طراحی و دکوراسیون داخلی خاص

طراحی و دکوراسیون داخلی مستقیما بر راحتی و زیبایی و عملکرد صحیح هر فضای داخلی تاثیر می گذارد.

فضای مسکونی شامل آپارتمان ها و خانه های ویلایی نیازمند طراحی داخلی اصولی و بهینه ای هستند که هم نیازهای عملکردی را برآورده سازد و هم با ایجاد حس ها و طرحهای خلاقانه و زیبا، از نظر روانی و آسایشی، کیفیت سکونتی افراد را ارتقا کند.

مدت زمان سپری شده در فضاهای داخلی قابل توجه است و در شرایطی اهمیت دو چندانی می یابد به عنوان مثال در زمان تعطیلات و بازنشستگی و یا شرایط خاصی که افراد مجبورند بیشتر در خانه باشند، مانند شرایط کنونی که اپیدمی کوید 19 شکل کار، فعالیت و زندگی بشر را تغییر داده است. بدین رو تاثیر نوع و کیفیت طراحی و دکوراسیون داخلی بر سلامت جسمی و روانی ساکنان مشهودتر است.

در هرپروژه طراحی داخلی ابتدا باید رفتار و خواسته های ساکنان بررسی و ارزیابی شود و بر مبنای آن ارتباط بین فضاهای مختلف، ابعاد و جهت گیری آنها را تعریف کرد.

بعد از شکل گیری اجزای کالبدی و ساختاری به اجرای دکوراسیون، انتخاب و چیدمان مبلمان پرداخته می شود.

در میان انواع فضاهای مسکونی، طراحی داخلی ویلا با آزادی و کیفیت بالاتری شکل می گیرد. سبک های متنوعی در حوزه دکوراسیون داخلی ویلا وجود دارد. وجود متریال و مبلمان جدید، انواع پوشش ها و پارتیشن ها و همچنین نظریه های فضاسازی، منجر به بروز رویکردهای خاص، انتزاعی یا التقاطی و ترکیبی می شود.

در ادامه به معرفی طراحی داخلی ویلا مدرن با دکوراسیون خاصی می پردازیم که در چین، توسط گروه طراحی T.K.CHU صورت گرفته است.

طراحی مدرن و ارگانیکی با مبلمان منحصر به فردی در فضای داخلی ویلا دوبلکس خلق شده است.

پس زمینه دکوراسیون داخلی غالبا سفید است و تن های گرمتر چوبی فضا را از یکنواختی رهانیده است.همچنین سایه هایی از خاکستری و مشکی همراه با تن های آبی اقیانوسی به جذابیت آن می افزاید.

اتاق نشیمن ویلا در دو تراز باز با پلان باز و سطوحی براق و انعکاسی است. نورافکن هایی در جهات

مختلف، سراسر فضای زیرین را روشن می سازد.

پنجره های بزرگ در ارتفاع دو طبقه نور طبیعی فراوانی را به ارمغان می آورند با فریم های مشکی که در تضاد با دیوارهای روشن هستند.

فیبرهای نوری ظریف در یک طرح نورپردازی تندیس وار طراحی شده اند که با ارتفاعی شاخص تا پایین کشیده شده اند. کاناپه سفید رنگ با ظاهری خاص است با بالشتک های کپسولی و دسته های غیرمعمول.

یک کوسن آبی با یک میز قهوه خوری با فرم ارگانیک به زیبایی در تناسب است.

این میز در مقابل زیر انداز خاکستری و سفید و کفپوش بافت دار است.

در کنار فضای نشیمن چند صندلی در طول لبه موجدار کانتر آشپزخانه قرار دارند. فرم سقف بالای این کانتر نیز دارای فرم ارگانیک مشابهی است.

فرم کانتر در انتها با ستون سازه ای کنار آن ادغام شده که نیم طبقه بالایی را نگه داشته است.

مابقی آشپزخانه از کابینت های سفید تشکیل شده است با اتصالات و شیرآلاتی از کروم. یک پنجره و درب با فریم مشکی، امتداد سطوح سفید را قطع کرده و یک منظره از باغ سرسبز بیرونی را به آغوش کشیده است.

راه پله ویلا فرم ویژه ای دارد با کف پله های عاجی و منحنی که مستقیما از کف بالا آمده اند تا اینکه متصل به کف بعدی می شوند و دارای فرم انشعابی و شاخه ای هستند.

نور مخفی ها پیشانی های پله را روشن می سازند و به راه پله یک حالت شناور و سبک می دهند. فضای داخلی زیر راه پله به عنوان فضای کمکی آشپزخانه مورد استفاده قرار گرفته است.

فضای غذاخوری چیدمان سبکی دارد با صندلی های سفید غذاخوری و یک میز مرمرین سفید لوکس.

از این دید، نیم طبقه مانند یک فرم ابر گونه دیده می شود.

در نیم طبقه کتابخانه و فضای مطالعه قرار  دارد. کفپوش های سفید و خاکستری مانند دیگر فرمهای منحنی شکل گرفته اند.

یک جان پناه شیشه ای منحنی بدون فریم لبه را پوشش داده است. بانصب دقیق تجهیزات روشنایی و فرم های سقف کاذب، فضاسازی زیبا و خوشایندی شکل گرفته است.

کتابخانه استوانه ای دارای صفحه منحنی است که می تواند برای نشستن مورد استفاده قرار گیرد. سقف این فضا نیز مانند ابر طراحی شده است. کناره های راه پله مانند یک دکور مجسمه ای به دیوار فضا متصل شده است.

در طبقه پایین چیدمان جذابی از یک قفسه تو رفته در دیوار، یک مبل مدرن مشکی و یک میز ساده وجود دارد.

در اتاق خواب مستر تن گرمی از چوب، تن رنگ آبی و سطوح روشنی وجود دارد که فضای آرامبخش و در عین حال با نشاطی را به وجود آورده است. در این فضا دیدهای پانورامایی به ساحل وجود دارد.

از دید بیرونی ویلا مدرن دارای یک طراحی خطی خشک است، با اینحال رویکرد ارگانیک و منحنی به طراحی داخلی آن اعمال شده است.

پلان داخلی ویلا:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]