7 توصیه برای خلق طراحی داخلی روستیک مدرن

مدرن و روستیک معمولا در دو دسته بندی مختلف طراحی قرار می گیرند، اما رابطه زیبای بین آن دو، قابل تامل و جذاب است. ویژگی های طبیعی و آرام بخش طرح روستیک با پرداخت های لوکس و خطوط واضح طرح مدرن ادغام شده و فضای محبوب و جذابی خلق می شود.

1-استفاده از بافت و متریال چوب

چوب المانی مهم در تمام فضاهای روستیک مدرن است. خواه به صورت یک اثر هنری چوبی، یک میز قهوه خوری یا اجزای ساختاری مانند کفپوش و دیوار پوش باشد.

اگر خواستار تن و حس گرمتری در فضا هستید، از رنگ های غنی تری مانند قهوه ای و قرمز استفاده کنید و اگر به دنبال حس خنکی هستید، چوبهای تیره و خاکستری رنگ، مناسب هستند.

2-استفاده از تم های رنگی خنثی

باید توجه داشت که خنثی به معنی خسته کننده نیست. یک راه عالی برای جذاب کردن یک رنگ خنثی، حضور ظریفی از رنگ ها مانند گذاشتن چند کوسن رنگی کوچک روی مبل است. بدین رو، هروقت مایل به استفاده از رنگ دیگری در فضا باشید، این تغییر حالت و تم به راحتی صورت می پذیرد.

با حفظ تم رنگی خنثی، به طور اتوماتیک، جو آرامش بخش تری ایجاد می شود. چنانچه به دنبال ایده های مناسب برای یک فضای روستیک مدرن هستید، راحتی، دنجی و پذیرا بودن باید مد نظر قرار گیرد.

3-افزودن راحتی و لطافت با استفاده از بافت های گرم و نرم

از آنجاییکه خطوط صاف و تیز مدرن، احساس خشکی در فضا به وجود می آورند، استفاده از بافت های نرم به تعدیل این حس خشکی و بی روحی منجر می شود. ادغام این بافت های نرم داخل فضا، فاکتور مهمی در گرما و پذیرا بودن، به شمار می آید. این بافت ها دامنه ای از بافت مبلمان، پرده، فرش و … را در بر می گیرد.

4-تزئین فضا با اشیائ عتیقه و قدیمی

فضای روستیک مدرن برای ترکیب اشیای عتیقه و قدیمی با طرح داخلی، ایده آل است. اضافه کردن یادگارهای شخصی، نه تنها برای شروع یک مکالمه لذت بخش عالی هستند بلکه در هنگام تماشای آنها لبخند بر لبانتان می نشیند. ممکن است آن یک مبل بدون استفاده یا کلکسیونی قدیمی از اشیای مورد علاقه شما باشد. تضاد بین حس های مدرن و وجود این اشیا، فضا را نوستالژیک و زنده می سازد.

5-به کاربردن متریال به صورت طبیعی

در اکثر فضاهای روستیک مدرن، سنگ یا چوب به صورت طبیعی به کار می روند، چرا که آنها سمبل طبیعت هستند. رنگ و بافت آنها باید به گونه ای باشد که گویی مستقیم و بدون هیچ پرداختی از دل طبیعت استخراج شده اند.

المان هایی مانند یک شومینه سنگی سنگین و زمخت یا یک سقف با پانل بندی چوبی، حسی از انسجام با طبیعت و آرامش را به وجود می آورد.

6-استفاده از مبلمان روستیک و مدرن

نکته کلیدی، ترکیب مبلمان مدرن با متریال طبیعی است که فضا را جذاب تر می سازد. البته لزوما نباید تمام مبلمان، مدرن باشند بلکه می توان فقط تعداد محدودی از فرم های مدرن و انتزاعی را با بافت های روستیک ادغام کرد.

با اضافه کردن بالش ها، رو انداز و بافت های نرم دیگر می توان خشکی و تیزی مبلمان مدرن را تعدیل کرد.

7-ارتباط با فضای بیرونی

ویژگی مهم طراحی داخلی روستیک، تمرکز بر ادغام فضاهای بیرونی با داخلی است. این ارتباط از طریق بازشوهای بزرگ و شفاف رو به مناظر طبیعی، استفاده از گل و گیاه و امتداد کفسازی های داخل بر سکوهای پیرامونی بنا، میسر می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]