و سبک و ایده همراه است.شما می توانید از لینک های زیر طرح ها و سبک هایی که در 1000 نمونه کار طراحی ویلای ما وجود دارد مشاهده نمایید و سبک مورد علاقه خود را انتخاب نمایید.

برخی از مهمترین خدمات طراحی ویلا villa1000

 • 1- طراحی ویلا در سبک های مختلف و در متراژهای مختلف
 • 2- طراحی ویلا ارزان و به صرفه نسبت به بودجه شما
 • 3- طراحی نما ویلا، با ایده‌های کاملا جدید
 • 4-طراحی محوطه، روف‌گاردن، آلاچیق با ایده‌های جذاب
 • 5- طراحی باغ ویلا در سبک‌های سنتی و جدید

 در شرکت طراحی ویلا villa1000 پس از ورود کارفرما، نمونه طرح‌های ویلا که بالغ بر 900 پروژه طراحی است در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد؛ این مرحله که پیش‌نیاز صحبت است، اطمینان خاطر بیشتری به کارفرما می‌دهد که با چه شرکتی قصد امضای قرارداد را دارد، برای شرکت ما بسیار حائز اهمیت است.پس از اینکه ترسیم ذهنی آینده طرح ویلا صورت پذیرفت، در صورت صلاح دید کارفرما امضای قرارداد طراحی پلان ویلا، طراحی نما ویلا، طراحی محوطه ویلا، طراحی داخلی ویلا و در نهایت در صورت خواست کارفرما ساخت ویلا صورت می‌پذیرد. در طول کلیه مراحل طراحی ویلا امکان مشاوره تخصصی از مشاوران مجرب villa1000 وجود خواهد داشت.

شرکت villa1000 با تشکیل کارگروه هایی متخصص و بهره گیری از مهندسان معماری ،سازه، برق و مکانیک فعالیت خود را در زمینه صنعت طراحی ویلا در سال 1387 آغاز نموده و امروزه با داشتن 1000 نمونه طراحی ویلا در سبک های مختلف به عنوان بهترین شرکت طراحی ویلا در ایران شناخته شده است.

طراحی ویلا لاکچری | ویلا 1000

آتلیه طراحی ویلا شرکت villa1000 با بهره گیری از طراحان متخصص، جهت مشاوره ، طراحی و اجراء پروژه های طراحی ویلا ، بعد از دریافت کامل نیاز مشتری متناسب با نیازها و بودجه اقدام به مشاوره و طراحی و فضاسازی ویلا نموده تا بهترین ، محکمترین و دلنشین‌ترین تصویر را از یک ویلا به نمایش گذاشته و به نوعی ضامن ایده‌پردازی های شما مشتریان عزیز باشد.

تیم اجرایی villa1000 نیز با بهره گیری از نیروی کار متخصص و پیمانکاران اجرایی در تلاش بوده ، یک استاندارد مطلوب را در طراحی و ساخت ویلا فراهم نموده که منجر به ساخت ویلا با کمترین ایراد مطابق طرح و نقشه گردد.

این شرکت تخصصی‌ترین شرکت طراحی ویلا و برنده جوایزهای متعدد عضو انجمن صنفی کارفرمایی طراحی ، معماری و دکوراسیون داخلی تهران می باشد.

در طراحی ویلا باید به نکات زیادی توجه شود به همین علت طراح ویلا باید از سواد بصری بالا و تجربه‌کاری برخوردار باشد، چرا که رسیدن به طرح مناسب از نظر فرم کلی ویلا، تناسبات فضایی، چیدمان وسایل، تقسیم‌بندی فضا‌های ویلا و ادغام این موارد با نیاز‌های افراد از نظر نمایش زیبایی ویلا و کارایی ویلا، ضوابط ساختمانی ویلا ،استفاده از فضاها و… تجربه فراوانی می‌خواهد .شرکت villa1000 به عنوان شرکت طراحی ویلا و ساخت ویلا با دارا بودن تجربه و سابقه درخشان و نمونه‌کارهای خاص و دارا بودن کادر طراحی و کادر مجرب ساخت ویلا، در کنار مشتریان محترم از زمان طراحی تا ساخت ویلا خواهد بود .

چگونه یک ویلا طراحی کنیم؟

در بیشتر موارد، طراحی یک ویلا به این معنی است که شما با یک معمار برای ترسیم نقشه هایی برای یک سازنده کار خواهید کرد.

معمار تجربه و تخصص را روی میز می آورد. آنها می دانند چه چیزی واقع بینانه است و می توانند به شما در مورد مشکلات احتمالی در طراحی شما هشدار دهند.

آنها ممکن است دیدگاهی داشته باشند که شما ندارید – برای مثال، آنها می توانند به شما بگویند که آیا یک ویژگی طراحی برای شما مناسب است یا خیر.

طرح هنوز هم می تواند طبق سلیقه شما باشد. اینجا ویلا شماست و معمار آنجاست تا به شما کمک کند رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید.

چه معمار داشته باشید چه نداشته باشید، مراحل زیر به شما کمک می کند تا طرحی عالی را ایجاد کنید و با آن به طور موثر ارتباط برقرار کنید.

مراحل طراحی ویلا

1. بودجه خود را برای طراحی ویلا مشخص کنید

این کمترین کاری است که در طراحی ویلا لازم است، اما ضروری است. بودجه شما بر هر تصمیم دیگری که می گیرید تأثیر می گذارد.

هزینه‌های طراحی خانه سفارشی می تواند به سرعت افزایش یابد. در طول فرآیند طراحی، احتمالاً باید در مورد اینکه کدام آیتم‌های لیست علاقه‌مندی‌ها واقعاً نیاز دارید و کدام‌ها واقع بینانه نیستند، بحث‌های سختی داشته باشید.

می توانید انتظار داشته باشید که پول را برای موارد زیر خرج کنید:

 • هزینه های معمار
 • هزینه های پروانه ساختمانی
 • بازرسی ها
 • مصالح
 • فونداسیون
 • مخارج داخلی و خارجی

2. در مورد قرار دادن ویلا فکر کنید

قبل از شروع طراحی ویلا خود، باید تصمیم بگیرید که آن را در کجا بسازید.

محل قرارگیری ویلا در ملک و نحوه جهت گیری آن بر طراحی داخلی خانه شما تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، برخی از نماهای ویلا نور طبیعی بیشتری نسبت به سایرین دریافت می‌کنند، و این ممکن است بر جایی که هر اتاق را قرار می‌دهید، تأثیر بگذارد.

قبل از هر تصمیمی، با قوانین ساختمان محلی آشنا شوید. ممکن است محدودیت هایی در مورد مکان و نحوه ساخت ویلا خود وجود داشته باشد.

به صرفه جویی در انرژی فکر کنید. در آب و هوای خنک، آفتاب مستقیم هزینه های گرمایش را کاهش می دهد. در آب و هوای گرمتر، قرار دادن ویلا در مکانی با سایه بیشتر سودمند است.

درختان و پرچین های بلند می توانند سایه و سدی در برابر باد ایجاد کنند. فراموش نکنید که درختان کوچکتر بزرگتر می شوند و جلوی نور خورشید را می گیرند. مگر اینکه در حال حذف درختان هستید، برای آنها فضایی برای رشد در نظر داشته باشید.

شیب روی زمین می توانند بر زهکشی و خطوط فاضلاب تأثیر بگذارند. اگر در پایین تپه هستید، روان آب باران باید از پایه ویلا شما دور شود. اگر در بالای تپه هستید، ممکن است نیاز به نصب یک پمپ فاضلاب داشته باشید. هر دو می توانند به هزینه‌های شما اضافه کنند.

نحوه دسترسی به ویلا خود را در نظر بگیرید.مسیر طولانی نیز می تواند به هزینه ها اضافه کند.

اگر فکر می‌کنید در آینده ویلاهای دیگری مانند آلونک در ملک خود می‌خواهید، به نحوه قرارگیری آن‌ها در ارتباط با ویلا فکر کنید.

در نهایت، در مورد منظره فکر کنید. وقتی قهوه صبح خود را می نوشید، می خواهید چه چیزی را از پنجره ببینید؟

3. ویلا خود را با سبک زندگی خود مطابقت دهید

وقتی ویلا خود را طراحی می‌کنید، می‌توانید چیزی منحصربه‌فرد ایجاد کنید که متناسب با شیوه زندگی خود باشد. به سبک زندگی خود فکر کنید و اینکه چگونه ویلا رویایی شما باید آن را منعکس کند.

به عنوان مثال، خانه شما باید بزرگ باشد یا کوچک ؟ چند اتاق خواب نیاز دارید؟

خانواده شما کجا جمع می شوند؟ همه به یاد دارند که آشپزخانه و اتاق خواب را در برنامه خود بگنجانند، اما مطمئن شوید که فضایی برای استراحت نیز دارید.

چقدر انباری نیاز دارید؟ کجا به آن نیاز دارید؟ به عنوان مثال، آیا بیشتر فضای کمد شما می‌تواند در اتاق‌خواب‌ها باشد یا می‌خواهید یک کمد بزرگ در اتاق خواب برای نگهداری لباس‌های زمستانی یا تجهیزات فضای باز داشته باشید؟

آیا کسی از اعضای خانه کار می کند؟ چقدر فضا برای دفتر ویلا مدرن خود نیاز دارید ؟

در این مرحله، باید فهرستی از اتاق‌ها و ویژگی‌های اصلی مورد نیاز ویلا تهیه کنید. در مورد هر اتاق یادداشت بردارید، مانند:

 • چقدر باید بزرگ باشد؟
 • آیا باید به اتاق دیگری (مانند اتاق خواب اصلی و حمام) متصل شود؟
 • آیا مهم است که اتاق ساکت باشد؟
 • چقدر نور طبیعی به اتاق نیاز دارید؟
 • چه نوع مبلمانی در اتاق قرار می گیرد؟

4. سبک ویلا خود را انتخاب کنید

شما مجبور نیستید هنوز همه کارهای ویلا را کاملاً برنامه ریزی کنید، اما باید ایده ای از سبک مورد نظر خود داشته باشید.

به عنوان مثال، طراحی سنتی را تصور می کنید یا مدرن ؟ ویلاهایی با معماری سنتی معمولا سقف های بلند و نوک تیز با شیروانی دارند و با مصالحی مانند آجر، چوب، گچ کاری یا سنگ ساخته می شوند. پنجره ها کوچک و رنگ های غنی هستند.

ویلاهای مدرن معمولا دارای رنگ های خاموش، پنجره های بزرگ و خطوط تمیز هستند. آنها ممکن است از موادی مانند فولاد یا بتن مسلح استفاده کنند.

یکی دیگر از تفاوت های کلیدی پلان طبقه است. در طراحی سنتی ویلا، فضا به اتاق های جداگانه و تک منظوره تقسیم می شود. ویلاهای مدرن اغلب دارای پلان‌های مفهومی باز با دیوارهای جداکننده کمتر و اتاق‌هایی هستند که اهداف متعددی را انجام می‌دهند.

انتخاب ها فراتر از سنتی و مدرن است. اگر مطمئن نیستید که می‌خواهید خانه‌تان چه شکلی باشد، در مورد برخی از رایج‌ترین سبک‌های معماری تحقیق کنید تا ایده بگیرید.

این سبک ها عبارتند از:

 • مدرن
 • کلاسیک
 • روستیک
 • سنتی
 • کلبه
 • مدیترانه ای
 • در مرتع پرورش احشام
 • صنعتی
 • خانه مزرعه

حتی اگر مطمئن نیستید که چگونه سبک دلخواه خود را تعریف کنید، تعدادی عکس از ویلاهایی که دوست دارید با معمار خود به اشتراک بگذارید، هنگام تهیه خلاصه طراحی خود در مرحله پنجم جمع آوری کنید.

5. مختصری برای معمار بنویسید

اگر با یک معمار کار می کنید، یک خلاصه طراحی برای او ایجاد کنید.

خلاصه طراحی سندی است که چشم انداز شما و نیازهای شما را برای فضا مشخص می کند. هرچه اطلاعات بیشتری به معمار بدهید، آنها مجهزتر خواهند بود تا به شما در ایجاد ویلا عالی کمک کنند.

اطلاعات زیر را درج کنید. معمار شما همچنین ممکن است پرسشنامه ای را ارائه دهد که از شما می خواهند آن را پر کنید.

الف. بودجه و چارچوب زمانی

معمار باید بداند که در مرحله اول چه بودجه ای تعیین کرده اید.

همچنین به آن‌ها اطلاع دهید که چقدر زمان می‌خواهید برای پروژه صرف کنید. اگر مطمئن نیستید که چه مدت باید اجازه دهید، حدس بزنید و هنگامی که به معمار خلاصه می دهید، آن را با او در میان بگذارید.

ب. سبک زندگی

نحوه استفاده از ویلا جدیدتان را شرح دهید. کارهای روزمره خود را مرور کنید و هر چیزی که در مورد آنچه در یک فضای زندگی به آن نیاز دارید را یادداشت کنید.

در اینجا چند سوال برای شروع شما وجود دارد:

 • چند نفر در خانه زندگی خواهند کرد؟
 • آیا شما حیوان خانگی دارین؟
 • آیا کسی از خانه کار خواهد کرد؟
 • آیا کسی در خانواده شرایط دسترسی خاصی دارد؟
 • بیشتر روی آرامش تمرکز می کنید یا سرگرمی؟
 • چقدر انباری نیاز دارید؟
 • آیا به گاراژ نیاز دارید؟ چند ماشین؟
 • آیا تا به حال مهمانی دارید که با شما بمانند؟
 • نیازهای گرمایش و سرمایش شما چیست؟
 • دوستدار محیط زیست برای شما چقدر مهم است؟

اگر در مورد ویلا فعلی یا مکان‌های قبلی‌تان که زندگی می‌کرده‌اید چیز خاصی دوست دارید یا دوست ندارید، می‌توانید آن را در توضیح سبک زندگی نیز قرار دهید.

نگران نباشید که آیا اطلاعات زیادی را درج می کنید. معمار می خواهد تصویر روشنی از اینکه چه کسانی در ویلا زندگی می کنند و برای احساس خوشبختی در ویلا به چه چیزهایی نیاز دارند به دست آورد.

ج. الزامات اتاق

با فهرست کردن اتاق هایی که باید در خانه خود داشته باشید شروع کنید. شما باید یک لیست خوب از مرحله سوم داشته باشید.

اتاق ها را یکی یکی مرور کنید و در مورد نیازهای خود برای هر کدام بنویسید.

آیا به این فکر می کنید که می خواهید پنجره های اتاق نشیمن شما به کدام جهت باشد؟ آشپزخانه چقدر باید بزرگ باشد؟ آیا می خواهید حمام متصل به اتاق خواب اصلی داشته باشید ؟

با خیال راحت از فهرست کردن رویاهای خود برای خانه غافل شوید. اما خواسته های خود را به ترتیب اولویت فهرست کنید. اگر همه آنها ممکن نباشد، با توجه به بودجه، فضا و مهلت شما، معمار با مهمترین چیزها شروع می کند.

د. انتخاب سبک

انتخاب سبکی که برای ویلا خود در مرحله چهار انجام داده اید را یادداشت کنید. اگر مواد خاصی وجود دارد که می خواهید برای ویلا خود از آن استفاده کنید، مانند نمای بیرونی آجری یا قاب چوبی، آنها را در اینجا قرار دهید.

ز. تصاویر

برای انتقال ایده های طراحی خود لازم نیست به کلمات تکیه کنید. در اینترنت برای هر تصویری که می توانید پیدا کنید که شبیه ویلا رویایی یا طراحی اتاق مورد نظر شما است، جستجو کنید.

برخی از صاحبان ویلا  Pinterest را برای به اشتراک گذاشتن با معمار ایجاد می کنند.

ر. پلان طبقه

یک معمار می تواند اطلاعات مختصر شما را بگیرد و برای ویلا شما نقشه بکشد. اما اگر می خواهید کنترل بیشتری بر طراحی داشته باشید، می توانید پلان های کف خود را نیز بسازید. در مرحله بعدی بیشتر درباره ایجاد یک پلان طبقه بحث خواهیم کرد.

همچنان ایده خوبی است که با یک معمار کار کنید – آنها ممکن است پیشنهاداتی داشته باشند تا طراحی شما را واقعی‌تر یا راحت‌تر کنند. آنها همچنین با مقررات محلی و بازار مسکن آشنا هستند.

شما و معمار می توانید با هم بر روی تغییرات نهایی در طراحی ویلا خود کار کنید.

6. پلان های کف خود را ایجاد کنید

می توانید از یکی از دو روش برای ایجاد پلان های طبقه برای یک معمار یا سازنده استفاده کنید.

روش پلان طبقه 1: با دست بکشید

شما می توانید برای معمار خود به روش قدیمی نقشه بکشید : با مداد و کاغذ.

حتی یک طرح سریع به معمار کمک می کند تا نیازهای شما را درک کند. اما ممکن است تجربه طراحی با دست را نداشته باشید، احتمالاً طراحی شما نادقیق خواهد بود.

آیا در اتاق نشیمن که کشیده اید، فضایی برای مبلمان  خود خواهید داشت؟ آیا در اتاق خواب اصلی جا برای کمد اضافی وجود دارد؟

به سختی می توان از طرح شما به تنهایی فقط صحبت کرد در حالی که حتی یک نقشه اولیه به یک معمار کمک می کند تا دیدگاه شما را درک کند.

پلان طبقه روش 2: نرم افزار طراحی خانه

نرم افزار طراحی ویلا روشی جدیدتری برای ساختن نقشه ویلا است.

شما به راحتی می توانید طرح کلی ویلا خود را با اندازه گیری های دقیق ترسیم کنید. هر اتاق با درها و پنجره ها در مکان مناسب اندازه مناسبی خواهد داشت.

اگر بتوانید تصور کنید که چگونه خانه پر از مبلمان و دکور به نظر می رسد، گاهی اوقات طراحی یک پلان آسان تر است. نرم افزار طراحی ویلا نیازهای شما را تحت پوشش قرار داده است.

می توانید مدل های سه بعدی از پیش ساخته شده مبلمان و عناصر دیگر را در طراحی خود بکشید و رها کنید.

آن را به اطراف حرکت دهید، آن را با محصولات مختلف عوض کنید و از زوایای مختلف به آن نگاه کنید.

اگر پر کردن پلان طبقه خود با مبلمان باعث می شود متوجه شوید که طرح کلی شما کار نمی کند، می توانید به راحتی مکان دیوارها، درها و پنجره ها را ویرایش کنید.

یکی از کارهای واقعاً شسته و رفته که می توانید با نرم افزار طراحی ویلا انجام دهید، ایجاد رندرهای سه بعدی فوتورالیستی از طرح شما است. این بدان معناست که شما تصویری از ویلا خود ایجاد می کنید که شبیه یک عکس واقعی است. حتی می توانید از این رندرها برای ایجاد یک تور مجازی استفاده کنید.

رندر سه بعدی می تواند راهی مفید برای نشان دادن ایده های طراحی شما به یک معمار باشد. همچنین بازی با آن بسیار سرگرم کننده است!

نکات پلان

اگر قبلاً نقشه‌های طبقه را ترسیم نکرده‌اید، تشخیص بزرگی اتاق‌ها ممکن است سخت باشد. دیوارهای اتاق های ویلا فعلی خود را به عنوان معیار اندازه گیری کنید.

جریان ویلا نکته مهمی است که باید در نظر گرفته شود. تصور کنید در ویلا زندگی می کنید. بعد از پختن شام در آشپزخانه کجا می روید؟ اگر می خواهید برای صرف غذا به اتاق غذاخوری بروید، احتمالاً باید آن دو اتاق را در مجاورت یکدیگر قرار دهید.

به مسیری که هر روز در ویلا طی می کنید فکر کنید. مطمئن شوید که راحت و آسان است.

سبک زندگی خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، شما احتمالاً سطح سر و صدای کم در اتاق خواب می خواهید. بنابراین ممکن است بخواهید از چسباندن آن اتاق در کنار اتاق نشیمن جایی که تمام خانواده شما در آن قرار خواهند گرفت، خودداری کنید.

ممکن است چندین بار تلاش کنید تا طرح بندی عالی ایجاد شود. اگر پلان های خود را با نرم افزار طراحی داخلی ایجاد می کنید ، ویرایش طرح شما آسان خواهد بود.

طراحی ویلا ارزان

اگر به دنبال طراحی ویلا ارزان هستید ما به شما پیشنهاد میدهیم!
حتماً میدانید داشتن یک طراحی ویلا که دارای تمام امکانات و فضاها باشد هم از لحاظ طراحی و هم از لحاظ ساخت هزینه‌بر است. شما با توجه به بودجه‌ای که دارید میتوانید به دو روش عمل کنید. اول اینکه طراحی ویلا خود را به صورت ارزان به کسانی که سابقه خوبی در صنعت ویلاسازی ندارند بسپارید  و یا طراحی ویلا خود را با مشورت با شرکت‌های طراحی ویلا اقدام کنید. اگر برای طراحی ویلا از شرکت villa1000 کمک بگیرید، با توجه به هزینه‌های بالای ساخت ویلا به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما از شرکت‌های با سابقه و متخصص طراحی ویلا که از 0 تا 100 در کنار شما خواهند بود برای پروژه خود استفاده کنید.

یکی دیگر از خدماتی که مجموعه villa1000 توانسته است به مشتریان خود ارائه کند طراحی ویلا از راه دور و به صورت آنلاین است. جالب است بدانید که villa1000 با تحقیق در مورد روش‌های خدمات رسانی طراحی ویلا سعی میکند رضایت شما در این صنعت را جلب نماید.

با توجه به مکان و ابعاد فضای ویلا، ویلا شما توسط شرکت طراحی ویلا با توجه به سلیقه و سفارش شما طراحی و ساخته میشود. فراموش نکنید اگر به دنبال شرکت طراحی ویلا برای ویلا خود هستید باید با کارشناسان شرکت villa1000 تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده اند مشاوره کاملی را در زمینه طراحی ، قیمت طراحی ویلا و ساخت به شما ارائه دهند.

کدام شرکت طراح ویلا را برای طراحی ویلا خود خود انتخاب کنیم؟

انتخاب یک شرکت معتبر و حرفه ای که بتواند طراحی و ساخت ویلا را به صورت  اصولی انجام دهد، برای افراد کار سخت و دشواری است.  اگر شما در انتخاب شرکت طراحی ویلا دقت کافی به خرج ندید، نتیجه آن تحویل یک ویلا بدون کیفیت و نامتناسب خواهد بود. اگر قصد طراحی ویلا دارید، ما به شما شرکت villa1000 را معرفی می کنیم.

villa1000 همراه با یک تیم با تجربه و کوشا، سابقه طولانی در طراحی ویلا و دکوراسیون داخلی دارد.  در این مجموعه، کارشناسان زیادی وجود دارد که همواره بهترین طراحی را همراه با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت، برای شما انجام می دهد.

اصول طراحی ویلا

در این مطلب قصد داریم در خصوص استانداردهای طراحی ویلا و عوامل موثر در داشتن ویلایی جذاب و راه‌کار‌های داشتن یک طرح ویلا قیمت مناسب نکاتی را به شما عزیزان ارائه دهیم.از عوامل مهم در داشتن یک طراحی ویلا که بیشترین تاثیر را داشته باشد طراحی و شکل ظاهری ویلای شما است.هرچقدر طراحی ویلای شما جذاب‌تر و متناسب‌تر با دیگر فضاهای ویلا باشد تاثیر بیشتری بر جذابیت آن خواهد داشت.

هدف از طراحی ویلا

از رویاهای هر کسی که می‌خواهد ویلا داشته باشد داشتن یک طراحی ویلا حرفه ای است تا بتواند به دور از دغدغه های شهری و در یک مکان موقت برای تفریح و استراحت لذت ببرد. شرکت villa1000 با داشتن طراحی ویلا شکیل می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی موفقیت طرح ویلا شما داشته باشد.

امروزه طراحی و ساخت ویلا در نقاط بسیاری از کشور رایج است. اما هر خانه ویلایی با هر طرح و کیفیتی، زیبا، راحت و مورد پسند کارفرمایان نیست. در اینجاست که اهمیت طراحی در ویلا خود را نشان می‌دهد.

طرح خوب، زیر بنای یک ویلای لوکس و شیک است.

 طراحی هنرمندانه ویلا با دید به خصوصیات سایت ویلا، ابعاد زمین، تعداد طبقات، خواسته‌های کارفرمایان شکل می‌گیرد. قبل از مرحله ساخت، در طرح ویلا، پلان ویلا مجسم می‌شوند. نرم‌افزارهای پیشرفته مدل‌سازی، افراد را قادر می‌سازد طرح ویلای شخصی خود را قبل از ساخته‌شدن ببینند و هر تغییری که می‌خواهند را در آن اعمال کنند. طراحی اصولی ویلا در واقع اصلی‌ترین قدم برای داشتن یک ویلای زیبا است و اگر این قدم اصولی و صحیح برداشته شود ساختمان ویلا زیبا، منحصربه‌فرد و پاسخگو به تمام نیازهای ساکنان خواهد بود.

در این جا ارائه‌ی چند نکته برای طراحی و رعایت استاندارد‌های لازم برای طراحی ویلا لازم به ذکر است:

به طور کلی در طراحی ویلا یک سری اصول و استاندارد‌هایی وجود دارد که رعایت نکردن هر کدام از آن ها می تواند زحمات شما را به هدر دهد. این استاندارد‌ها خط قرمز‌هایی هستند که رعایت نکردن آن ها در نهایت باعث می‌شود نتوانید ویلا مقبولی داشته باشید.

در طراحی ویلا یک سری اصول همیشه ثابت هستند و یک سری اصول بنا بر نوع و سبک ویلا متفاوت خواهد بود. استاندارد‌های کلی طراحی ویلا به شرح زیر می باشد:

 • 1-انتخاب مناسب رنگ‌ها در اصول طراحی برای ویلا
 • 2- نورپردازی عامل مهم در طراحی ویلا
 • 3- موقعیت پنجره‌ها در طرح ویلا
 • 4- فضای ذخیره‌سازی یا انباری
 • 5- طراحی ویلا با توجه به فضای داخلی
 • 6- طراحی ویلا و سالن ناهار خوری
 • 7- طراحی اتاق خواب در ویلا
 • 8- طراحی آشپزخانه در ویلا
 • 9- طراحی ویلا در قسمت حمام و سرویس بهداشتی

چرا و چگونه طراحی اصولی ویلا هزینه‌های شما را کاهش می دهد؟

هزینه طراحی ویلا هرگز نباید اضافی به نظر آید. بلکه برعکس، هزینه ای که برای یک طرح خوب پرداخت می شود، به طور قابل توجهی هزینه های ساخت ویلا را کاهش می‌دهد. چرا که طراحی معماری ویلا توسط طراح با تجربه و متخصص، دارای اشکالات اندکی است.

به همین دلیل از تغییر طرح در حین اجرا، هدررفت زمان، انرژی و منابع مالی جلوگیری به عمل می‌آید.

.طراحی و اجرای یک طرح ویلایی خوب منجر به ارزش‌افزوده ملک ویلایی می‌شود

اگرچه سلایق متنوع، در سبک‌های طراحی به‌خصوص ویلا به وجود می‌آید، اما برنامه فیزیکی صحیح، جانمایی اصولی فضاها و طراحی نمای متعادل، همیشه طرف‌داران خود را دارد. پس حتی بعد از گذشت سال‌ها جذابیت خود را حفظ می‌کند و باعث افزایش قیمت ویلا خواهد شد. 

اگر به دنبال طراحی ویلا هستید، مشاوران villa1000 با تجربه و تخصص کافی در این زمینه، آماده ارائه خدمات کامل به شما مشتریان عزیز هستند. بهترین شرکت طراحی ویلا در ایران را به همراه مشاوره رایگان را در villa1000 جستجو کنید.

انواع سبک‌های طراحی ویلا :

ویلاها در انواع سبک‌های مختلف طراحی می شوند، از جمله:

 • 1- مدرن
 • 2- کلاسیک
 • 3- روستیک
 • 4- مینیمال

طراحی ویلا مدرن

در حالی که می دانیم که شما این مقاله را برای درس تاریخ نمی خوانید، مهم است که به تاریخچه مختصری از مدرنیسم و ​​تأثیر آن بر طراحی ویلا مدرن بپردازیم. برخی از تأثیرات فرهنگی و عوامل اجتماعی که برای اولین بار منجر به ظهور طراحی مدرن و معماری مدرنیسم در بیش از 100 سال پیش شد، در سال‌های اخیر دوباره مطرح شده‌اند و برخی دلایلی را توضیح می‌دهند که محبوبیت ویلاهای مدرن امروز دوباره در حال افزایش است.

مدرنیسم و ​​جنبش مدرنیستی

معماری مدرنیستی بخشی از جنبش مدرنیستی بزرگتر بود که هنرهای زیبا، ادبیات و اندیشه را از اواخر قرن نوزدهم تا اواسط قرن بیستم تحت تأثیر قرار داد. مدرنیست ها تحت تأثیر صنعتی شدن، تسلط مطلق سرمایه داری، تغییرات سریع اجتماعی، و پیشرفت در علم و علوم اجتماعی قرار گرفتند که همه اینها جستجو برای شیوه‌های جدید را برانگیخت.

مانند سایر زمینه‌های فکری و تحقیقاتی، معماری نیز به طور فزاینده‌ای سبک‌ها و قراردادهای گذشته را در این دوره کنار گذاشته و به نفع شکلی از طراحی مبتنی بر دغدغه‌های عملکردی اساسی بود. این پیشرفت با توسعه در فن‌آوری‌های ساختمان، از جمله ساخت اسکلت فلزی که در ساختمان های تجاری استفاده می شود کمک کرد.

سلطه طراحی ویلاهای مدرن در دهه های 1960 و 1970 با ورود دنیای معماری به دوران پست مدرنیسم کاهش یافت. پست مدرنیسم پاسخی به مدرنیسم بود، و شامل شورش علیه سخت‌گیری تصور شده مدرنیسم به نفع رویکرد «هر چیزی می‌شود» در طراحی بود. معماری پست مدرن تاکید اولیه بر نما دارد، با ترکیب عناصر تاریخی، مصالح ساختمانی غیرعادی، اشارات تاریخی در طراحی، و استفاده از استراتژی هایی مانند تکه تکه شدن و مدولاسیون برای جذاب کردن ساختمان ها.

دلایل محبوبیت طراحی ویلا مدرن

اگر معماری مدرن و طراحی ویلا مدرن بیش از 100 سال پیش رایج شد و محبوبیت آن بیش از 50 سال پیش کاهش یافت، چرا طراحی ویلا مدرن امروز در حال افزایش است؟ مزایای یک ویلا مدرن چیست که خریداران ویلا را به کاوش و ساخت ویلاهای سنت مدرنیستی در قرن بیست و یکم سوق می دهد؟

1. مدرنیسم امروز مطرح است

یکی از دلایلی که ویلاهای مدرن در حال افزایش هستند، مربوط به ارتباط مجدد تأثیراتی است که یک قرن پیش مدرنیسم را پیش برد، مانند فناوری و شهرسازی. همانطور که در آن دوران مدرنیسم بود، ما در زمان تغییرات سریع تکنولوژی زندگی می کنیم. و ما همچنان شاهد حرکت به سمت شهرنشینی هستیم، زیرا محبوبیت سبک زندگی حومه شهری (که با دوران پست مدرنیسم مطابقت دارد) شروع به کاهش می کند.

دلیل دیگر قدرت نوستالژی است. به گفته محققان، انسان در مواجهه با شرایط سخت زندگی، نوستالژی را تجربه می کند. مطالعات نشان می دهد که تأمل در زمان شادتر یا معنادارتر به انسان کمک می کند تا با عدم قطعیت‌های فعلی کنار بیاید. مطمئناً، جهان در حال حاضر با عدم قطعیت های چالش برانگیز مواجه است – همه گیر، گرم شدن کره زمین، و تورم فزاینده که می توان به چند مورد اشاره کرد. خوش بینی و ارتباط اجتماعی علائم تجاری دوران مدرنیستی بود و همه ما می توانیم هر از گاهی از هر دو استفاده کنیم.

2. الهام از طراحی ویلا مدرن از همیشه قابل دسترس تر است

همانطور که در مقدمه به آن اشاره کردیم، علاقه به طراحی ویلا مدرن – و به ویژه خانه های سبک مدرن – تا حدی در حال افزایش است زیرا ایده ها و الهامات طراحی مدرن به طور فزاینده ای در دسترس هستند.

قبل از استفاده گسترده از اینترنت برای جستجوی الهام از طراحی، و خرید آنلاین برای دکور و وسایل مدرنیستی، اکثر مردم با طراحی مدرن یا سبک مدرنیسم آشنایی نداشتند.

از نظر ما، بهترین ویلاهای مدرن کارآمد، اما گرم، و دعوت کننده هستند – در حالی که خصوصی هستند. استفاده از مواد طبیعی و اتصال فضاها باعث می‌شود که این ویژگی‌های به ظاهر متفاوت به زیبایی، در کنار هم وجود داشته باشند.و اکنون، افراد بیشتری در حال کشف این تقارن زیبا از ویژگی های به ظاهر متفاوت هستند، در حالی که با یک فنجان قهوه در صبح جمعه دارند استراحت می کنند.

طراحی ویلا مدرن | ویلا 1000

3. طراحی ویلا‌های مدرن خانه‌های کوچک را بزرگ میکنند!

طی چندین سال گذشته روندی قوی وجود داشته است که صاحبان ویلاها طرح‌های ویلا‌های کوچک را انتخاب می کنند. برخی از صاحبان ویلا برای اولین بار به دنبال ویلا ای مقرون به صرفه تر بدون دور شدن از مناطق شهری هستند. برخی دیگر با ورود به مرحله جدیدی از زندگی، یا صرفاً به دلایل سبک زندگی، کوچک‌سازی می‌کنند.

چندین دلیل دیگر برای این روند وجود دارد که انتظار داریم ادامه یابد، از جمله:

 • – ساخت طرح های ویلا های کوچک هزینه کمتری دارد
 • – ویلا‌های کوچک را می توان در زمین کوچکتر ساخت
 • – ویلا‌های کوچک هزینه کمتری برای نگهداری دارند و برای محیط زیست بهتر هستند
 • – ویلا‌های مدرن به ویژه برای ساخت بهترین طرح های ویلا های کوچک مناسب هستند.

معماری مدرن به دلیل ” ایجاد فضاهای کوچک و زیبا که به طرز شادی قابل زندگی بود ” شهرت داشت. اصول طراحی که چنین فراوانی کارآمدی را برای یک ویلا به ارمغان می آورد در بهترین ویلاهای مدرن طراحی شده امروزی به همان اندازه موثر باقی می مانند و عبارتند از:

طرح های پلان طبقه باز

یک پلان طبقه باز باعث می شود که یک پلان خانه کوچک بزرگتر به نظر برسد و بزرگتر از آن چیزی باشد که متراژ مربع کلی آن نشان می دهد. برداشتن دیوارهای داخلی نه تنها باعث می‌شود هر اتاق بزرگ‌تر از آنچه هست به نظر برسد، بلکه به اتاق‌ها اجازه می‌دهد از فضاهای بین مناطق کاربردی بهره ببرند.

نور طبیعی فراوان

طراحی ویلا مدرن همچنین به خاطر پنجره های گسترده و از کف تا سقف که به نور اجازه می دهد تا به عمق یک پلان نفوذ کند، شناخته شده است. هنگامی که در کنار طراحی پلان طبقه باز استفاده می شود، پنجره های بزرگ باعث می شود خانه بزرگتر احساس شود، زیرا به نظر می رسد هر اتاق به فضای بیرونی فراتر از دیوارهای بیرونی گسترش می یابد.

طراحی ویلا کارآمد

بهترین ویلاهای مدرن دارای یک استراتژی قوی فضایی و سازمانی هستند. آنها از تمام متراژ یک ویلا نهایت استفاده را می برند. اتاق‌ها و راهروهایی که به یکدیگر سرازیر می‌شوند، ویلاهایی را ایجاد می‌کنند که به طرز شگفت‌انگیزی بزرگ‌تر از بسیاری از ویلاهای بسیار بزرگ‌تر ساخته شده امروزی به نظر می‌رسند.

نکته حرفه ای: جفت کردن یک پلان مفهومی باز با پنجره های کف تا سقف یک راه موثر برای افزایش تأثیر حذف موانع بصری بر یک خانه کوچک مدرن است.

طراحی ویلا کارآمد | ویلا1000

4. فن آوری های ساختمانی جدید از ساخت ویلا های مدرن پشتیبانی می کنند

برخی از نمادین‌ترین ویژگی‌های ویلاهای مدرن مانند پنجره‌های وسیع از کف تا سقف، سقف‌های مسطح، و فضاهای داخلی وسیع – فقط با استفاده از تکنیک‌های ساخت و ساز تجاری یک بار در زمان ساخت میتوان انجام داد.

پیشرفت در روش ساخت و ساز و در فن آوری مواد به این معنی است که ویلاهای سبک مدرن را می توان با استفاده از تکنولوژی ساخت و ساز مسکن معمولی، از آنچه که حتی 20 سال پیش امکان پذیر بود، ساخت.

فناوری پنجره نیز در دهه گذشته تغییر کرده است. پنجره‌های بزرگی که زمانی نیاز به خرید شیشه‌های تجاری گران قیمت داشتند، اکنون می‌توانند از تولیدکنندگان داخلی پنجره خریداری شوند. با توجه به اینکه پنجره‌های بزرگ و نور طبیعی فراوان، علائم تجاری ویلاهای سبک مدرن هستند، ویلاهای مدرنی که با پنجره‌های وسیع و از کف تا سقف طراحی شده‌اند، اکنون در بخش‌های بیشتری از جهان با هزینه بسیار کمتری نسبت به یک دهه پیش قابل دسترس‌تر هستند.

سقف های مسطح یکی از ویژگی‌های طراحی ویلا مدرن هستند و منعکس کننده خطوط افقی گسترده مناظر طبیعی اطراف ویلا هستند. مصالح ساختمانی مدرن برای تکمیل ساخت و ساز سقف مسطح طی دو دهه گذشته به طور قابل توجهی بهبود یافته است و آنها را قابل اعتمادتر از همیشه کرده است. 

فن آوری های ساختمانی جدید برای طراحی ویلا | ویلا 1000

چه وقت طراحی اصلی ویلا آغاز خواهد شد؟ 

پس از اینکه طراحی پلان و طرح اولیه (اسکیس) به پایان رسید، معمار طراح با استفاده از ابزارهایی که دارد (که برنامه‌ای که روی آن طراحی انجام می‌شود برنامه طراحی 3dmax است) شروع به طراحی ویلا با استفاده از طرح اولیه و پلان می‌کند (زمان لازم این مرحله نیز توسط مدیر آتلیه به کارفرما گفته خواهد شد). در این مرحله اوج خلاقیت معماری در ویلا نمایان خواهد شد؛ هوش و حس معمار و تصویر ذهنی معماری که در ذهن دارد کمک می‌کند تا ترسیم و دیزاینی که در ذهن معمار وجود دارد با حس زیبایی‌شناختی که در ذهن خود پرورش داده است در درهم‌آمیخته و یک طراحی‌ ویلا رؤیایی طبق سلیقه کارفرما ارائه کند.

پس از طراحی رندر، کارفرما این حق را خواهد داشت تا بتواند طبق خروجی طرح ویرایش انجام دهد که ضوابط آن در قرارداد قید خواهد شد. 

 چه زمانی طراحی ویلا را آغاز کنیم؟

عوامل متعددی در پاسخ به این سؤال دخیل هستند. معمولاً بعد از خرید و آماده‌سازی زمین ویلا، اقدام برای طراح ویلا آغاز می‌شود.

فرایندمرحله ای طراحی ویلا شامل چند مرحله از ایده‌پردازی کانسپت ویلا تا اجرای نقشه‌های اجرایی ویلا و فاز دو است.

برنامه زمان‌بندی را فراموش نکنید.

با مشاوره با یک طراح حرفه‌ای ویلا می‌توان زمان موردنیاز را برای هر مرحله حدوداً برآورد کرد. بسته به وسعت طرح و بزرگی ویلا این زمان متغیر است.

فصل ساخت‌وساز را در نظر بگیرید.

با کند شدن عملیات ساختمانی در فصول سرد، بهتر است تهیه نقشه ویلا را به این زمان‌ها موکول کرد و زمان مناسب ساخت را به فصول مناسب موکول کرد.

طراحی ویلا لاکچری | ویلا 1000

طراحی ویلا دوبلکس

تعریف طراحی ویلا دوبلکس؟

یکی از انواع طراحی ویلا بسیار محبوب ویلاسازی، طراحی ویلا دوبلکس است. در این نوع، طبقات ویلا به‌واسطه راه‌پله‌ای آزاد غیر محصور به هم مرتبط می‌شوند. در واقع سقف این راه‌پله، سقف نهایی طبقه آخر است و از همین رو یک وید، حول آن شکل می‌گیرد. 

چرا طراحی ویلا دوبلکس را انتخاب می‌کنیم؟

ویلایی دوبلکس پر طرف‌دارترین سبک ویلاسازی است. ویلاها در اغلب موارد برای اقامت یک خانواده هستند، بنابراین طرح ویلایی دوبلکس و نیمه دوبلکس نوع مطلوبی از طراحی به شمار می‌رود. سقف بلند فضای راه‌پله و وید ایجاد شده، باعث دلبازی و روشنی فضا می‌شود.

چه چیز طراحی ویلا دوبلکس را خاص می‌کند؟

یکی از مزیت‌های مهمی که در طراحی و اجرای ویلایی دوبلکس وجود دارد این است که از لحاظ فیزیکی بصری به توسعه فضایی می‌انجامد و همچنین طبقات می‌توانند به‌صورت پیوسته از طریق یک راه‌پله شاخص با فرمی جذاب به هم مرتبط شوند.

نقشه و پلان ویلا دوبلکس چگونه انجام می‌شود؟

پلان ویلا دوبلکس باید طوری سازماندهی شود که فضاهای عمومی و خصوصی در ترازهای مختلف ارتفاعی قرار گیرند. سبک رایج بدین‌گونه است که اتاق نشیمن و پذیرایی با تخصیص بیشترین مساحت به خود در طبقه پایین قرار می‌گیرند. در جوار آنها آشپزخانه، اتاق ناهارخوری و البته یک سرویس نزدیک ورودی اصلی جای می‌گیرند و در طبقه بالا اتاق‌خواب‌ها، هال خصوصی و سرویس‌ها و حمام‌ها، تراس‌ها و بالکن‌ها تعریف می‌شوند.

شایان‌ذکر است که در بعضی از طراحی ویلاهای لوکس که دارای شاه‌نشین هستند، در بالاترین طبقه ویلا این فضای نشیمن مجلل جای می‌گیرد که دارای بهترین دید به پیرامون است.

در موارد دیگری از جمله طرح‌های اقلیمی منطبق بر شرایط سخت آب‌وهوایی یا وجود شیب‌های تند سایت می‌توان فضاهای خصوصی و خواب را در پناه زمین و سطح پایینی طراحی کرد و طبقه بالا را به فضاهای نشیمن و عمومی اختصاص داد که بهره‌مند از نور و گرمای خورشید باشند.

طراحی ویلا مدرن و استخردار | ویلا 1000

شناخت نمونه نما ویلایی دوبلکس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که گروه معماری ویلا 1000 توانسته است بیش از 900 نمونه ویلا دوبلکس و غیره ارائه کند. به‌نحوی‌که در ویلایی دوبلکس لاکچری، راه‌پله لوکس، نقطه کانونی فضای داخلی ویلا تعریف می‌شود.

ساخت ویلا دوبلکس در رویکردهای سنتی تا مدرن امکان‌پذیر است.

ویلا کلاسیک با تزئینات و دکوراسیون داخلی تجملی شکل می‌گیرد، درحالی‌که طراحی‌های ویلاهای مدرن دوبلکس بر سادگی و ارتباطات فضایی تکیه دارد.

نمای ویلایی دوبلکس باتوجه‌به کانسپت طراحی و پلان ویلایی دوبلکس شکل می‌گیرد.

ارتفاع زیاد سقف‌ها و شیشه بندی‌های گسترده که در سراسر ویلا دوطبقه ادامه دارد، از ویژگی‌های این نوع نما ویلایی است.

طراحی ویلا تریبلکس

ویلا تریپلکس فضاهای بیشتری را در ارتباطی عمودی با یکدیگر تعریف می‌کند. این ویلا نیز مانند ویلای دوبلکس دارای ارتباط آزاد بین طبقات است.

تفاوت با ویلا دوبلکس این است که از راه‌پله و ویدها، سه طبقه ویلا به هم مرتبط می‌شوند.

در این طراحی راه‌پله‌های ارتباطی می‌توانند در یک راستا و با یک وید مشترک اجرا شوند.

در این ویلاها طبق چیدمان فضایی پلان، در مکان‌های متفاوتی تعریف شوند.

طراحی ویلا ایرانی

طراحی ویلای ایرانی، سبک طراحی معماری محبوبی است که در حوزه طراحی و اجرای ویلا موردتوجه قرار گرفته است. گرچه ساخت ویلا به سبب ماهیت لوکس و ییلاقی خود در نقاط مختلف، تقریباً با رویکردهای مشابهی صورت می‌گیرد، اما فرهنگ، مذهب و شیوه زندگی مردم، خواه‌ناخواه، فضاسازی‌ها را متأثر می‌کنند.

طراحی ویلا سنتی با رویکردهای مدرن می‌تواند مبنای ویلا ایرانی قرار گیرد.

در ویلا ایرانی تلفیق ویژگی‌های اصلی ویلا مانند شفافیت، ترکیب احجام و ارتباط وسیع با فضای پیرامونی با سنت‌های معماری ایرانی ترکیب شده و منجر به طراحی ویلا ایرانی می‌شود. 

طراحی ویلا لاکچری

طراحی ویلا لاکچری در اصطلاح به ویلاهای لوکس و بزرگ اطلاق می‌شود. ویلاهای بزرگ پتانسیل فضاسازی و طراحی‌های خلاقانه‌ای را دارند. اگر به دنبال ساخت ویلا لاکچری هستید که تمام خواسته‌ای شما را برآورده سازد.

این نمونه ویلاها در نقاط مختلف کشور، با شرایط مختلف آب‌وهوایی و انتظارات متنوع کارفرمایان، شکل‌گرفته‌اند.

اما همگی در یک ویژگی مشترک هستند: تجربه اقامتی لذت‌بخش و لوکس را برای ساکنان فراهم می‌آورند.

نقشه ویلا مدرن یا لاکچری بر مبنای پلان ویلایی ترسیم می‌شود که دارای چیدمان فضاهای بزرگ و لوکس در کنار فضاهای خدماتی است.

طراحی فضاهای تفریحی و ورزشی سهم مهمی در این پلان دارند.

طراحی داخلی ویلا لاکچری به‌صورت خاص و با ایده‌های بی‌نظیر، همچنین استفاده از متریال لوکس صورت می‌گیرد.

فضاهای بزرگ و روشن با راه‌پله‌های شاخص و زیبا، کف‌ها و سقف‌های صیقلی و براق چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌سازد.

طراحی نما ویلا لاکچری نیز با فرم‌های خاص و تداخل احجام زیبا و سطوح شیشه‌خور بسیار شکل می‌گیرد.

اجرای پنجره‌های بزرگ و کرتین وال‌های شیشه‌ای به نمای ویلا حالت سیالی می‌بخشد.

ایده طراحی در ویلا

ایده طراحی از اتودهای اولیه حجم از مفاهیم جدیدی از فضاسازی نشئت می‌گیرد. فرم‌های آزاد و محدودیت اندک در فضاسازی، اجرای ایده‌ طراحی ویلا متنوع را میسر می‌سازد. با دیدن نمونه ویلا طراحی و ساخته شده می‌توانید ایده خود را با ما در میان بگذارید. اگر ایده خاصی ندارید، فقط کافی است تصور خود را از ویلای رؤیایی خودتان بیان کنید. طراحان خلاق ما، کانسپت اولیه را به بهترین شکل برای شما خلق می‌کنند.

پلان ویلا دوبلکس مدرن

طراحی پلان ویلا دوبلکس مدرن جهت‌گیری، مساحت و ارتباطات فضاهای داخلی ویلا را تعریف می‌‌کند. ویلا باید بر مبنای ایده طراحی و سایت پلانی صورت پذیرد که حاوی توپوگرافی زمین است. بهتر است در ابتدا با دیدن نمونه پلان‌های ترسیم شده توسط گروه طراحی ما آشنا شوید. سپس یک لیست از فضاها و خواسته‌های خود را تهیه کنید و در اختیار ما قرار دهید. قرار است شما در این ویلا زندگی کنید پس علاوه بر مسائل تکنیکی، باید راحتی و رفاه شما نیز در نظر گرفته شود.

مثلاً ممکن است شما نیاز به یک فضای باز برای برگزاری میهمانی‌ها، یک اتاق بازی و یا امکانات ورزشی و  تفریحی مانند استخر باشید. جای‌گذاری صحیح ورودی، راهروها، راه‌پله و فضاهای عمومی مانند آشپزخانه و نشیمن و فضاهای خصوصی مانند اتاق‌خواب‌ها و حمام‌ها باید با روابط فضایی صحیح نسبت به یکدیگر صورت گیرد.

طراحی نما ویلا

طراحی نما ویلا  به‌صورت اصولی، ارزش ساختمان ویلا را دوچندان می‌کند. در هنگام ورود به محوطه ویلا، در دید اول، نمای آن است که نظرها را متوجه خود می‌کند. طرح نما متأثر از پلان، ایده اولیه طراحی و سبکی است که برای ویلا انتخاب کرده‌اید. وجود بالکن‌ها، تراس‌ها، جای‌گذاری ابعاد باز شوها، تأثیر زیادی بر نما دارند. تعداد طبقات نیز به نمای آن هویت منحصربه‌فردی می‌بخشد. نمای ویلا دوطبقه حسی متفاوت از نمای ویلا دوبلکس و نمای ویلا یک طبقه می‌دهد. طراحی سبک ویلا به‌صورت کلاسیک، مدرن و روستیک، بیشترین بروز خود را در نما دارد.

باغچه در طراحی ویلا

ناگفته پیدا است که در شرایط امروزی که به سبب تراکم جمعیتی به ویژه در نواحی شهری، بناهای مسکونی بسیار نزدیک هم ساخته می‌شوند، ویلاها به همراه فضای سبز و طبیعی، در غالب طراحی باغ ویلا یا طراحی باغچه ویلا یک موهبت به شمار می‌آید. فضای باز پیرامون ویلا می تواند در برگیرنده فضای سبز و مبلمانی ساده بوده و فضای دنج و دلپذیری را ایجاد کند و در راستای تکمیل نیازهای فضایی ویلا قرار گیرد.

سخن پایانی

  در پایان این نکته را باید بگوییم که ما به‌عنوان یک گروه معماری که تخصصی در زمینه طراحی ویلا فعالیت می‌کند، نمونه کارهای طراحی ویلای زیادی در سبک‌های مختلف ویلا مدرن، کلاسیک، روستیک در کارنامه خود دارد به خود ایمان داریم که باسابقه ۱۵ساله در این امر توانسته‌ایم گامی مؤثر در اعتلای جایگاه طراحی و معماری ویلا و همچنین شیوه‌های نوین ساخت در کشور برداریم که این محقق نبود جز با استفاده از بهترین نخبه‌های معماران حاضر در ایران که این نویدی باشد در پیشرفت و اعتلای کشور.

سوالات متداول

سبک های طراحی ویلا کدامند؟

سبک‌های مختلفی در روند طراحی وجود دارد.ما در این مقاله به شرح ویژگی‌های هر کدام از سبک‌های طراحی ویلا پرداخته‌ایم و پروژه‌های مختلفی از این سبک طراحی‌ها را معرفی کرده‌ایم.

هزینه طراحی ویلا چقدر است؟

برآورد هزینه طراحی ویلا به عوامل متعددی وابسته است. مساحت ویلای مورد‌نظر، تعداد طبقات و خواسته‌های فضایی ساکنان از لحاظ طراحی فضاهای لوکس و تفریحی و همچنین سبک طراحی در میزان هزینه طراحی تاثیر‌گذار هستند.که در مقالات سایت villa1000 می توانید از جزئیات آن مطلع شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 15 میانگین: 4.7]