طراحی داخلی ویلا ساحلی با ایده‌ها و تصاویر خلاقانه

طراحی داخلی ویلا ساحلی - ویلا1000

طراحی داخلی ویلا ساحلی دارای ماهیتی ساده و جذاب است. اقیانوس و دریاها به عنوان منبع الهام قوی، در اتخاذ گرایش ها و رویکردهای فضاسازی ها و دکوراسیون داخلی بسیار تاثیرگذار هستند.

اقلیم این نواحی چیدمان فضاهای داخلی را نسبت به یکدیگر تعیین می کند. این چیدمان باید تا حد امکان خطی باشد تا تهویه طبیعی و مناسب فضاها امکان‌پذیر باشد. در همین راستا پلان ویلا باید باز، گسترده و بدون موانع فیزیکی در مسیر وزش نسیم باشد تا جریان هوای آزادی برقرار شود. این کار از تجمع هوای مرطوب جلوگیری می‌کند و باعث آسایش داخلی می‌شود. می‌توان اینگونه عنوان کرد که سبک ویلا مدرن و ویلای مینیمال مناسب ترین رویکرد به ویلای ساحلی است.

درهم آمیختگی فضاهای داخلی و خارجی

از آنجاییکه ارتباط فضای داخلی با خارجی در ساخت ویلا ساحلی بسیار اهمیت دارد،  طراحی داخلی آن باید با آگاهی از تاثیرگذاری و تاثیرپذیری فضای بیرونی شکل گیرد. ارتباط آزاد بین فضاهای داخلی از طریق فضاهای واسط مانند ایوان‌ و تراس به بیرون و محوطه ویلا بسط می یابد و  نسیم دلپذیر ساحل به درون فضاها راه می یابد. حذف یا کمرنگ کردن مرزهای فضایی باعث در هم تنیدگی و وحدت فضاهای داخلی با بیرون می‌شود.

بنابراین طراحی داخلی صرفا شامل فضاهای محصور و بسته داخل ویلا نیست و فضاهای نیمه‌محصور را نیز دربرمی‌گیرد.

طراحی داخلی ویلای ساحلی - ویلا1000

دریچه ای به سوی ساحل: اهمیت بازشوهای بزرگ در طراحی ویلا ساحلی

بازشوهای بزرگ و سراسری که مناظر زیبای دریا و ساحل را قاب می کنند، به عنوان اصلی ترین المان در طراحی داخلی فضاها محسوب می شوند و بقیه المان ها و مبلمان باید نسبت به آن شکل گیرند. این تابلوهای بی نظیر از طبیعت، نقطه کانونی و مرکز توجه فضا هستند.

طراحی داخلی ویلای ساحلی

رنگ، الگو و بافت: خلق فضایی ساحلی در ویلا

یکی از بخش های مهم طراحی داخلی، انتخاب تم‌های رنگی است. در ویلا ساحلی این تم‌ها باید با توجه به تم‌های طبیعی ساحل و دریا انتخاب شوند. هر ساحلی ویژگی‌های منحصر به فردی دارد، از بافت و نوع زمین گرفته تا انواع پوشش‌های گیاهی. با الهام از تم های رنگی زنده و روشن طبیعت ساحلی، تعلق فضای داخلی ویلا به مکان بیشتر می شود.

راز موفقیت طراحی داخلی ویلا ساحلی، استفاده از رنگ‌ها، الگوها و بافت‌هایی است که فضای داخلی را با لنداسکیپ جذاب بیرونی ادغام کند. این کار نور خورشید، بافت زمین ساحلی و آبی جذاب دریا را به درون فضا می‌کشاند.

طراحی داخلی ویلای ساحلی

برای مثال، خاکستری سنگریزه‌های ساحلی، سایه‌هایی از صورتی کمرنگ صدف‌‌های دریایی و سبزی تیره جلبک‌ها می‌تواند بخشی از تم رنگی فضا را به خود اختصاص دهد.

همچنین  می توان تم‌های رنگی خنثی و زمینی مانند سفید، بژ، کرم یا قهوه ای را انتخاب کرد که فضا را وسیع و بزرگ نشان دهند، در عین حال می توان با هاله‌هایی از زرد و آبی به آن جذابیت و تنوع بخشید.

زیبایی و دوام در کنار هم: متریال های مقاوم و زیبا برای ویلا ساحلی

از آنجایی که بیشتر اوقات، در و پنجره‌های ویلا باز هستند، پوشش‌های کف، سقف و دیوارها باید از متریالی انتخاب شوند که در برابر ورود خاک و رطوبت مقاوم باشند. محبوب‌ترین متریال‌ها، چوب یا بامبو هستند. چوب‌های اصلاح و تقویت شده دوام بالایی دارند و در طول زمان تغییر زیادی نمی‌کنند.

طراحی داخلی- طراحی داخلی ویلا ساحلی

با طراحی و اجرای بافت های زمخت و طبیعی، فضای یک ویلا روستیک در طراحی داخلی شبیه سازی می‌شود. افزودن گیاهان ساحلی، پوشش‌های طبیعی و بدون پرداخت از الوارها و تیرهای چوبی در سقف و یک شومینه سنگی، حس روستایی و صمیمیت را تقویت می‌کند.

دکوراسیون داخلی ویلا ساحلی - ویلا1000

ظرافت و استحکام در اجزا ویلا، از پارتیشن‌ و مبلمان گرفته تا المان‌های دکوری، باعث افزایش احساس راحتی در فضای داخلی می‌شوند. متریال، رنگ، بافت و فرم آنها میزان این تعادل را تعیین می کنند. راحتی و سادگی، مشخصه مبلمانی است که در یک ویلا ساحلی مورد استفاده قرار می گیرند.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی اصولی کلیدی در طراحی داخلی ویلا ساحلی پرداختیم. با توجه به موقعیت مکانی، انتخاب تم‌های رنگی و متریال‌های مناسب، می توان فضایی آرامش‌بخش و هماهنگ با طبیعت ساحلی پیرامون خلق کرد.

با در نظر گرفتن نکات ذکر شده می توان در طراحی داخلی ویلا ساحلی، حداکثر استفاده را از مناظر و چشم اندازهای ساحلی برد و فضایی آرامش بخش خلق کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]