ویلا k

مکان : آلمان –Thuringen

معماران : Paul de Ruiter Architects

مساحت : 248.0 متر مربع

سال ساخت : 2014

عکاسان : Pieters kers and Patrick voigt

سازندگان : panoramah – GIRA

محصولات به کار رفته در پروژه : Minimal Frame Window

توضیحات متن توسط معماران ارائه شده است. ویلا K، واقع در تورینگن، اولین پروژه معماران  Paul de Ruiter در آلمان است. تحقق ویلای پایدار، مجرد و یکپارچه در طبیعت، خواست کارفرما بود. نتیجه طراحی ویلا مسکونی ساده اما ابتکاری شد که فقط از شیشه، فولاد و بتن ساخته شده است.

فضای نشیمن

این ویلای پایدار به سمت جنوب متمایل است، جهتی که اتاق های نشیمن و خواب واقع شده اند. یک نمای شیشه ای، از سقف به کف کشیده شده است و اتاق های نشیمن را مشخص می کند. این نمای شیشه ای، بدون هیچ اختلالی مانند پنجره ها یا پرده های خورشیدی خارجی، بازتاب دهنده چیزی جز هوا نیست و دیدهای شگفت انگیزی به دره ارائه می دهد. پیرامون فضای نشیمن یک تراس u شکل واقع شده است. یک پاسیوی حدودا داخلی و یک استخر که به نظر می رسد بالای تپه شناور است، از وسط تراس عبور کرده اند.  با افزودن یک سکوی شیرجه در عرض استخر، از نظر بصری تراس همچنان ادامه دارد. هنگام شنا این سکو می تواند برداشته شود. در اطراف تراس یک باغ دارای درختان میوه و سبزیجات تدارک دیده شده است که مالک ویلا را  قادر می سازد که محصولات خود را در این مکان خاص کوهستانی پرورش دهد.

وحدت با مناظر کوهستان

ورودی، فضاهای تاسیساتی، آبدارخانه، اتاق شکار و گاراژ با فضایی برای شش اتومبیل در ضلع شمالی واقع شده و به دامنه کوه کشیده شده اند. ساختار کامل سقف ویلا پوشیده از خزه و گل ناز است و این باعث کاهش بار برودتی بنا می شود. به واسطه  این بام سبز، که از نواحی بالاتر قابل مشاهده می باشد، ویلا با محیط طبیعی ترکیب می شود. در بالای گاراژ و ورودی سلول های خورشیدی به سمت جنوب جایگذرای شده اند تا انرژی ویلا تامین شود.

 بهره وری انرژی

این سبک از طراحی ویلا از طریق جهت گیری به سمت جنوب و با قرار دادن بخش بزرگی از ساختمان در دامنه کوه ، یک وضعیت اقلیمی پایدار و جالب ایجادکرده است. ضلع جنوبی مقادیر زیادی نور و گرمای خورشید را دریافت می کند، در حالی که قسمت “زیر زمینی” ویلا حاوی هوای سرد است. مبدل حرارتی که در ویلا به کار رفته است، این هوای گرم و سرد را جمع می کند و آن را به پمپ حرارتی منتقل می کند. پمپ حرارتی هوای سرد را در تابستان برای خنک کردن هوا و هوای گرم را برای گرمایش بنا در زمستان ذخیره می کند. این سیستم به یک سقف سرمایشی و تاسیسات گرمایشی زیر کف متصل شده است که،  آسایش اقلیمی را در تمام روزهای سال تضمین می کند. یک سیستم رایانه ای دقیق وحساب شده به این سیستم های گرمایش و سرمایش پایدار فرمان می دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]