طراحی ویلا

طراحی ویلا تخصص ماست

درباره مجموعه طراحی ویلا رضا طاهری

گروه معماری رضا طاهری (Villa1000) سالهاست که به صورت حرفه ای در زمینه طراحی ویلا فعالیت دارد و بیش از 450 پروژه طراحی و  103 پروژه اجرا شده موفق را در کارنامه  خود دارد. اولویت این تیم، طراحی و ساخت ویلاهای زیبا و با کیفیتی است که خواسته های شما را به خوبی برآورده می سازد.

تعریف طراحی ویلا؟

در واقع طراحی ویلا زیر مجموعه ای از معماری است که باید بهره مند از دانش، تجربه و آگاهی نسبت به هنر طراحی و ساخت باشد. بدیهی است که هدف شما از ساخت ویلا، اقامت در یک منزل مسکونی لوکس و راحت است که به دور از مسائل آزاردهنده آلودگی های زیست محیطی، دیدهای همسایگی مشرف و تنگی فضا باشد.

 فرآیند طراحی ویلا؟

فرآیند طراحی ویلا باید بر مبنای ابعاد و ویژگی های زمین، بودجه مالی، تعداد نفرات خانواده و مدت اقامت و سلیقه خاص شما شکل گیرد. پس با شناخت صحیح این موضوعات و صرف وقت کافی در تحلیل این شرایط، مطمئنا اقدامات موثری در حذف مشکلات و محدودیت ها صورت می پذیرد و شما به ویلای رویایی خود نزدیک تر می شوید.

در اولین قدم با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 86081860 -021

-

مصاحبه با جناب آقای داستانی در مورد طراحی ویلا در هشت بهشت

مصاحبه با جناب آقای حیدریان در مورد طراحی ویلا در دماوند

مصاحبه آقای فردوسی در مورد طراحی ویلا در مهرآباد

مصاحبه با جناب آقای قرانی درباره طراحی ویلا تنکابن

مصاحبه با جناب آقای خدابخش درباره طراحی ویلا در ایزد شهر

مصاحبه با جناب آقای هاشم پور درباره طراحی ویلا در دماوند

4-انتخاب سبک طراحی ویلا بر طبق سلیقه شما

خانه ویلایی با فضای باز و چهار نمای خود، ظرفیت پذیرش انواع سبک ها و طرح ها را در پلان و نما دارد.

طراحان ما با گرفتن نظرات شما درباره جنبه های ظاهری و ویژگی هایی که برای شما جذاب و خوشایند است، سبکی را که به سلیقه شما نزدیک است را به شما معرفی می کنند.

دیدن نمونه کارهای طراحی ویلا و نماسازی، شما را در انتخاب سبک دلخواه خود یاری می کند.

طراحی ویلا مدرن

اگر شما طرفدار سادگی، تجدد گرایی و فضای باز و روشن هستید، ما ویلای مدرن را به شما پیشنهاد می کنیم. این سبک، امروزه با عنوان سبک جهانی که متعلق به مکان و زمان خاصی نیست، مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.ویژگی های شاخص ویلای مدرن عبارتند از:

1- سادگی در عین کارکردگرایی

2- توجه به طبیعت و تندیس گرایی

3- حذف تزئینات و المان های زائد

4- شفافیت و پلان های باز

5- ترکیب احجام مکعبی و خالص

برای آشنایی بیشتر این موضوع از نمونه کارهای طراحی ویلای مدرن ما دیدن فرمایید.

طراحی ویلا کلاسیک

طراحی ویلای کلاسیک بر گرفته از اصول معماری کلاسیک است که حسی از تجمل، عظمت، ایستایی و شکوه را القا می کند.می توان ویژگی های کلاسیک را به صورت ذیل خلاصه کرد:

1- هارمونی هندسی

2- نظم و تقارن

3- ریتم و تکرار در المان های کاربردی و زینتی

4- وجود ستون های بلند با پایه ستون ها و سرستون های برگرفته از معماری یونان و رم باستان

5- وجود فرم های سنتوری و قوسی در نما

برای آشنایی بیشتر با این موضوع می توانید به مطالعه مقاله ویلای کلاسیک بپردازید.

طراحی ویلا روستیک

زندگی در محیط بکر، طبیعی و غیر شهری می تواند در یک خانه ویلایی به سبک روستایی لذت بخش تر باشد. روستیک به معنی زبر و خشن است که یاد آور خانه های روستایی می باشد و در این حوزه سبکی را به خود اختصاص داده است.ویژگی های اصلی یک ویلای روستیک عبارتند از:

1- فرم های ساده

2- متریال خام و طبیعی در نما و طراحی داخلی

3- عدم وجود المان های تزئینی و لوکس

4- القای حس صمیمیت و گرمای یک خانه روستایی

برای آشنایی بیشتر از نمونه کارهای  طراحی ویلا به سبک روستیک ما دیدن فرمایید.

 

 

-

ما مسئولیت اجرای صفر تا صد طراحی و ساخت ویلا شما را با افتخار می پذیریم

ممکن است در ابتدا، ساخت ویلا برای شما پروسه ای سخت و طولانی به نظر برسد اما تیم حرفه ای ما در کلیه مراحل اخذ مجوزهای لازم، آماده سازی زمین، طراحی معماری، طراحی سازه، انجام محاسبات سازه و سیستم های تاسیساتی و طراحی محوطه مدیریت پروژه شما را انجام می دهد. در عین حال با پشتوانه و سابقه طولانی در امر اجرا می تواند پیمانکاری آن از اجرای اسکلت تا طراحی داخلی را به عهده بگیرد.

مشاوران متخصص ما با صرف حوصله و دقت کافی، آماده ارائه نظرات کارشناسی خود به صورت رایگان و پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما در این زمینه می باشند.

کار را به کاردان بسپارید

ارتقای کیفیت ساخت و جنبه های هنری و زیبایی ساختمان ویلا با اجرای طرح های خلاقانه و کاهش قابل ملاحظه هزینه ها، مهمترین هدف ما است و این هدف با درک و شناخت صحیح سلیقه و نیازها و محدودیت های زمانی و بودجه ای شما و با بهره گیری از تکنولوژی های پیشرفته طراحی و ساخت، محقق خواهد شد.

نمونه کارهای طراحی ویلا ما را مقایسه کنید

مجموعه کارهای ما شامل طراحی ویلا با انواع سبک ها و در مناطق مختلف با شرایط خاص و ابعاد متفاوت می باشد و طیف وسیعی را از طراحی ویلا کوچک تا ویلای لوکس و بزرگ و همچنین محوطه سازی های متنوع را در بر می گیرد.

مشاوره رایگان طراحی و ساخت ویلا

ممکن است هنوز در مورد ساخت ویلا مردد باشید و سوالات زیادی ذهن شما را در گیر کرده باشد از جمله:

1- هزینه ساخت ویلا چقدر است؟

2- مجوز ساخت ویلا چگونه صادر می شود؟

3- مدت زمان طراحی و ساخت ویلا چقدر است؟

4- قراردادهای مشارکت و یا مدیریت پیمان چگونه عقد می شود؟

5- مراحل آماده سازی زمین و اجرای سازه کدامند؟

طراحی ویلا خود را قبل از ساخت ببینید

سالهاست که نرم افزارهای پیشرفته ای در حوزه طراحی معماری تولید و مورد استفاده طراحان قرار می گیرند. طراحی پلان ویلا دیگر به روش سنتی صورت نمی گیرد.افراد خلاق و متخصص با به کارگیری نرم افزارهای نقشه کشی و مدلسازی هوشمند، می توانند اسکلت، ساختمان ویلا، نما، فضاهای داخلی و حتی فضای سبز و محوطه سازی آن را شبیه سازی کنند.

در این صورت شما می توانید مرحله به مرحله روند طراحی پلان و نمای ویلا را مشاهده کنید و نظر خود را برای تغییر یا اصلاح آن ارائه داده و قبل از ساخت، تصویر ویلای خود را کامل و با تمام جزئیات مشاهده کنید و در فرآیند طراحی ویلا نقش فعال داشته باشید.

 

-

طراحی ویلا یک طبقه

ویلای یک طبقه مختص قشر خاصی نیست، زیرا برای هر فردی علی رغم سن یا توانایی هایش، مناسب است. به علاوه هزینه ساخت کمتری را نسبت به ویلاهای چند طبقه دارد، اما سطح بیشتری از زمین را اشغال می کند. برای بعضی افراد، نبود پله در فضا مطلوب است و ترجیح می دهند حتی ویلا لوکس و مجلل شان فقط یک طبقه داشته باشد.

برای آشنایی بیشتر با این موضوع می توانید به مطالعه مقاله طراحی ویلا یک طبقه بپردازید.

تعداد طبقات ویلا

در حین طراحی ویلا، تعداد طبقات آن نیز مشخص می شود. شاید شما دارای زمین وسیعی هستید و ویلایی یک طبقه را با دسترسی آسان به تمام فضاها دوست داشته باشید و یا فضاهای جذاب و لوکس دوبلکس را بپسندید و بخواهید از ارتفاع بالاتری به مناظر زیبای اطراف دید داشته باشید.

عوامل موثر در تعداد طبقات طراحی ویلا

1- خواست و سلیقه افراد و تعداد فضاهای مورد نیاز

2- ابعاد زمین و هزینه مورد نظر برای ساخت ویلا

3- وجود قوانین سخت گیرانه در بعضی مناطق

طراحی ویلا دوبلکس

طراحی ویلا دوبلکس پر طرفدارترین سبک ویلاسازی است. ویلاها در اغلب موارد برای اقامت یک خانواده ساخته می شوند. به همین علت فضای طبقات آن می توانند به صورت آزاد و پیوسته از طریق یک راه پله شاخص با فرمی آزاد و جذاب به هم مرتبط شوند. سقف بلند فضای راه پله و وید ایجاد شده، باعث دلبازی و روشنی فضا می شود. راه پله المانی است که در مرکز توجه اینگونه ویلاهاست و باید از لحاظ ظاهری، جذاب باشد.

بهترین چیدمان فضایی در طراحی ویلا دوبلکس چگونه است؟

به استثنای شرایط خاص، در اکثر اوقات، ورودی ویلا در طبقه همکف ویلا تعریف می شود، به همین جهت بهتر است آشپزخانه، نشیمن، پذیرایی و حتی اتاق خواب میهمان در این طبقه جای گیرند. طبقه دوم به اتاق خواب ها، حمام ها و نشیمن های خصوصی اختصاص می یابد.البته فضای شاه نشین نیز در بالاترین طبقه قرار می گیرد تا دارای بهترین دید به اطراف باشد.

طراحی ویلا تریپلکس چیست؟

این ویلا نیز مانند ویلای دوبلکس دارای ارتباط آزاد بین طبقات است با این تفاوت که از طریق راه پله و ویدها، سه طبقه ویلا به هم مرتبط می شوند. راه پله های ارتباطی می توانند در یک راستا و با یک وید مشترک اجرا شوند و یا بر طبق چیدمان فضایی پلان، در مکان های متفاوتی تعریف شوند.

برای آشنایی بیشتر با این موضوع می توانید به مطالعه مقاله طراحی ویلای دوبلکس بپردازید.

طراحی ویلا آپارتمانی چگونه است؟

شاید بعضی مناطق ویلایی را دیده باشید که دارای آپارتمان های ویلایی هستند. هر کدام از طبقات این ویلاها به صورت یک واحد مسکونی مستقل هستند و بسیار مناسب اجاره، در فصل تعطیلات می باشند. در این حالت فضای باز و محوطه مشاعی دارند.در طراحی ویلاهای آپارتمانی حتما باید از وجود تراس ها و بالکن ها در طبقات بهره برد و از متریال عایق صدا در جداره ها و کف های مشترک بین واحدها استفاده کرد. در صورت امکان و وجود شیب در سایت، بهتر است برای آنها دسترسی های مجزا در نظر گرفت.

طراحی ویلا استخردار

ویلا به عنوان یک خانه لوکس یا ییلاقی، اگر دارای استخر باشد، مطمئنا ارزش و جذابیت آن بیشتر می شود. ممکن است استخر به صورت کاملا محصور و سرپوشیده،  به همراه سونا و جکوزی در داخل ساختمان ویلا تعبیه شود. در صورت وجود زیر زمین، معمولا استخر در آن جای می گیرد. اما با ایده های متفاوت، طبقات دیگر نیز می توانند استخر را در خود جای دهند.

استخرهای نیمه محصور نیز در زیر کنسول بزرگی از ساختمان ویلا قرار می گیرند. در جوار آنها می توان فضای نشستن، باربیکیو و صرف غذا، شومینه بیرونی و ... تعبیه کرد.

برای آشنایی بیشتر با این موضوع می توانید به مطالعه مقاله طراحی ویلای استخردار بپردازید.

بازسازی ویلا

شرایطی وجود دارد که بازسازی یک ویلای قدیمی، مطلوب تر از تخریب کامل و ساخت یک بنای کاملا جدید است. ممکن است، شرایط مالی و یا حس نوستالژیک به حفظ بنا در این مورد دخیل باشند. شاید شما خاطرات به یاد ماندنی از آن دارید و اولویت شما حفظ و احیای آن است.میزان اقدامات و هزینه های مورد نیاز، بنا بر قدمت و کیفیت ساخت و مصالح آن، و همچنین نیازهای جدید فضایی، متفاوت است. تغییرات می توانند در حد تغییرات تیغه کشی و طراحی داخلی باشند و یا حذف و الحاق المان هایی را در نما نیز در بر گیرد.

گروه معماری رضا طاهری با در اختیار داشتن تیم طراحی و اجرای با سابقه،  بازسازی ویلا قدیمی شما را با بهترین طرح و ایده ها و کمترین هزینه انجام می دهد.

 

 

 

-