نمونه ویلا قابل توسعه

نام پروژه: Villa Elvira

مکان: آرژانتین

آرشیتکت: Reimers Risso Arquitectura

مساحت: 94 مترمربع

سال ساخت: 2019

طراحی ویلا با ایده توسعه پذیری شکل گرفته است. در این ویلا امکان 4 نوع گسترش وجود دارد. نیاز به اعمال تغییراتی که انطباق پذیری صحیح را تضمین کند و امکان اجرای آنها توسط ساکن ویلا با استقلال کامل، یکی از پیش فرض های این طراحی ویلا مدرن بود.

این یک خانه ویلایی است که شامل یک استودیو عکاسی نیز هست، با قابلیت گسترش هایی که سازگار با عملکردهای عمومی مانند کارگاه هنری و نمایشگاه می باشند. در اولین مراحل مقدماتی، حداقل فضای مسکونی داخلی پیشنهاد شد. به طوریکه توسعه های دیگر در ساختار سازه ای پنهان بمانند، هم از نقطه نظر فضایی و هم فنی. با بررسی خانه های ییلاقی که در حومه شهر واقع بودند، استراتژی اشغال زمین بر کاهش صفحات روی یک شبکه مدولار گسترده تر تمرکز یافت.

فضاسازی گالری ها یا پاسیوها به عنوان فضاهای عبوری صورت گرفته است. با هدف خلق انواع موقعیت های واسط محتمل بین آنچه فضاهای داخلی خالص تلقی می شوند و آنهایی که فضای کاملا خارجی تعریف می شوند. یک رویکرد ابتدایی و مشترک برای تعریف این فضاها مد نظر قرار گرفت. چیدمان عملکردی بر افزایش فضاها با سطوح مینیمال تمرکز می کند. با بافت ها و احتمالات چند گانه کاربری، کیفیات ظاهری و فضایی ویلا ارتقا یافته است. تصمیمات طراحی و تکنولوژیکی بر مبنای تعریف سیستم های ساختاری و سازه ای، اتخاذ شده است تا فرصت هایی خلق شوند برای رشد و توسعه فضاها و تغییر شکلهای ممکن. طرح آنها آزادانه و باز انتخاب شد تا امکان بتن ریزی های آینده برای ساختارهای جدید فراهم آید. امکانات و تسهیلات باید تغییرات را پشتیبانی کنند. ساکن ویلا در فرآیند ساخت ویلا نقش اساسی داشت، مداخلات و تغییرات آتی که مد نظر او بود، یکی از مسائل اساسی در انتخاب سیستم های سازه ای و ساختاری تلقی شد. طرح ویلا باید با نیازهای آینده آن سازگار بوده و همچنین قابلیت توسعه را داشته باشد.

این یک ویلا مدرن بتنی است با رویکرد تا حدی مینیمالیسم و عملکردگرا، با اینحال ساختارهای بتنی با رنگ و بافت خنثی قابلیت پذیرش انواع پوشش ها را در دیوارها و سقف ها دارند.

طراحی و اجرای ویلا تحت شرایط انطباق پذیری، این امر را القا می کند که پروسه ساخت ویلا پایان نپذیرفته است. ویلایی که در فاز اولیه اجرای خود است، مزایای حداقلی را ارائه می کند اما برای مشارکت در تغییرات نهایی، تجهیزات بهتر و توسعه های آینده مناسب است. در این راستا منابع اقتصادی و متریال های مورد استفاده بهینه انتخاب شده اند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]