طراحی محوطه

فضای باز پیرامون ویلا پتانسیل مناسبی برای طراحی فضای ورودی و خوشامدگویی، فضاهای دورهمی و استراحت، بازی و تفریح، ورزش و حتی پخت و پز و صرف غذا دارد. نسبت به اندازه این فضای باز، خواسته های شما و البته میزان بودجه مالی که می خواهید به این امر اختصاص دهید، تعداد، نوع و کیفیت المان ها و فضاسازی های محوطه، متفاوت خواهد بود.

با دیدن نمونه کارهای اجرا شده در سایت ها و کاتالوگ های مختلف و یا در صورت امکان، بازدید حضوری از محوطه سازی های ویلاها، می توانید در مورد نیازهای خود و خانواده تان از فضای باز ویلا تصمیم گیری کنید. همچنین باید در مورد فضای مورد نیاز برای هر یک از اجزا و المان ها و تخمین حدودی هزینه آنها، از تیم مشاور خود کمک بگیرید.

پروژه طراحی محوطه در فازهای مختلفی طراحی و اجرا می شود. اولین مرحله مربوط به برداشت دقیق وضع موجود سایت است. این برداشت شامل نقشه برداری دقیق از حدود و اندازه زمین، توپوگرافی و عوارض طبیعی شاخص مانند توده ها و بسترهای سنگی یا پوشش های گیاهی انبوه است. این موانع و عوارض ممکن است در وهله اول مهم به نظر نرسند اما با شروع طراحی و آماده سازی زمین، تبدیل به مشکلات بزرگی خواهند شد.

ذکر این نکته ضروری است که بهترین رویکرد، رویکرد سازگاری با زمینه طبیعی است. در این صورت در زمان و هزینه آماده سازی زمین، صرفه جویی قابل ملاحظه ای صورت می گیرد و به علاوه، به جذابیت و تنوع طبیعی محوطه سازی، افزوده می شود.

-