طراحی تی وی وال در اتاق نشیمن

دیواری که تلویزیون روی آن نصب می شود یا به اصطلاح تی وی وال، یکی از المان های مهم طراحی داخلی فضای ویلا است و شاید بتوان آن را رقیبی برای دیوار شومینه قلمداد کرد.

تی وی وال به عنوان یک نقطه کانونی و مورد توجه در فضا می تواند طراحی ها و دکوراسیون متنوعی را پذیرا باشد. این طرح ها برگرفته از طراحی داخلی ویلا و سبک طراحی ویلا می باشند.

ایده های جذاب طراحی تی وی وال

این دیوار ترکیبی از المان های مختلف و تلویزیون را در بر می گیرد که روی یک پانل چوبی پس زمینه ای نصب شده است که از لحاظ بصری تمام اشیا را در کنار یکدیگر نگه داشته است. تلویزیون در یک انتهای این کنسول بلند نصب شده است، در مقابل، اشیا زینتی و قاب عکس هایی قرار گرفته اند که با یک لامپ تزئینی، روشن شده اند.

پانل چوبی در پشت این تلویزیون در تعادل با جاکتابی بلندی است که از چوب هم رنگ و هماهنگ با آن ساخته شده است.

باریکی فضای کنار تلویزیون می تواند دارای چیدمانی خلاقانه باشد. هم ترازی این فضاهای باریک، تصوری از احجام کشویی را در ذهن به وجود می آورد که کنج های تو رفته و خالی ایجاد می کنند.

روشنایی پس زمینه تلویزیون، الگو و بافت چوبی این صفحه را هنگامیکه تلویزیون خاموش است، برجسته تر می کند. یک چیدمان بلوکی، جایگاهی را برای گذاردن اشیا و المان های تزئینی به وجود آورده است.

در این اتاق نشیمن، تمام پانل تی وی وال از پشت روشن شده است. این ویژگی یک درخشش دوست داشتنی و دنج به وجود می آورد،  به جای شومینه. المان تخت پایینی به صورت صفحه ای ساده، اشیا اندکی را نگه داشته است.

این طراحی تی وی وال در اتاق نشیمن ویلا، انتخاب محبوبی است. متریال کفسازی به تی وی وال امتداد یافته و نمایی غیر منقطع، تمیز و یکدست به وجود آورده است و باعث می شود که فضای نشیمن بزرگتر به نظر آید. نورپردازی نواری از LED در زیر تاقچه بالایی، اجرا شده است که به بی وزنی ظاهری آن می افزاید و همچنین اشیای پایینی را نیز روشن می کند.

نصب تلویزیون بر روی پانل هایی از سنگ مرمر، ظاهر لوکسی به آن می بخشد، یک شومینه مدرن ساده و کوچک در تراز پایینی قرار گرفته است.دیواره های کوتاه و شیشه ای آن باعث می شود که تاکید بصری روی پانل های مرمر باقی بماند.

استفاده از دو متریال متضاد، روی تی وی وال و باکس های پایینی، جذابیت و تنوع بیشتری خلق می کند.

این دیوار به صورت یک نردبان برای گربه و مجموعه ای از قفسه ها و طبقات موازی، هوشمندانه طراحی شده است و با یک کابینت گوشه ای ترکیب شده است.

این تلویزیون بر روی یک دیوار با ارتفاع نیمه و دارای پنجره های داخلی به فضای مجاور نصب شده است. یک پارتیشن جا دکوری در کنار آن تعریف شده و دو فضا را مجزا کرده است.

پس زمینه این تی وی وال، گل ها و منظره طبیعی حیاط ویلا است. فریم های تیره رنگ درب شیشه ای، با صفحه تیره تلویزیون هماهنگ است. نور پردازی ملایمی در تاقچه های کناری صورت گرفته است که دید را به سمت خود می کشاند.

با رنگ آمیزی ساده اما خلاقانه ای، دیوار آجری با چند باکس ساده، به صورت تی وی وال زیبایی هماهنگ با مبلمانی ساده شکل گرفته است.

با رنگ آمیزی خاصی، تی وی وال سه بعدی به نظر می رسد و رنگ خاکستری و خنثی در پیرامون، یک جاکتابی را در خود جای داده است.

تی وی وال لزوما نباید تخت باشد. این دیوار چوبی جذاب طراحی شده است تا یک سطح شیشه ای خرد شده را شبیه سازی کند با قطعاتی از چوب برش خورده در قطعات غیر منتظم. این قطعات چوب کاملا به صورت تخت، نصب نشده اند، بنابراین هر قطعه ای نور را با زاویه کمی متفاوت از بقیه بازتاب می دهد تا جلوه پویا  و جذابی خلق شود.

دیوار از تخته های چوبی نیز گزینه مناسبی است برای ایجاد یک تی وی وال بافت دار. مقاطعی از دیوار زنده، دیوار سبز با این طرح ادغام شده است، متشکل از گیاهان سبزی که درست در بین تخته های چوبی جای گرفته اند.

این تی وی وال با نورپردازی آبی جذابی، طرح ساده و منحصر به فردی یافته است. کنسول بندی چوبی ساده و افقی در بالا و پایین این المان با تاکید بر کشیدگی و افقی گرایی قرار گرفته است.

قطعات چوبی با همپوشانی های طراحی شده، این تی وی وال را به ارتفاع دو طبقه شکل داده اند و جلوه ای مانند یک اثر هنری به اتاق نشیمن ویلا بخشیده اند.

یک قاب مشترک برای تلویزیون و دکوربندی کوچک کنارش در نظر گرفته شده که روی پس زمینه شیارداری از خطوط عمودی موازی، جلوه گری می کند.

تلویزیون به آرامی روی این دیوار در ترکیب با یک شومینه مدرن و جا دکوری کنارش قرار گرفته است. تی وی وال با تم خاکستری و مشکی، نقطه کانونی این چیدمان متقارن نشیمن تعریف شده است.

دکور بندی ساده و در عین حال جذابی با دو حرکت پانل های چوبی بر روی تی وی وال ایجاد شده است. وجود گیاهان سبز و خاص، حس و حالت طراحی ذن را به آن افزوده است.

طراحی داخلی مینیمال فضای نشیمن، طراحی تی وی وال را نیز در بر گرفته است. به صورتیکه یک شومینه مدرن و تلویزیون را در ساده ترین فرم در خود جای داده است.

دو رنگ تیره و روشن، تمام المان ها و مبلمان فضای نشیمن را در برگرفته و تی وی وال را نیز در خود ادغام کرده است. فرم قاب بندی داخلی این تی وی وال، هماهنگ با حرکت نوری سقف تعریف شده است.

نورپردازی آبی، لبه خشک و تیزی به تی وی وال سفید و مشکی بخشیده است. قفسه بندی های کناری و زیرین تلویزیون، مکان مناسبی است برای جایگذاری اشیای دکوری و زینتی. این تی وی وال، کل دیوار یک طرف فضا را به خود اختصاص داده است، با ارتفاعی کمتر.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]