by تحریریه ویلا1000

در گذشته بسیاری از خانواده ها و دوستان در اتاق های نشیمن به عنوان محل اجتماع و تفریح گرد هم جمع می شدند .اما امروزه اکثرا در حیاط خانه برای لذت بردن و بازی کردن و گفتگو استفاده می کنند.اما برای داشتن یک طراحی محوطه خاص احتیاج به یک پروژه یک ساله و پر هزینه است؟خوشبختانه ما اینجاییم تا برخی از مهمترین نکات محوطه سازی را خدمت شما ارائه کنیم.

محوطه سازی طراحی محوطه 1

داشتن یک حیاط با یک محوطه سازی زیبا ضروری است.حتما برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02188660665 تماس حاص فرمایید.

تمیز نگه دارید! اولین قدم برای داشتن یک تفرجگاه حیاط پشتی خوب،تمیز کردن درهم و برهمی هاست.از ظروف و صندلی های چوبی و چمن رنگ و رو رفته و ترک برداشته باید خلاص شوید .با تمیز نگه داشتن اسباب و اثاثیه محوطه سازی حیاط را باز کنید.

عادات تعمیر و کوتاه نگه داشتن چمن برای ایجاد خوش آمدگویی و دعوت کردن به حیاط ضروری است.علف های هرز رشد زیادی دارند و میتواند تبدیل به بهشتی برای آفات مثل موش شوند.درختان با شاخه های معلق خطر برای کسانی که در آنجا رفت و آمد میکنند را دارد.وقتی نوبت به درو می رسد،این کار را به اندازه کافی انجام دهید.شما هرگز بیش از 1/3 ارتفاع علف را از بین نبرید.پرخوری بیش از حد می تواند گیاه را شوکه کند و مانع از رشد آتی شود.همیشه مطمئن باشید که ماشین های چمن زنی بهترین نتیجه را به ارمغان می آورند.

محوطه سازی طراحی محوطه 2

طراحی محوطه کم هزینه:

بررسی کنید چمن مورد استفاده در مورد کدام یک از ایده های حیاط پشتی بر روی بودجه و هزینه محوطه سازی شما بهتر است؟

تحقیق کنید که کدام چمن در منطقه آب و هوایی شما سازگارتر است و می تواند در طول ماه های تابستان مقاومت کنند،تلاش برای نگه داری گیاهان بومی را امتحان کنید.اینها نیازمند تلاش کم برای آب دادن و همچنین باعث صرفه جویی در پول و زمان برای سالها می شوند.

اگر به دنبال چیزی کمی متفاوت از چمن معمولی هستید، سبزه‌ها و بوته‌ها، ایده‌های حیاط پشتی عالی هستند. آن‌ها یک روش عالی برای آوردن ظاهر و رنگ‌های جدید هستند. آن‌ها می‌توانند بین ۱۰ تا ۲۰ دلار در هر کارخانه یا ۵ تا ۱۰ دلار برای بسته‌های بذر قرار بگیرند، اما چمن‌ها و گیاهان زینتی مانند علف، علف maiden صبحگاهی، خزه scotch hardier و غیره از دیگر گیاهان باغ هستند. 

سایه اگر نداشته باشی.

برای محوطه سازی یک حیاط پشتی دشوار است که یک مکان و سایه برای نشستن و استراحت در صورتی که به طور مداوم تحت شعاع خورشید قرار دارید نداشته باشید.اگر حیاط پشتی شما فاقد درختان و سایه است نگران نباشید چترها راه کار مناسب برای این کار هستند.یکی از مزیت های چترها این است که آنها قابل حمل هستند و به شما این امکان را می دهند که در طول روز آنها را در مقابل خورشید حرکت دهید.اگر شجاعت بیشتری با مهارتهای خودتان دارید پرگولا گزینه عالی دیگری برای ایجاد سایه در حیاط پشتی است.

ایجاد یک فضای خصوصی با بوته‌ها
از همسایگان خود که هر حرکت شما را که از در خارج می‌شوید،زیر نظر دارند خسته هستید، اما حاضر نیستید پول زیادی را به خاطر یک حصار حریم خصوصی خرج کنید؟ یک بوته بزرگ می‌تواند جلوی دید افراد فضول را بگیرد. تعدادی از گیاهان وجود دارند که موانع خصوصی خوبی را می‌سازند، از جمله:

Arborvitae
درخت نخل Areca
بامبو
boxwood
درخت راج
صنوبر سفید


قبل از کاشت تحقیقات خود را انجام دهید. این بسته به آب و هوایی که در آن زندگی میکنید دارد.

با اینکه نمی‌توانید واقعا حیاط پشتی خود را بزرگ‌تر کنید، ایده‌های حیاط پشتی زیادی در مورد ایجاد احساس بزرگ‌تر وجود دارد. یک راه برای انجام این کار این است که سطوح مختلفی را به حیاط  خود اضافه کنید. این به شما فضایی را در بالای بقیه حیاط می‌دهد، و یک توهم بزرگتر را به وجود می آورد.

محوطه سازی طراحی محوطه 3

اضافه کردن یک باربیکیو در محوطه

شما میتوانید با اضافه کردن یک باربیکیو یک فضای سرگرم کننده ایجاد کنید که فرصتی برای آداب و رسوم ،کباب کردن و خوش گذراندن است.باربیکیوها معمولا ارزان هستند و می توان آنها را در اغلب وسایل خانگی و فروشگاه ها و خرده فروشان آنلاین یافت.اگر می خواهید کمی هزینه بیشتری کنید می توانی به فکر ایجاد یک شومینه در محوطه سازی خود باشید.

 

برای مشاوره با ما در تماس باشید:02188660665

دفتر معماری رضا طاهری

HTTP://WWW.VILLA1000.COM

5 1 1 1 1 1 Votes 5.00 (2 votes)

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. نظرات و سوالات خود را در مورد این ویلا میتوانید با در میان بگذارید
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت