چوب درساخت ویلا

ساخت ویلا گاه با یک متریال خاص و در اکثر مواقع با ترکیبی از آنها صورت می گیرد. یکی از متریال ساخت ویلا که محبوبیت زیادی دارد چوب است.

چوب نمای گرم و صمیمی ایجاد می کند و به ویژه در طراحی ویلاسنتی و ویلا پایدار نقش عمده ای دارد. همچنین گزینه مناسبی برای ساخت ویلا در شمال است.

اجرای نمای ویلا با چوب سرعت بالایی دارد اما در صورت آسیب دیدن، قطعات چوبی باید تعویض شوند. همین امر هزینه ترمیم و بازسازی نمای ویلا را بالا می برد. به همین جهت باید از چوبهای مهندسی شده در نما و فضاهایی که در معرض عوامل جوی و نوسانات دمایی هستند استفاده کرد.

برای مشاوره طراحی ویلا و ساخت ویلا شرکت ویلا1000 تماس بگیرید.

بدین رو دوام و استحکام بیشتری برای چوب حاصل می شود و زیبایی و خصوصیات ظاهری آن نیز حفظ می شود.

آشنایی با انواع چوب

به طور کلی چوب ها در سه دسته طبقه بندی می شوند:

1-نرم چوب ها که بافت و ساختار نرمی دارند و به آسانی شکل می گیرند. چوب درختان همیشه سبز و سوزنی برگ از این نوع هستند مانند کاج، سرو، صنوبر و چوب قرمز.

2-سخت چوب ها که از نوع درختان برگ ریز هستند مانند بلوط، افرا، آلبالو، گردو. بافت سخت و محکم و دوام بالایی دارند اما کارکردن با آنها مشکل است.

3-چوب های مهندسی شده یا کامپوزیت دارای ساختاری دست کاری شده هستند. بافت آنها تقویت شده و ضعف های آنها برطرف گردیده است. پسماند چوب و خاک اره موارد پر مصرف در ساخت چوب های کامپوزیت هستند.

انواع مختلف  چوب های مهندسی شده:

MDF- تخته فیبری با تراکم متوسط

-CLTالوار چوبی لمینیت شده متقاطع

نئوپان و – MDP تخته از خرده چوب با تراکم متوسط

HDF- تخته فیبری با تراکم بالا

– Plywoodتخته سه لا

OSB- تخته رشته ای گرویده

یکی از تولیدات چوبی پرکاربرد ترمو وود  است که اخیرا محبوبیت زیادی یافته است. اجرای نمای ترمو وود نیازمند زیرسازی و الحاق سازه ای سبک به سازه اصلی ویلا می باشد.

ترمو وود در نتیجه جریان هوا، بخار آب و دمای بالا تا حدود 220 درجه سانتیگراد عمل آوری می شود. در نتیجه دارای مقاومت و استحکام کافی می باشد.

کاربرد چوب در ویلا

چوب در ساخت ویلا دامنه وسیعی از نماسازی، اسکلت های سبک و الحاقی، کفپوش ها، دیوارپوش ها، پوشش های سقف و سقف کاذب ها و دکوراسیون را در بر می گیرد.

در شرکت villa1000 بیش از 1000 طراحی ویلا تا امروز انجام گرفته است .برای دیدن طراحی ویلا بسیار زیبا و تخصصی با ما در ادامه همراه باشید.

نمای چوبی ویلا

طراحی ویلا جنگلی پرکاربرد ترین حوزه برای چوب است و بافت چوب نما، هماهنگ با درختان جنگل حسی از کلبه های جنگلی را تداعی می کند، پناهگاهی جذاب برای دوری گزیدن از هیاهوی شهری.

ترکیب شیشه های یکسره ویلامدرن با ساختار چوبی ویلا، فضای داخلی ویلا جنگلی را غرق در نور و روشنایی می سازد. انعکاس تصویر درختان در این شیشه ها بسیارجذاب است.

در ویلا یک طبقه به سادگی بافت چوب و بتن به زیبایی با یکدیگر ترکیب شده اند. عرشه چوبی استخر روباز به عنوان امتدادی از نمای چوبی ویلا خود نمایی می کند.

طبقه دوم ویلا به صورت یک کابین چوبی روی طبقه زیرین اجرا شده است. این نوع طرح، قابلیت پیش ساختگی را دارد و برای توسعه عمودی فضای ویلا کاربرد دارد. بازشو ها در این ویلا به حداقل کاهش یافته است که می تواند به سبب اقلیم سرد منطقه باشد.

ویلا کوچک پیش ساخته، یک ویلای تعطیلات و موقتی است که حتی قابلیت جابجایی نیز دارد. و این به سبب سبکی و قابلیت نصب آسان پانل های چوبی پیش ساخته می باشد.

ویلا روستیک با طرح خاص خود و دودکش سنگی عظیمی که در نمای ویلا شاخص است، خانه های جنگلی افسانه ها و قصه های قدیمی را تداعی می کند.

چوب متریال غالب ساخت ویلا لوکس و بزرگ است. با تراس ها و سکوهای پیش آمده و وسیع، همچنین بازشوهای شیشه ای بزرگ، طبیعت پیرامونی را به فضای داخلی می کشاند.

بستر سنگی قطور ساختار چوبی ویلا را از سطح زمین بالا آورده است. طرح ساده ویلا در انبوه درختان جنگلی، فروتن و آرام شکل گرفته است.

طراحی داخلی ویلا با دکوراسیون چوبی

جداره های داخلی  چوبی، پارتیشن های متنوع و جذاب و همچنین مبلمان، کاربرد چوب را تا جزئی ترین اجزای ویلا پیش می برد.

بافت گرم چوب در سقف و کف ویلا روستیک در ترکیب با شیشه های کف تا سقف و شومینه سنگی قرار گرفته و مدرنیته و خشونت طبیعی را به هم می آمیزد.

چوب طبیعی به زیبایی فضاهای واسط و نیمه محصور ویلا کوهستانی را پوشش داده است و به همراه مبلمانی راحت، فضای نشیمن بیرونی جذابی با دیدهای بی نظیر خلق شده است.

چوب در غالب مبلمان و کرکره های باز شو جای خود را در فضای داخلی روستیک مدرن این ویلا یافته است و حضور آرامی در تیرهای سقف دارد.

طراحی داخلی صنعتی تم کلی فضاسازی ویلا است که در پس زمینه ای از سطوح و جداره های چوبی اجرا شده است. تضاد رنگی شاخصی بین پروفیل های فلزی، شیشه ها و کفپوش و پوشش های سقف وجود دارد.

سطوح چوبی در تناسب جالبی با سنگ، شیشه و فلز قرار گرفته اند. روشنی قابل توجه فضا، بافت و رنگ این متریال متنوع را به خوبی نمایان می سازد.

در طراحی داخلی ویلا کوچک، پانل های سبک چوبی، فضاهای قابل استفاده ای را به وجود آورده است. همچنین یک المان چوبی تزئینی روشنایی، فضا را زیبا تر ساخته است.

پیوستگی سطوح چوبی سقف و دیوارها با پنجره نواری کشیده ای که منظره بیرونی را قاب می کند، گسسته شده است. درب کشویی شیشه ای طبیعت زیبای جنگل را به داخل فضا می کشاند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]