طراحی ویلا

چرا برای طراحی ویلا ، تیم villa1000 را انتخاب می کنند؟

tik icon

به اعتبار 1000 ویلای طراحی شده در ایران

tik icon

سابقه طراحی ویلا از سال 1387 تا کنون

tik icon

پشتیبانی از طراحی تا پایان اجرا

tik icon

طراحی ویلا با محدودیت های اقلیمی و جغرافیایی

tik icon

تیمی هماهنگ از مهندسین معماری، سازه و تأسیسات

 

طراحی ویلا

چرا برای طراحی ویلا ، تیم villa1000 را انتخاب می کنند؟

tik icon

به اعتبار 1000 ویلای طراحی شده در ایران

tik icon

سابقه طراحی ویلا از سال 1387 تا کنون

tik icon

پشتیبانی از طراحی تا پایان اجرا

tik icon

طراحی ویلا با محدودیت های اقلیمی و جغرافیایی

tik icon

تیمی هماهنگ از مهندسین معماری، سازه و تأسیسات

 

طراحی ویلا مدرن

مشاهده نمونه کارهای مدرن

طراحی ویلا روستیک

مشاهده نمونه کارهای روستیک

طراحی ویلا کلاسیک

مشاهده نمونه کارهای کلاسیک

تیم طراحی ویلای تخصصی ویلا 1000

انواع سبک های طراحی ویلا که تیم طراحی ویلای رضا طاهری در آن تخصص دارد بدین شرح است:

  1. طراحی ویلا مدرن
  2. طراحی ویلا کلاسیک
  3. طراحی ویلا روستیک

طراحی ویلای دوبلکس

ویلای دوبلکس یک واحد ویلاییست دارای دو طبقه، که این طبقات به وسیله پله به یکدیگر متصل می‌شوند. طراحی پلان در ویلاهای دوبلکس به این صورت است که طبقه دوم بیشتر برای فضاهای شخصی مانند اتاق خواب ها و سرویس حمام و دستشویی استفاده می‌شود و طبقه پایین متعلق به فضاهای عمومی‌تر مانند آشپزخانه، نشیمن، اتاق و سرویس مهمان است.
پله المان مهمی در ویلاهای دوبلکس محسوب می‌شود زیرا عامل ارتباط طبقات مختلف و در واقع متصل کننده فضای عمومی و خصوصی ویلا می‌باشد، در نتیجه محل قرارگیری آن اهمیت زیادی دارد. در واقع پله‌ها باید در مکانی قرار بگیرند که همزمان که حریم خصوصی طبقه بالا را حفظ می‌کنند دسترسی راحت و مناسبی در هر دو طبقه داشته‌ باشند.

طراحی ویلا دوبلکس لاکچری

 

وید در طراحی ویلای دوبلکس طراحی ویلای دوبلکس

زمانی که سقف بین طبقات در ویلا برداشته‌ شود در بخشی از طبقه دوم و بخش میانی بین دوطبقه، فضایی به وجود می‌آید و به طبقه پایین دید دارد که  به آن وید Void می‌گویند. وید فضایی است که دید و دسترسی مستقیمی را بین طبقات ایجاد می‌کند. از مزایای ویلا به ویژه در ویلاهایی که متراژ کمتری دارند این است که باعث می‌شود فضای داخلی دلبازتر و بزرگ‌تر به نظر بیاید. با یک طراحی مناسب برای فضای ویلا، میتوان از نور طبیعی، بهره بیشتری برد زیرا به طور کلی وجود این فضا باعث پخش شدن نور و انرژی طبیعی در فضای داخلی ویلای دوبلکس می‌شود.

البته در مواردی فضای وید باعث محدود کردن امکان تغییر دکوراسیون می‌شود و همچنین باید هنگام طراحی بسیار مراقب بود که ضمن دید و دسترسی مناسب طبقات حریم خصوصی فضاهای شخصی‌تر در طبقه بالا از بین نرود. به دلیل بلندتر شدن سقف در این شکل از طراحی مصرف انرژی برای گرمایش ویلا نیز کمی افزایش می‌یابد.

مزایای ویلاهای دوبلکس چیست؟

یک ویلای دوبلکس برای کسانی که به دنبال استفاده حداکثری از زمین خود هستند گزینه بسیار خوبی است.از جمله مزایای دیگر ویلاهای دوبلکس این است که به شما فضا و حریم شخصی بیشتری می‌دهد، زیرا می‌توانید فضای روزمره و ارتباط با دیگران را از فضای استراحت و یا کار خود مجزا کنید، ضمن اینکه فضای مستقلی برای مهمانان خود فراهم کنید. در مواردی هم که اعضای خانواده می‌خواهند محل کار یا استودیوی مستقلی داشته‌باشند، این امکان را به افراد می‌دهد. داشتن چشم‌انداز زیبا هم از امکانات دیگر زندگی در ویلاهای دوبلکس است.

اگر در طراحی ویلای دوبلکس وجهی از ساختمان تا طبقه بالا ادامه پیدا کند، می‌توان با طراحی و انتخاب متریال مناسب بهترین بهره را از نور و انرژی خورشید برد و در فضای عمومی و طبقه پایین نیز به بخشی از چشم‌اندار طبقات بالا دسترسی داشت.

 

معایب یک ویلای دوبلکس چیست؟

در کنار امکانات و مزایای زندگی کردن در یک ویلای دوبلکس،  بعضی معایب نیز وجود دارد که قبل از تصمیم گیری باید از آنها آگاه باشید.

  • یکی از اولین معایب افزایش هزینه‌ها و طولانی شدن زمان ساخت و ساز است.
  • مسئله بعدی این است که دسترسی به طبقه بالا ممکن است دشوار باشد. این بدان معنی است که فرد باید از پله ها بالا برود، که می‌تواند برای کسانی که مشکلات حرکتی دارند، کودکان یا حیوانات خانگی مشکل ساز باشد.
  • افزایش مصرف انرژی‌های گرمایشی و سرمایشی و در نتیجه آن افزایش هزینه‌های مصرف از موارد دیگری است که در ویلاهای دوبلکس باید به آن توجه کرد. البته با عایق بندی درست ویلا می‌توان تا حد زیادی این مسئله را کنترل کرد. همچنین برای استفاده بهینه از انرژی خورشید بهتر است که ویلای دوبلکس در قسمت شمالی زمین ساخته شود و رو به جنوب باشد.

طراحی ویلای تریبلکس

ویلای تریبلکس یک واحد ویلایی است که دارای سه طبقه مجزا می‌باشد. طبقات در این نوع از طراحی ویلا، به وسیله راه‌پله به هم متصل می‌شوند و میزان بهره‌وری از زمین در آن‌ها بسیار بالا است. در ویلای تریبلکس نیز مانند دوبلکس محل قرارگیری پله‌ها بسیار مهم است و باید در جایی قرار بگیرد که هم دسترسی مناسبی به همه طبقات داشته‌باشد و هم حریم‌خصوصی در آن رعایت شود، اما معمولا به دلیل متراژ بالا امکان استفاده از پله‌های گردان و مجلل در تریبلکس بیشتر است.

در طراحی ویلای تریبلکس نیز، مانند ویلای دوبلکس فضاهای عمومی‌تر مانند فضای نشیمن و آشپزخانه در طبقه اول و باقی بخش‌های خصوصی‌تر مانند اتاق‌خواب‌ها، سرویس ها و یا اتاق کار و استودیو و … در طبقات بلا قرار می‌گیرد که با توجه به نیاز کارفرما می‌توان بخش‌های مختلفی را در طراحی ویلای تریبلکس در هر یک از طبقات تعبیه کرد.

طراحی ویلای تریپلکس

 

وید در ویلای تریبلکسطراحی ویلا تریپلکس

در ویلاهای تریبلکس فضاهای عمودی و وید به نسبت ویلای دوبلکس بیشتر است و امکان طراحی دکوراسیونی زیبا و متنوع و استفاده از جزئیات فراوان را به صاحبان ویلا می‌دهد. اگر رویای داشتن ویلایی لاکچری و مجلل را در سر دارید و دوست دارید با حضور در چشم‌اندازی رویایی و بکر، فارغ از شلوغی زندگی شهری کمی استراحت کنید، ویلای تریبلکس گزینه بسیار مناسبی برای شما محسوب می‌شود.

بودجه در طراحی ویلای تریبلکس

ویلاهای تریبلکس در همه جای دنیا و همچنین در ایران جز ویلاهای لوکس و گرانقیمت به حساب می‌آید به همین دلیل داشتن بودجه و زمان کافی از مواردی است که صاحبان ویلا باید به آن توجه ویژه‌ای داشته‌باشند، البته باید در نظر گرفت که ویلای تریبلکس یک سرمایه‌گذاری ارزشمند نیز محسوب می‌شود.

 

طراحي ويلا تريپلکس

تنوع فضا در ویلاهای تریبلکس

ویلاهای تریبلکس به دلیل داشتن فضای زیاد می‌توانند بسیاری از امکانات تفریحی و فضاهای مختلف برای سرگرمی و ورزش مانند باشگاه، جکوزی و… را داشته ‌باشند و امکان خلق فضاهای متفاوت و در نظرگرفتن امکاناتی مانند سینمای خانگی، گلخانه، تی‌وی‌روم و … را به طراحان ویلا می‌دهد.

بدلیل بالا بودن متراژ در ویلاهای تریبلکس، امکان تفکیک فضا و ایجاد بخش‌های مستقل برای کار و ایجاد فضاهای بسیار دنج و خصوصی برای صاحبان ویلا بسیار فراهم است و همانطور که به آن اشاره شد به دلیل ارتفاع زیادتر به نسبت سایر ویلاها، افراد می‌توانند از چشم‌اندازهای بسیار زیبا و خاصی لذت ببرند.

 

 

 

طراحی ویلای لاکچری و لوکس

از تعطیلات خانوادگی گرفته تا رویدادها و مجالس خصوصی و مجلل، یک ویلای لوکس برای همه این نیازها مکانی مناسب محسوب می‌شود. زندگی در ویلا یک تجربه بی‌نظیر را فراهم می‌کند و اقامت در ویلا برای بسیاری از مردم یکی از اهداف و رویاهایشان محسوب می‌شود. زندگی در ویلا تجربه‌ای شبیه گذراندن تعطیلات فراهم می‌آورد. امروزه ویلاهای لاکچری و مدرن تصویر جدیدی از زندگی را به ما نشان می‌دهند. ویلاها می‌توانند منعکس کننده سبک زندگی افراد باشند و چیزی فراتر از سلیقه را نشان ‌دهند. شاید بتوان گفت ویلای شما شخصیت شما را تعریف می‌کند. برای اکثر مردم، ویلا فقط یک مکان نیست بلکه یک احساس است. افراد در زندگی مدرن به سمت داشتن یک سبک زندگی جدید و پیشرفته که آسایش و نیازهای آنها را برآورده کند، تمایل دارند.

ویلاهای لوکس در مکان‌های خیره کننده با امکانات رفاهی منحصر به فرد ساخته می‌شوند، که شامل باغ، استخر، بالکن های بزرگ، و گاها، اتاق سینما، سالن ورزشی، زمین تنیس و غیره است. تمام اتاقهای ویلاهای لاکچری، معمولا دارای امکانات مورد نیاز یک زندگی مدرن و مجلل می‌باشد.

کلمه «لاکچری» در موارد تبلیغاتی زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل هنگامی که به دنبال ساخت یک ویلای مجلل هستیم پروسه انتخاب چشم‌انداز مناسب و ساخت و دیزاین ویلا می‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد. ما در ویلا1000 برآنیم که با تکیه بر تجربیات گسترده و گوناگون خود تعریفی از ویلاهای لوکس یا لاکچری را ارائه بدهیم که بتواند کمک کند مشتریانمان ویلای مورد علاقه خود را بسازند.

مزایا و امکاناتی که یک ویلا ارائه می‌دهد، ارزش فکر کردن دارد که روی آن سرمایه گذاری کنید. ما در اینجا به ویژگی‌های اساسی یک ویلا که آن را لوکس می‌کند، می‌پردازیم:

1-ویژگی‌ها و امکانات رفاهی

در حداقل نیازها، یک ویلای لوکس باید دارای استخر شنا، فضای نشیمن به اندازه کافی و جادار، آشپزخانه کاملا مجهز و مدرن باشد. اتاق‌ها باید با ظرافت و دقت به جزئیات، دیزاین و مبله شوند؛ همچنین مجهز به هر امکانات رفاهی و لوکسی که از زندگی مدرن انتظار می‌رود، باشند. مثل سیستم سرگرمی یا فضاهای مناسب برای تفریحات جمعی، حمام و دستشویی و همچنین جکوزی اختصاصی.

ویلاهای لوکس‌‌تر می‌توانند شامل تجهیزاتی مانند، داشتن یک اتاق برای سینمای خصوصی باشند. امکانات اسپا، سالن ورزشی اختصاصی و جکوزی‌های داخلی و خارجی هم از دیگر ویژگی‌های ویلای لاکچری به شمار می‌آیند. همچنین می‌توان فضایی تحت عنوان «هوم آفیس» برای اشخاصی که نیازمند به فضایی برای کار هستند طراحی کرد. در ویلاهای خیلی لوکس و مجلل که مساحت زیادی در دسترس است حتی می‌توان فضاهای ورزشی مانند زمین تنیس، بسکتبال یا زمین اختصاصی گلف را با توجه به موقعیت مکانی در طراحی ویلا در نظر گرفت.

2-طراحی و دیزاین ویلای لاکچری و لوکس

یکی از مهمترین وجه هر ویلا، طراحی کلی آن است. از نظر معماری، محوطه سازی، طراحی داخلی، مبلمان و غیره. همه‌ی این عناصر با هم ترکیب شده و یک ویلای مجلل را تشکیل می‌دهند. بهترین ویلاهای لاکچری واقعاً شبیه قابی زیبا برای تماشا هستند، زیبایی شناسی کلی ساختار، محیط اطراف و فضای داخلی این قاب را می‌سازد.

تجمل و سبک از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است زیرا همه ما سلیقه شخصی و اهداف سبک زندگی خود را داریم و این تفاوت در طرح‌های ویلای لوکس ما منعکس شده است. از ده‌ها هزار فوت مربع گرفته تا طرح‌های ساده‌تر، از طرح‌های زیبای اروپایی گرفته تا طرح‌های کوچک‌تر ویلا‌های ییلاقی، طرح‌های ما همه چیز را اجرا می‌کنند.

برای راحتی و طراحی نهایی، مجموعه طرح‌های ویلای لوکس به ما اعتماد کنید تا مکان رویایی خود را از طرح‌های مدرن و شیک گرفته تا سبک سنتی‌تر ویلا که مطابق با سبک زندگی و شیوه زندگی شماست، با هم کشف کنیم.

ویلا 1000، تیمی که در طراحی ویلاهای لوکس تجربه دارد و با بهترین و مجرب‌ترین معماران و طراحان در کشور همکاری کرده‌ است تا بهترین طرح‌های ویلاهای لوکس و لاکچری را به مشتریان خود ارائه دهند و مشتاقانه منتظر کمک به شما در تلاش برای یافتن طراحی ویلای لوکس عالی هستند.

 

طرح ویلای لوکس چیست؟

اهداف سبک زندگی به تعیین نیازهای فردی و خانوادگی ما کمک می‌کند و در عین حال بر انتخاب اندازه، امکانات و سطح راحتی ما در هنگام طراحی ویلا تأثیر می‌گذارد. در حالی که هرکدام از ما تعریف متفاوتی از تجمل در ذهن خود داریم، اغلب، این ویلاها شامل نوعی از تأثیرات تکنولوژیکی پیشرفته، امکانات مدرن و سطح بی‌نظیری از جزئیات هستند. در حالی که اندازه به طور قطع می‌تواند ایده لوکس بودن را مشخص کند، سطح خاصی از وحدت و امکانات رفاهی سطح بالا می‌تواند در تعریف طرح ویلاهای لوکس کمک کند.

بدون توجه به اندازه یا طراحی، بهترین طراحان آمریکا معتقدند که تجمل به بهترین وجه در پارامترهای فرم و عملکرد بیان می‌شود و بسیاری از طرح‌های لوکس ما اندازه‌های متوسطی دارند و دارای پالتی برای سبک فردی و راحتی، بی‌نظیر هستند. مجموعه طرح ویلاهای لوکس ما، مجموعه برجسته از طراحی‌های بهترین معماران آمریکایی را از نظر پلان و طراحی داخلی به شما ارائه می‌دهد.

ویلای لوکس امکان بی‌پایانی از گزینه‌های طراحی دارد که شامل طرح‌های ویلا‌های زیبا، مجلل و دائماً به روز می‌شود. به عنوان یک تیم قابل اعتماد در طراحی ویلا، ما می‌توانیم طرح‌های ویلاهای لوکس و لاکچری را با قیمت‌های مناسب ارائه دهیم که دارای سبکی بی‌عیب و نقص، امکانات رفاهی و بهترین جزئیات است.

طراحی ویلای فلت

طراحی ویلای فلت

واژه فلت، به معنای مسطح، برگرفته از لغت Fleet، یک واژه قدیمی انگلیسی، و به معنای مسکن، زمین یا طبقه بوده است. بعدها این اصطلاح به دلیل نفوذ فرهنگ و زبان انگلیسی در سراسر جهان گسترش پیدا کرد.

امروزه ویلای فلت در واقع یک واحد مستقل ویلایی است که دارای یک سقف و یک کف است و هیچ طبقه‌ و اختلاف سطحی ندارد. در ویلاهای فلت همه فضاهای عمومی و خصوصی مانند فضای نشیمن و اتاق خواب‌ها و … در یک طبقه قرار می‌گیرند و به وسیله راهروها و دیوارها از یکدیگر جدا می‌شوند. حداکثر اختلاف سطح با زمین در ویلای فلت 1 الی 1.20 متر و حداقل متراژی که برای زیربنای آن لازم است 80 متر می‌باشد. ویلاهای فلت معمولا به شکل 2 یا 3 خوابه طراحی و ساخته می‌شوند. این شکل از ویلا در واقع ساده و قدیمی‌ترین مدل ویلا است که بسیار زیاد مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد. ویلای فلت مانند اشکال دیگر ویلا مزایا و معایبی دارد که در ادامه به توضیح آنها می‌پردازیم:

مزایا ویلای فلت

طراحی ویلا فلت

1-هزینه و زمان کمتر

استفاده کمتر از مواد و مصالح و هزینه کمتر برای ساخت و ساز، باعث می‌شود اقشار مختلف با موقعیت‌های مالی متفاوت توانایی ساخت یک ویلای فلت را داشته‌ باشند و به همین دلیل استقبال زیادی از این شکل از ویلا می‌شود. همچنین زمان کمتری برای ساخت ویلای فلت لازم است که در نتیجه افراد زودتر به نتیجه دلخواه خود می‌رسند.

2-رفت و آمد آسان‌تر و دسترسی راحت به محوطه

به دلیل نداشتن طبقه و اختلاف سطح و قرار گرفتن همه فضاهای داخلی در یک محیط همسطح و همچنین دسترسی راحت به محوطه و محیط بیرون از ویلا، افراد مسن و کودکان و اشخاصی که حرکت زیاد برایشان دشوار است به راحتی می‌توانند به همه فضاهای داخلی از جمله سرویس بهداشتی، اتاق‌ها و آشپزخانه و … دسترسی داشته باشند و همچنین به راحتی به خارج از ویلا رفت‌و‌آمد کنند.

3-کاهش هزینه و مدیریت مصرف انرژی

به دلیل اینکه در ویلاهای فلت تمام فضاها در یک سطح واقع شده و پراکندگی کمتری به نسبت انواع دیگر مانند دوبلکس دارد انرژی سرمایشی و گرمایشی کمتری برای بالا یا پایین بردن دمای محیط داخل ویلا مصرف می‌شود که این مسئله هم هزینه‌های مصرف انرژی را به شدت کاهش می‌دهد و هم به مصرف بهینه انرژی کمک می‌کند.

 

معایب ویلای فلت

ویلا فلت مدرن

1-مجزا نبودن فضاهای داخلی

به دلیل قرار گرفتن همه فضاهای در یک محیط همسطح و در کنار یکدیگر، امکان دارد که حریم خصوصی افراد مختل شده و فضای شخصی افراد کمی تحت تاثیر قرار بگیرد، به عنوان مثال سرو صدا به راحتی از فضاهای عمومی تر ویلا مانند  نشیمن وارد فضاهای خصوصی تر مانند اتاق خواب شود. البته با یک طراحی اصولی و مجزا کردن فضاها با راهروها و دیوارهای مناسب می‌توان تا حد زیادی این مشکلات را حل کرد.

2-نداشتن چشم‌اندار مناسب

اگر به دنبال چشم‌اندازی زیبا و وسیع هستید احتمالا ویلای فلت انتخاب مناسبی برای شما نیست، زیرا با توجه به همکف بودن ویلا و نداشتن ارتفاع مناسب دسترسی به یک ویوی مناسب و رویایی از دوردست کمی دور از دسترس است.

 

همانطور که گفته شد ویلای فلت از زمان‌های گذشته یکی از ساده‌ترین و متداول‌ترین انواع ویلا بوده. با توجه به محبوب شدن سبک‌ مدرن در معماری و طراحی داخلی و علاقه بسیاری از افراد به چیدمان‌های مینی‌مال و کاربردی، این شکل از چیدمان کمک بسیاری به استفاده درست و بهینه از فضا می‌کند که در نتیجه باعث می‌شود کم بودن فضا در ویلای فلت به خوبی مدیریت شود. در مواردی که افراد به فضاهای مجلل‌ و لاکچری علاقه‌مند باشند استفاده ازدیوارها و سقف بلند از جمله راهکارهایی است که می‌توان از آن استفاده کرد. همچنین استفاده از پنجره‌های بزرگ و متریال‌هایی مانند شیشه به وسیع و دلباز شدن فضا کمک بسیاری می‌کند.

طراحی ویلای کوچک

یک ویلای کوچک ممکن است در ابتدا یک انتخاب حقیر به نظر برسد، اما وقتی همه‌ی جوانب را در نظر می‌گیرید، اغلب می‌توانند بهترین انتخاب باشند. طراحی ویلاهای کوچک به طرز چشمگیری محبوب شده‌اند. تغییر سبک زندگی مردم به مینیمال و ساده می‌تواند یکی از دلایل آن باشد. ویلاهای کوچک دارای مزایای مختلفی مثل هزینه ساخت کمتر، تعمیر و نگهداری آسان و کم هزینه‌تر، بازار فروش بیشتر و غیره است. همچنین اغلب به عنوان دوستدار محیط زیست معرفی می‌شوند، زیرا زمین کمتری را اشغال می‌کنند، در طول ساخت و ساز از مصالح کمتری استفاده می‌شود و در طول عمر ساختمان به انرژی کمتری برای گرمایش و سرمایش نیاز دارند.

ویلاهای کوچک بار مالی کمتری دارد و به راحتی می‌توان آن را با بودجه تنظیم کرد. به خصوص با توجه به بی‌ثباتی اقتصادی در سراسر جهان، انتخاب ویلای کوچک یک ایده هوشمندانه است. از نظر طراحی، پلان ویلای کوچک به راحتی می‌تواند یک چیدمان مدرن، ساده و مینیمال را در خود جای دهد. همچنین به دلیل اینکه اغلب به راهروها یا فضاهای بزرگ نیاز ندارد، دارای پلان‌های باز برای به حداکثر رساندن فضای بین مناطق مختلف هستند و در نتیجه ظاهری گسترده را ارائه می‌دهند.

مبلمان ویلاهای کوچک، می‌تواند مخفی و تو کار طراحی شود تا فضای کمتری را اشغال کند و فضا وسیع‌تر به‌نظر برسد. همچنین طراحی پنجره‌های بزرگ، از کف تا سقف حداکثر نور طبیعی و منظره‌ای زیبا از آسمان را فراهم می‌کند و بنابراین ارتباط بین فضای داخلی و خارجی بیشتر می‌شود. ویلاهای کوچک به مصالح ساختمانی بسیار کمتری نیاز دارند، به همین دلیل می‌توانید به انتخاب متریال‌های گران‌تری که در بازار موجود هست، برای دیزاین ویلای خود فکر کنید.

طراحی ویلا در شیب؛ تصمیمات تازه، غیرمعمول بودن و کمی ماجراجویانه

برخی از خیره کننده ترین ویلاها آنهایی هستند که در یک شیب واقع شده اند. معماران ویلا از ویژگی‌های طراحی پیشرفته استفاده می‌کنند تا از ارتفاع و موقعیت جغرافیای آن، برای افزایش جذابیت نمای بیرون و فضای درون استفاده کنند.

برای ساخت ویلا، ممکن است، انتخاب ایده آل، زمین مسطح باشد. اما چنین فرصتی همیشه نیست و دامنه‌های طبیعی، نقطه‌ی شروعی برای طراحی ویلا در زمین شیبدار است و شاید فکر کنید که نتیجه‌ی کار استاندارد نباشد. بله! این کار یک خلاقیت واقعی است

مرحله‌ی مهم طراحی ویلا روی زمین شیبدار کدام است؟

هنگام برنامه ریزی برای ساخت ویلا در یک شیب، باید ویژگی های خاک و زمین را در نظر گرفت، زیرا رانش زمین و جابجایی آن حائز اهمیت است. اما نگرانی وجود ندارد، زیرا معماران حرفه ای مجموعه ویلا 1000 به خوبی از پیچیدگی های کار خود آگاه هستند.

مرحله‌ی مهم برای طراحی و ساخت ویلا بر روی شیب، تقویت آن شیب است. زیرا فونداسیون و پایه های طراحی شده ضعیف، منجر به تخریب مکرر دیوارها، و ایجاد ترک‌ها می‌شود و باعث ایجاد مشکلات و هزینه های مالی زیادی می‌شود

شالوده ویلا در شیب مهمترین نقش را ایفا می کند. عمر طولانی ساختمان ویلا و یکپارچگی آن به سازه اصلی بنا، بستگی دارد.

 

کدام را انتخاب کنیم، ویلا در شیب شمالی یا جنوبی؟

بسته به زمین، محل شیب باید به درستی انتخاب شود. بهتر است ویوی پنجره های وسیع ویلا را به سمت جنوب قرار داد. پرتوهای خورشید هر گوشه فضا را روشن می کند. برای شهرهایی با آب و هوای معتدل و گرم، ویلاهای شیب شمالی کاربردی خواهند بود و باعث خنکی بیشتر می‌شود و تهویه طبیعی است.

به دلیل اینکه ساختمان ویلا روی شیب قرار می‌گیرد، بخشی از فضای ویلا، حالت زیرزمینی دارد. سطح زیرزمین حاکی از قرار گرفتن بخشی از ویلا در زیر زمین است و قسمت دیگر دارای خروجی به حیاط خواهد بود. این بخش بهتر است با پوشش بتن یا کاشی انجام شود. از نظر طراحی، زیرزمین هیچ تفاوتی با معماری اصلی ساختمان ندارد و باید سبک آن مطابق باقی فضاها باشد. این فضاها می‌تواند محیط وسیعی برای پارکینگ، سالن بدنسازی، اتاق بیلیارد درنظر گرفته شود.

 

ویلای دو طبقه روی شیب

هر فرد تصویر خود را از ویلای ایده دارد. برخی ویلاهای دو طبقه را ترجیح می‌دهند، برای برخی دیگر زندگی در ویلاهای فلت که همه اتاق ها در یک سطح هستند، راحت است. اگر یک ویلای دو طبقه را در یک شیب می‌خواهید، چندین معیار مهم باید در نظر گرفته شود:

1- دو طبقه به شما امکان می دهد تا یک نمای زیبایی داشته باشد. از طبقه دوم قله کوه ها، دریاچه ها، رودخانه ها به طور ایده آل قابل مشاهده خواهد بود. از جنبه عملی، چنین ساختمانی برای یک خانواده بزرگ مناسب است، جایی که همه می توانند مکانی خلوت برای حفظ حریم خصوصی پیدا کنند.

2- یک ویلای دو طبقه در یک شیب کوچک امکان افزایش فضا را حتی با مساحت زمین محدود می دهد. با وجود منطقه کوچک، می توانید یک ویلای تمام عیار داشت باشید.

 

محبوب ترین و بهترین راه برای بهبود سایت ویلایی در شیب، تراس است. تراس در سراسر شیب انجام می شود و بخشی مهم برای بهسازی و چیدمان منطقه تفریحی برای مالکان  ویلاست.

 

نمای بیرونی ویلاهای مدرن در شیب

برای نمای بیرونی از انواع تکنیک ها و مواد مختلف استفاده می شود. مثلا آجرکاری می تواند از نظر زیبایی شناسی دلپذیر و مدرن به نظر برسد، اما به طورکلی فرم‌های ساده و بی آلایش با رنگ های کلاسیک سفید و خاکستری با سبک مدرن سازگار است.

 

پنجره های پانورامیک برای خانه های شیب دار

ویلاهایی با پنجره‌های پانورامیک، بهترین گزینه برای چیدمان نما هستند. پنجره های کوچک قادر به انتقال منظره به درون نیستند و امتناع از چنین لذتی غیرممکن است.

پنجره‌های سرتاسری، مانند نقاشی های بزرگی هستند که در سراسر دیوار کشیده شده اند. پنجره های پانورامیک منبع کاملی از نور طبیعی هستند. با خروج از اتاق خواب در شیب جلوی خانه، می توانید لحظات فراموش نشدنی را از زندگی طبیعت ببینید.

طراحی داخلی ویلاهای مدرن در شیب

تجهیز فضای داخلی نیز مهم است. با توجه به طراحی یک ویلا در شیب، طراحی نباید در پس زمینه باقی بماند. ساختن ویلا در یک شیب در ابتدا محتوای داخلی آن را مشخص می کند. انتخاب درست مبلمان و رنگ که باعث شود بکر بودن طبیعت منتقل شود، مهم است.

تراس، بخشی جدایی ناپذیر از ویلای شیبدار

گاهی تراس می‌تواند فقط یک منطقه حصارکشی باشد که در آن یک میز کوچک و یک صندلی برای نوشیدن چای در حلقه خانواده باشد. اما مثلا اگر در کنار کوه ویلایی می سازید، پس بهتر است تراس را آزاد بگذارید تا بتوانید ارتفاعات بی پایان جنگل را ببینید. افراد خلاق ترجیح می دهند نوآوری هایی را در ویلای خود وارد کنند، به همین دلیل در بسیاری از پروژه ها، تراس با یک استخر یا یک باغ ترکیب می‌شود، این به شما امکان می دهد تماس مستقیم با طبیعت ایجاد کنید.

قبل از شروع طراحی، برخی از صاحبان ویلا ممکن است تعجب کنند که چگونه می‌توانند ویلایی را در شیب تا حد امکان سودآور بسازند. ما یاد گرفته‌ایم که دنیای اطراف خود را بر اساس نیازهای خود تغییر دهیم. شما نیز می توانید ویلایی راحت و کاربردی بر روی زمین شیب دار داشته باشید هنگام برنامه ریزی برای ساخت ویلا در یک شیب حتما با معماران و طراحان با تجربه مشورت کنید.

 

طراحی ویلا آپارتمان

نمونه طراحی ویلا آپارتمان که توسط تیم تخصصی طراحی ویلای رضا طاهری در شرکت ویلا1000 انجام شده است

 

طراحی ویلا

ویلا به ساختمانی می‌گویند که از چهار طرف به بیرون نما داشته باشد و معمولا ویلا را در اطراف شهرها می‌سازند. طراحی ویلا، شکلی از طراحیست برای ایجاد فضای آزادانه‌تر که باعث بهتر شدن کیفیت زندگی هر فردی می‌شود. داشتن حریم خصوصی و آزادی، و در دل منظره و طبیعت بودن، مزایای آن است. نوع معماری و دکوراسیون داخلی ویلا براساس موقعیت جغرافیایی، سلیقه و نیاز کارفرما تعیین می‌شود. در ادامه مواردی که در طراحی ویلا موثر است و نگاهی بندازیم

در طراحی ویلا چه مواردی تاثیر دارد؟

1. شرایط آب و هوایی هر منطقه

در بیشتر موارد، وجه اشتراک افراد در انتخاب شرایط ویلا، این است که به دنبال مکانی آرام برای اقامت و استراحت هستند تا آنها را از شلوغی و اضطراب‌های روزمره‌شان دور کند. محبوب‌ترین مکان‌ها در نزدیکی سواحل و خطوط ساحلی، یا مناطق سرسبز و جنگلی است. همچنین مناطق مرتفع کوهستانی با چشم‌اندازهای زیبا، یا مجاورت مزارع برنج که آرام و دنج هستند نیز بسیار مورد استقبال است. مواردی که گفته شد به مشتریان ما کمک می‌کند تا تصور و تخیل خود را به اجرا برسانند و ویلای مورد علاقه خود را بسازند. همچنین هرکدام از این مناطق دارای آب و هوایی متفاوت هستند که در نوع معماری ویلا و مواد و مصالح آن تاثیر می‌گذارد.

2. فرم و شکل زمین

مثلا شیب‌دار یا نامنظم بودن شکل زمین عامل مهمی است که در طراحی ویلا تاثیرگذار خواهد بود. علاوه بر این، به طور مستقیم بر ساختار ساختمان که قرار است روی آن زمین ساخته شود، تأثیر می‌گذارد. بنابراین، قبل از تصمیم گیری در مورد مکان دقیق، از یک معمار متخصص در رابطه با طراحی ویلا مشورت بگیرید.

3. متراژ زمین

متراژ زمین هم مثل شکل زمین در طراحی ویلا تاثیرگذار خواهد بود و عامل مهمی در طراحی پلان و تقسیم بندی فضاهای ویلای شماست.

4. سلیقه، نیاز و انتظارات کارفرما

مطالبات و نیازهای شما هنگام برنامه‌ریزی برای پروژه، بسیار مهم است و برای هر مرحله از کار، مورد توجه قرار می‌گیرد و همه‌ی تصمیمات برای طراحی نما و ظاهر بنا و طراحی دکوراسیون داخلی ویلا را تحت تاثیر قرار می‌دهد. و در نهایت بعد از بررسی تمامی انتظارات شما، یکپارچه کردن کل فضاهای ویلا، با توجه به بودجه و محدودیت زمانی و باقی موارد، توسط مهندس معمار، به مناسب‌ترین روش انجام می‌شود.

5. بودجه کارفرما برای ساخت ویلا

مدیریت زمان و هزینه کار دشواری است. با در نظر گرفتن هزینه زمانی کار و هزینه، کل هزینه ممکن است از بودجه‌ای که در ابتدا تصور می‌شد یا هدف گذاری شده بود بیشتر باشد. هزینه ساخت ویلا به ازای هر واحد مساحت به دلایل زیادی بیشتر از ساخت یک آپارتمان معمولی است. بنابراین تعیین صحیح بودجه و برنامه ریزی مناسب برای جریان نقدینگی اهمیت دارد. به این ترتیب کیفیت و زمان مطلوب برای حرکت به زندگی ویلایی خیالی با کمترین مشکل امکان پذیر خواهد بود. تعیین بودجه در هر مرحله از کار در ابتدای کار و تهیه جداول جریان نقدی کار مهمی است که باید انجام شود. از آنجایی که ساخت ویلا یک موضوع شخصی است و تصمیم گیرندگان زیادی وجود ندارد، البته این شانس وجود دارد که نسبت به سرمایه گذاری در املاک تجاری انعطاف پذیرتر باشید. با این حال، یک تیم پروژه که به درستی انتخاب شده است باید بودجه مالک ویلا را تا جایی که می تواند در نظر بگیرد و مجهز باشد تا در هر مرحله هشدارهای لازم را بدهد.

6. قوانین و ضوابط شهرداری هر منطقه

رعایت قوانین شهرداری هرمنطقه، به دلیل ارتقای سلامت عمومی، ایمنی، اخلاق و رفاه عمومی شهر، برای راحتی در گسترش نظم، و هماهنگی ویژگی‌های بصری و تاریخی هر شهر الزامی است.

چگونه طراح ویلای خود را انتخاب کنیم؟

طراحی ویلای آقای خراسانی | ویلا 1000

مهم‌ترین قدم شما انتخاب طراح و معمار ویلا است

اولین کاری که بسیاری از افراد انجام می‌دهند، احتمالا بررسی طرح ها و پروژه های طراحی ویلا مطابق با سلیقه خود در پلتفرم های مختلف است. هنگامی که تصمیم به ساخت ویلای رویایی خود می‌گیرید، هیچ چیز طبیعی تر از این نیست که از یک شرکت معماری برای مشورت کمک بگیرید.

بهترین معمار طراح ویلا

معمار ویلای شما بزرگترین دستیار شما در اجرای پروژه خواهد بود. انتخاب معمار مناسب یکی از مهمترین تصمیمات شما در این فرآیند است. رابطه خوبی که با معمار برقرار خواهید کرد مستقیماً در کیفیت ویلای شما اثر می‎‌گذارد. کار با یک معماری که شما را درک می‌کند، به شما گوش می‌دهد و در هر شرایطی مشاوره‌ی حرفه ای ارائه می‌دهد؛ این روند را بسیار لذت بخش خواهد کرد. شما نباید هیچ اطلاعاتی را از معمار خود پنهان کنید، بلکه با بیان نیاز و سلیقه‌ی خود، به او کمک کنید تا ویلای رویاهای شما را خلق کند.

 

انتخاب سبک ویلا

چرا سبک ویلا اهمیت دارد؟

سبک ویلا یکی از عوامل مهم در طراحی ویلا محسوب می‌شود، زیرا انتخاب سبک چیزی فراتر از سلیقه را نشان می‌دهد. سبک ویلا علاوه بر اینکه منعکس کننده شیوه زندگی و لایف استایل افراد است، در میزان هزینه ساخت و ساز نیز تاثیر دارد. در ادامه به معرفی سبک‌های مختلف طراحی ویلا می‌پردازیم:

 

سبک ویلای مدرن

سبک مدرن، با تاکید بر سادگی، به کارگیری فناوری‌های جدید و کاربردی بودن فضا، طراحی می‌شود. استفاده از متریال‌هایی نظیر شیشه و فلز در این سبک رایج است. پنجره‌های بزرگ، برای استفاده از نور طبیعی، به کار بردن فرم‌های بسیار ساده و هندسی، ارتباط بین فضای داخلی و خارجی ویلا، تعادل بصری و توازن از عناصر مهم طراحی مدرن است.

 

 

 

 

سبک ویلای روستیک

سبک روستیک که گاهی با نام روستایی نیز معرفی می‌شود، الهام گرفته از خانه‌های روستایی و ییلاقی می‌باشد. استفاده از مصالح خام و طبیعی متناسب با ویژگی‎‌های بومی، از خصوصیات این سبک از طراحی ویلا است که هم در نما و هم در مبلمان و فضای داخلی می‌توان آن را مشاهده کرد. سادگی و صمیمیت در طراحی و پیوند عمیق با طبیعت از دیگر ویژگی‌های طراحی روستیک است.

در دکوراسیون داخلی معمولا از عناصر چوبی، سفالی و وسایل تزئینی که جلوه‌ای طبیعی دارند، استفاده می‌کنند که سبب ارتباط بین فضای بیرون و درون، و ایجاد حضور طبیعت در فضای داخلی ویلا می‌شود.

ویلای روستیک

 

سبک ویلای کلاسیک

کلاسیک یکی از سبک‌های محبوب از گذشته‌ها تا کنون بوده است. در طراحی کلاسیک استفاده از طاق‌ها، ستون‌ها و پنجره بلند است، همچنین استفاده از عناصر تزئینی و جزئیات ظریف از ویژگی‌های دیگر معماری کلاسیک است. در این شکل از معماری، طراحی نما و فرم‌های به کار رفته کمی پیچیده‌تر از سبک‌های دیگر است، و معمولا تنوع متریال در آن کمتر مشاهده می‌شود. تناسب، تقارن و نظم در همه مراحل طراحی اعمال می‌شود. همچنین در طراحی داخلی ویلای کلاسیک، از مبلمان استیل، مجسمه‌ها و عناصر تزئینی استفاده می‌شود.

 

آشنایی با اصطلاحات اولیه درباره املاک، به نیاز روز تبدیل شده است. اگر شما با آن آشنا نباشید، گاهی اوقات می تواند مشکل ساز باشد، به خصوص اگر به دنبال ویلای لوکس هستید.

 

اشکال و ساختار مختلف ویلا

اگر به فکر ساختن ویلای مورد علاقه خود هستید احتمالا موارد زیادی از جمله شکل و سبک ویلا، چند طبقه بودن آن، هزینه‌ها و مزایا و معایب هر کدام ازین موارد، ذهنتان را مشغول کرده ‌است. ویلاها با توجه به ساختار و تعداد طبقه به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند و برای یک انتخاب درست و متناسب با شرایط کارفرما لازم است که در ابتدا توضیحاتی درباره این تقسیم‌ بندی‌ها بدانیم و سپس با توجه به ویژگی‌های هر کدام از این اشکال تصمیم‌گیری کنیم.

تقسیم بندی انواع ویلا از لحاظ اقلیم

طراحی ویلای کوهستانی

وجود اقلیم‌های بسیار گوناگون و متنوع در ایران، امکان ساختن اشکال مختلف ویلا مانند کوهستانی، ساحلی و … در کشورمان فراهم کرده است. ساخت ویلاهای کوهستانی در غرب و شمال ایران امکان‌پذیر است و به ویژه در شمال ایران بسیار محبوبیت دارد. اگر به دنبال ویلایی منحصر به فرد و تجربه آرامشی بی‌نظیر هستید که ارتباط انسان با طبیعت را به شکل زیبایی به تصویر بکشد، ویلای کوهستانی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما می‌باشد. امروزه ویلاهای کوهستانی به شکل مبتکرانه‌ای با استفاده از پوشش گیاهی و بافت کوهستانی، محیطی طبیعی را در تقابل کامل با زندگی شهری قرار می‌دهد و ما را با قرار دادن در طبیعت بکر کوهستان از تنشهای زندگی پر از استرس امروز جدا می‌کند.

 

هزینه ساخت در ویلای کوهستانی

ساخت و ساز در مناطق کوهستانی به دلیل دسترسی دشوار به امکانات و مصالح مورد نیاز معمولا کمی بالاتر از مناطق دیگر است البته مناسب‌تر بودن قیمت زمین در این مناطق این مسئله را جبران می‌کند اما باید این نکته را در نظر داشت که به دلیل شرایط اقلیمی و دسترسی دشوار به راه‌های ارتباطی، ساخت و ساز در مناطق کوهستانی زمان بیشتری نیز به نسبت مناطق دیگر نیاز دارد.

 نکات مهم در طراحی ویلای کوهستانی

ساخت ویلا در مناطق کوهستانی به دلیل وجود شیب و ارتفاع زیاد نیازمند طراحی بسیار دقیقی است و اگر بدون مشاوره افراد متخصص زمین خریداری شود و یا طراحی اصولی برای ویلا انجام نشود ممکن است خطرات و عوارض طبیعی از قبیل سیلاب یا ریزش سنگ یا برف امنیت ویلای شما را به خطر بیندازد. به همین دلیل استفاده از افراد متخصص و خبره که تجربه طراحی و اجرای ویلا در این مناطق را دارند اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا این افراد می‌توانند ضمن خلق محیطی زیبا و بکر، آسایش و ایمنی را نیز برای شما فراهم کنند، به عنوان مثال در خرید زمین برای ساخت ویلای کوهستانی باید در نظر گرفتن ارتفاع و شیب مناسب حتما با مشورت افراد متخصص انجام بگیرد، زیرا این دو هم بر هزینه‌ها و زمان ساخت و ساز تاثیر زیادی دارند و هم در پایدار بودن بنا و امکان اقامت طولانی مدت در آن. از نکات دیگری که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که راه‌های ارتباطی در مناطق کوهستانی به ویژه در فصل زمستان ممکن است دشوار و گاهی خطرناک باشد به همین دلیل دسترسی به امکانات شهری یکی از مسائل مهم و مورد توجه خرید زمین، در مناطق کوهستانی است. طراحان مجرب و با تجربه ما در ویلا 1000 به شما کمک می‌کنند که بتوانید ویلای مورد علاقه خود را در امنیت کامل و با چشم‌انداز بی‌نظیرکوهستانی، محقق کنید.

انتخاب و خرید زمین ویلا

همانطور که گفته شد برای خرید زمین در این مناطق بهتر است حتما از مشاوران مجرب کمک گرفته‌شود، زیرا به دلیل شیب زیاد زمین و بافت منطقه امکان خاک‌برداری زیادی وجود ندارد و این امر می‌تواند دشواری‌هایی را در طراحی ویلا ایجاد کند. داشتن دسترسی به چشم‌اندازی زیبا یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ویلاهای کوهستانی می‌باشد بنابراین در هنگام خرید و طراحی ویلا در این مناطق باید توجه شود که بهترین بهره را از مناظر زیبای مناطق کوهستانی، باید برد.

مواد و متریال مناسب ویلا

به دلیل دسترسی دشوار و شرایط منطقه‌ای در ویلاهای کوهستانی یکی از بهترین راهکارها استفاده از متریال بومی متناسب با منطقه است که هم باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود و هم زیبایی منحصر به فردی به ویلا می‌دهد و آنرا بسیار با محیط متناسب، و ویژگیهای طبیعی و فرهنگی منطقه را منعکس می‌کند. البته متریال‌هایی مثل بتن نیز که از مقاومت خوبی در برابر سرما و بارش برخوردار هستند می‌توانند گزینه مناسبی برای ساخت ویلاهای کوهستانی باشند.

شرایط آب و هوایی ویلا

پیش از ساخت ویلای کوهستانی یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه کرد شرایط آب و هوایی است، سرمای زیاد در زمستان ممکن است هزینه و انرژی زیادی را برای گرم کردن فضای ویلا نیاز داشته‌باشد، به همین دلیل عایق‌بندی اصولی از موارد بسیار ضروری در ساخت ویلا در این مناطق است. کوتاه بودن سقف و کوچک بودن اتاقها هم به گرم‌تر ماندن بنا در فصلهای سرد کمک می‌کند. و البته خنکای مطبوع در گرم‌ترین ماه‌های سال از ویژگی‌های منحصر به فرد این مناطق است. زاویه تابش خورشید و جهت وزش باد نیز از جمله عوامل مهمی هستند که طراحان باید با طراحی اصولی ویلای کوهستانی آن را در نظر بگیرند. ورودی‌ها و پنجره‌های بنا باید جوری طراحی شوند که بتوانند بهترین بهره را از انرژی خورشید ببرند. همچنین بهتر است در درگاه‌ها از راهروها یا فضاهایی به عنوان واسطه استفاده شود که سرما و سوز وزش باد باعث سرد شدن محیط داخل ویلا نشود.

 

طراحی ویلای جنگلی

این روزها که آلودگی هوا و آلودگی‌های صوتی یکی از مهم‌ترین معضلات زندگی، به ویژه در کلان‌شهرها محسوب می‌شود، پناه بردن به دل طبیعت و لذت بردن از سکوت و سرسبزی آن یکی از مهم‌ترین دلایلی است که افراد را به ساختن ویلاها تشویق می‌کند و چه جایی مناسب تر از مناطق جنگلی برای داشتن ویلایی زیبا و پر از آرامش. ویلاهای جنگلی در واقع ویلاهایی هستند که در زمین‌های سرسبز کوهپایه‌ها و جنگلها ساخته می‌شوند، البته باید به این نکته توجه کرد که این زمین‌ها حتما قابلیت ساخت و ساز را داشته‌باشند و جزو زمین‌های غیر مسکونی و منابع جنگلی محسوب نشوند. ویلاهای جنگلی هم به صورت مستقل و هم در قالب شهرک‌های ویلایی ساخته می‌شوند.

چه متریالی برای ویلاهای جنگلی مناسب است؟

مانند سایر مناطق، برای ساخت ویلاهایی که در مناطق جنگلی ساخته می‌شوند هم، بهتر است از متریال‌هایی استفاده شود که با محیط جنگل هماهنگی و سازگاری داشته باشد. متریال‌هایی که هم در دسترس باشند و از لحاظ اقتصادی به صرفه؛ و با محیط و بافت طبیعی منطقه هماهنگی داشته‌باشند. چوب یکی از متریال‌هایی است که به دلیل سازگاری با محیط و به صرفه بودن، در ویلاهای جنگلی بسیار مورد استفاده است، اما با توجه به شرایط آب و هوایی در مناطق کوهپایه‌ای و جنگلی و بارش زیاد و سرما و رطوبت در فصل‌های سرد، چوب به تنهایی نمی‌تواند مقاومت لازم را برای ساخت ویلاهای جنگلی داشته‌باشد، پس بهتر است با مصالحی مانند بتن و سنگ که مقاومت و دوام بیشتری در برابر سرما، بارش و رطوبت دارند ترکیب شود. به عنوان مثال برای زیرساخت و فونداسیون، بتن به دلیل مقاومت زیادی که دارد بسیار مناسب است. در نمای ساختمان هم بهتر است از مصالحی که انتقال حرارتی کمتری دارند استفاده شود تا گرمای محیط داخل ویلا در فصل‌های سرد حفظ شود. همچنین استفاده از شیشه نیز توصیه می‌شود چراکه هم ارتباط بیرون و داخل ویلا را به خوبی برقرار می‌کند و سبب می‌شود ما از زیبایی‌های طبیعت بهره ببریم و هم کمک می‌کند بتوانیم از نورخورشید بیشترین استفاده را ببریم.

مزیت‌های ویلای جنگلی    

* به دلیل بیشتر بودن اراضی جنگلی نسبت به زمین‌های ساحلی و همچنین دور از دسترس بودن این مناطق از مراکز خدماتی و تفریحی در شهرها، ساخت ویلا در این نواحی ارزان‌تر است

* ویلاهای جنگلی به دلیل شرایط محیطی و محدود نبودن زمین از تنوع بالایی برخوردار هستند.

* رطوبت در این مناطق به نسبت مناطق ساحلی کم‌تر است.

* دور بودن از مراکز شهری شلوغ و تراکم کمتر ساخت و ساز در این مناطق، آرامش بی‌نظیری را برای صاحبان ویلا فراهم می‌کند.

نکات مهم در ساخت ویلای جنگلی

* همان‌طور که اشاره شد عدم دسترسی به امکانات شهری آرامش زیادی را برای صاحبان ویلا به همراه دارد، اما باید به این نکته توجه داشت که به ویژه در فصول سردتر سال این ویژگی می‌تواند دشواری‌هایی را برای افراد ایجادکند، به همین دلیل در ساخت ویلا باید توجه داشت که فاصله نزدیک و مناسبی با ویلاهای دیگر داشته‌باشید و از وجود مسیرهای ارتباطی که امنیت لازم را دارند مطمئن شوید.

* دسترسی به امکاناتی مانند آب، برق، گاز و انتن دهی اینترنت از موارد مهمی است که باید به آن توجه شود.

* سرما و بارش زیاد در فصلهای سرد سال، هزینه و انرژی زیادی را برای گرم کردن محیط ویلا نیاز دارد، البته با راهکارهایی مانند عایق بندی اصولی می‌توان این مسئله را کنترل کرد، همچنین با فاصله دادن کف ویلا از زمین می‌توان جلوی صدمات ناشی از رطوبت را گرفت. به دلیل بارش های زیاد به ویژه در فصلهای سرد بهتر است که سقف‌ها به صورت شیروانی و با لبه‌های بلند ساخته شوند.

* یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید در ساخت ویلاهای جنگلی به آن توجه کرد، حفظ محیط‌زیست است. جنگل‌ها از مهم‌ترین سرمایه‌های طبیعی ما محسوب می‌شوند. بسیار مهم است که ویلاهای ما به زمین‌های غیر مسکونی و جنگل‌های بکر تجاوز نکنند یا در جریان ساخت و ساز ویلا و جاده‌ها و راههای ارتباطی، زباله‌های تولید شده در محیط رها نشوند و به بافت گیاهی این مناطق آسیب وارد نشود.

طراحی ویلای ساحلی

ویلاهای ساحلی یکی از پر طرفدارترین مکان‌ها برای تفریح هستند. طراحی و ساخت ویلا، در چنین مکان مطلوبی بدون ملاحظات و نکات مربوطه امکان پذیر نیست و ما همیشه پیشنهاد می‌کنیم با یک معمار و طراح که تجربه ساخت و ساز در آب و هوای ساحلی را دارند کار کنید. این متخصصان می‌توانند شما را در روند ساخت ویلای ساحلی راهنمایی کنند و با بهترین شیوه‌ها و گزینه‌های طراحی ویلاهای ساحلی آشنا هستند. همین مشورت اولیه در طراحی کلی ویلای شما منعکس خواهد شد.

 

ویژگی طراحی ویلای ساحلی چیست؟

طراحی ویلای ساحلی باید به صورتی باشد که وقتی در آن قرار می‌گیریم، جذابیت و زیبایی دریا، در دل ویلا احساس شود. در طراحی ویلای ساحلی، بیشتر سبک ویلای مدرن طرفدار دارد. چون ویلاهای مدرن به دلیل داشتن پلانی باز، حجم‌های هندسی و ساده با خطوطی صاف، همراه با رنگ‌های روشن و خنثی، هماهنگ با وسعت و کشیدگی دریاست. همچنین استفاده از پنجره‌های بزرگ در این سبک، برای آوردن منظره‌ی دریا به درون ویلا بسیار مناسب است و نسیمی که از دریا می‌آید را به داخل ویلا می‌کشاند.

 

مشکلات ویلای ساحلی

ویلاهای ساحلی با چالش‌هایی همراه هستند، اغلب در معرض هوای مرطوب، نور شدید خورشید، بادهای قوی و خوردگی آب شور هستند. برای ساختن ویلایی محکم که بتواند در برابر خلق و خوی مادر طبیعت مقاومت کند، باید مواردی را در نظر گرفت و رعایت کرد:

 

منطقه بندی محلی

هر شهر ساحلی دارای الزامات منطقه بندی متفاوتی است. اینکه ویلای شما، تا چه حد می‌تواند عریض و عمیق باشد و اینکه تا چه حد مجاز است که نزدیک به آب باشد. ما می‌توانیم به شما کمک کنیم این تحقیقات اولیه مهم را آغاز کنید.

مناطق سیل

در مکان‌های مستعد سیل هیچ حاشیه‌ی امنی به جز ارتفاع وجود ندارد، بنابراین مهم است که منطقه سیل را بررسی کنیم. اینها تعیین می‌کنند که آیا ویلای شما برای جلوگیری از سیل احتمالی باید مرتفع شود یا خیر. مثلا طبقه اول شما باید تا 16 فوت یا بیشتر از سطح دریا بالاتر باشد.

انتخاب مواد و متریال

علاوه بر سیل، ماهیت خورندگی نمک دریا، یکی دیگر از نگرانی‌های مربوط به ویلای ساحلی است که می‌تواند بر بسیاری از تصمیمات انتخاب متریال نمای ویلا، تأثیر بگذارد. باید مصالحی را انتخاب کرد که هوای مرطوب را تحمل کند و به طور طبیعی در برابر آب و هوای این چنینی، دوام داشته باشند، مانند چوب‌های مقاوم در برابر پوسیدگی، یا مواد کامپوزیتی که برای مقاومت در برابر هوای ساحلی طراحی شده‌اند، یا تعمیر و نگهداری کمی می‌طلبند. ممکن است که فلز یک ماده قوی به نظر بیاید، اما در معرض هوای ساحلی، آسیب پذیر می‌شود. مثلا بتن جایگزین بسیار خوبیست، چون مقاوم در برابر آب است و در عین حال از نظر زیبایی ظاهری دلپذیر دارد.

اهمیت پنجره‌ها و درها

پنجره‌ها، درها و سایر بازشوها می‌توانند ضعیف‌ترین نقاط ساختمان باشند و آن‌ها را در معرض آوارهای پرنده و بادهای شدید قرار دهند. در انتخاب پنجره‌ها و درها برای خانه‌های ساحلی باید دقت کرد. مثلا، شیشه های لمینت با پوشش مقاوم در برابر ضربه، می‌تواند در برابر فشار باد شدید مقاومت کند و در عین حال ثبات کلی ویلای شما را نیز افزایش دهد.

طراحی روف گاردن

 

ویلاهای اجرا شده

 برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 82 میانگین: 4.9]

آخرین مقالات

24 پاسخ روی “طراحی ویلا”

سارا
جولای 24, 2023 3:09 ب.ظ

با سلام
همه چیزو توضیح دادید اما راجع به هزینه طراحی ویلا چیزی ننوشته بودید.

ممکنه لطفا بفرمایید هزینه طراحی ویلا چقدر است؟

ادمین طراحی ویلا
سپتامبر 13, 2023 1:49 ب.ظ

سلام ممنون از پیام شما به طور کلی هزینه های طراحی ویلا به عوامل مختلفی بستگی داره همکاران ما در این زمینه به طور کامل به شما مشاوره خواهند داد

ملکی
جولای 28, 2023 8:15 ب.ظ

سلام ساخت ویلا هم انجام می دید؟

ادمین طراحی ویلا
سپتامبر 13, 2023 1:45 ب.ظ

سلام وقت به خیر بله انجام میدیم

سمیعی
جولای 28, 2023 8:17 ب.ظ

سلام
سایت خیلی خوبی دارید
مازندران هم دفتر دارید؟

ادمین طراحی ویلا
سپتامبر 13, 2023 1:43 ب.ظ

سلام ممنون از توجه شما ، با 09122459010 تماس حاصل فرمایید

امیر حسین
جولای 31, 2023 6:20 ق.ظ

خیلی تعریف رضا طاهری رو شنیدم نمونه کاراشم دوست داشتم اما فک کنم خیلی گرونه!

ادمین طراحی ویلا
سپتامبر 13, 2023 1:42 ب.ظ

هزینه ها بستگی به نوع کار شما خواهد داشت و مطمین باشین غیر منطقی نخواهد بود،۰۹۱۲۲۴۵۹۰۱۰ بله برای اطلاعات بیشتر با شماره
ارتباط حاصل کنید

رضا ریاضی
آگوست 2, 2023 10:17 ق.ظ

ایا طراحی ها قابلیت اجرایی هم دارن؟؟

ادمین طراحی ویلا
سپتامبر 13, 2023 1:39 ب.ظ

۰۹۱۲۲۴۵۹۰۱۰ بله برای اطلاعات بیشتر با شماره
ارتباط حاصل کنید

مریم
آگوست 9, 2023 10:42 ق.ظ

سلام، کارهای روستیک فوق العاده بودند.

ادمین طراحی ویلا
آگوست 12, 2023 1:07 ب.ظ

سلام ممنون از شما در صورت تمایل دریافت کاتالوگ کامل کارهای روستیک و یا دریافت مشاوره تخصصی به شماره زیر در واتساپ پیام بگذارید
09122459010

هدا
آگوست 12, 2023 12:32 ب.ظ

سلام
از انتخاب مواد و متریال برای ویلایی که برای ما طراحی کردین، بسیار راضی هستیم.

با سپاس از شما

ادمین طراحی ویلا
آگوست 12, 2023 1:00 ب.ظ

سلام باعث افتخار ماست
ممنون از اعتماد شما

رضا
آگوست 12, 2023 12:35 ب.ظ

تیم حرفه ای، خوش سلیقه و با کارهای باکیفیت

ادمین طراحی ویلا
آگوست 12, 2023 12:59 ب.ظ

ممنون از حسن توجه شما

نازنین
آگوست 19, 2023 2:23 ب.ظ

سلام
از انتخاب مواد و متریال برای ویلایی که برای ما طراحی کردین، بسیار راضی هستیم.

با سپاس از شما

ادمین طراحی ویلا
سپتامبر 13, 2023 1:35 ب.ظ

سلام باعث افتخار ماست
ممنون از اعتماد شما

مریم بهفر
آگوست 19, 2023 2:44 ب.ظ

من زمینم شیبش زیاده برای طراحی ویلا چیکار کنم؟؟

ادمین طراحی ویلا
سپتامبر 13, 2023 1:32 ب.ظ

سلام ممنون از پیام شما با شماره۰۲۱۸۶۰۸۱۸۶۰ تماس بگیرین یا به شماره واتساپ ۰۹۱۲۲۴۵۹۰۱۰ پیام بدین

سالور
آگوست 29, 2023 6:36 ب.ظ

سلام، چطور میتونم قیمت بگیرم؟ من ویلای دوبلکس مدرن میخوام طراحی بشه برام

ادمین طراحی ویلا
سپتامبر 13, 2023 1:31 ب.ظ

سلام ممنون از پیام شما با شماره۰۲۱۸۶۰۸۱۸۶۰ تماس بگیرین یا به شماره واتساپ ۰۹۱۲۲۴۵۹۰۱۰ پیام بدین

معین
سپتامبر 20, 2023 10:43 ق.ظ

سلام جنوب ایران هم کار میکنین؟

ادمین طراحی ویلا
سپتامبر 20, 2023 10:46 ق.ظ

سلام وقت شما به خیر بله ما تمام نقاط ایران پروژه هامون اجرا شدن

کامنت بگذارید