ویلای یک طبقه-Bascope villa

 مکان: Buin- شیلی

معماران:Grib

مساحت: 232مترمربع

سال ساخت: 2014

عکاس:Grib 

این ویلا در یک طبقه و برای یک خانواده 7 نفره، والدین و 5 فرزندشان در یک ناحیه حومه ای طراحی شده است، مشتریان خواستار یک طراحی معاصر و جدید بودند.

سایت این ویلا در 50 کیلومتری جنوب Santiago de Chile و در حومه شهر Buin واقع شده است. زمین آن دارای مساحت 5000 متر مربع می باشد و وسیع و باز و همچنین مسطح است. این همواری سطح، ساخت ویلا در یک تراز ارتفاعی را مقدور کرده است. قسمت بزرگی از زمین، آزاد رها شده است تا در آینده باغی در آن طراحی و اجرا شود که دارای نماهای بازی به سمت کوهستان و دره پیش رو باشد و از آب و هوای مدیترانه ای بهره مند شود.

 شرایط لندسکیپ و زیست محیطی منطقه، به علاوه تعداد اعضای خانواده، معماران را به سوی رویکرد طراحی با استفاده از المان های عملکردی و فضایی به سبک خانه سازی کلونیایی شیلی، سوق داد. در این مسیر، طراحی ویلا به عنوان تفسیر دوباره ای از حیاط های اندرونی و راهروهایی که فضاهای مختلف محصور و واسط را به هم متصل می سازند، ارائه می شود.

ورودی ویلا از طریق راهروی نیمه باز و عریضی با کف شنی و دیوارهای سنگی و سقفی مشبک قابل دسترس است.

توزیع فضایی ویلا حول یک فضای باغچه مانند مربعی شکل می گیرد، جاییکه با عبور از یک پاسیوی کوچک، به یک راهرو می رسد که ویلا را به دو بخش تقسیم می کند. این پاسیوی کوچک، مکان دنجی برای استراحت و لذت بردن از طبیعت است و سقف آن با استفاده از قابهای فولادی و الوارهای چوبی مشبک اجرا شده است.

 قسمت عمومی رو به شمال است، جاییکه اتاق نشیمن و غذاخوری، آشپزخانه و یک اتاق جانبی و دو سرویس و تراس را در بر می گیرد که به وسیله یک راهرو با ارتفاع دو برابر معمول، سازماندهی شده اند.

قسمت خصوصی رو به جنوب است و شامل سه اتاق خواب برای فرزندان و یک اتاق خواب مستر با حمام اختصاصی و دو حمام دیگر می باشد که به وسیله دو راهرو به هم مرتبط شده اند.

 در نهایت کل این ویلا به سمت شرق چرخیده است با نماهایی به سمت کوهستان. پیرامون آن کریدوری وجود دارد که آن را احاطه کرده و در قسمت هایی رو باز و در بقیه قسمت ها سرپوشیده می باشد.

 مصالح مورد استفاده در این ویلا سنگ طبیعی، چوب، فولاد و شیشه است که در ترکیب بندی زیبایی با یکدیگر قرار گرفته اند. سطوح شیشه ای وسیع و با ارتفاع کامل یک طبقه، زیبایی پیرامونی را به داخل فضاها می کشانند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]