مشاوره بازسازی ویلا

شاید شما از آن دسته افرادی باشید که صاحب یک ویلای قدیمی در منطقه ییلاقی هستند، ویلایی که نیازمند بازسازی می باشد، در این صورت قبل از هر اقدام و یا بستن قرارداد با یک پیمانکار باید به سراغ متخصصان حوزه ویلاسازی بروید و از آنها مشاوره بگیرید. شرکت های طراحی و ساخت ویلایی وجود دارند که در زمینه بازسازی ویلا نیز فعالیت دارند. 

بیشتر بخوانید : طراحی ویلا

در ابتدا باید اطلاعات جامع و دقیقی از مکان، مساحت، تعداد طبقات و دیگر ویژگی های مهم ساختمان ویلا را در اختیار این متخصصان قرار دهید و در اولین فرصت مقدمات بازدید آنها را فراهم آورید.

در واقع جمع آوری اطلاعات و تحلیل وضعیت کنونی از جنبه میزان آسیب های وارده، بخش های قابل استفاده و قسمت های بدون استفاده، اولین اقدام تیم مشاور شما خواهد بود. از آنجاییکه معمولا نقشه های قابل استنادی از ساختمان های قدیمی وجود ندارد، یک تیم نقشه بردار اقدام به برداشت وضع موجود با تمام جزئیات و اندازه ها می کند تا یک نقشه ازبیلت، مبنای کار طراحان و معماران قرار گیرد.

در این مرحله باید با همفکری معماران درباره میزان تغییرات مورد نیاز تصمیم بگیرید. با مشورت با عوامل اجرایی متبحر می توانید برآوردی از هزینه های حدودی هر کدام از تغییرات و اقدامات بازسازی را به دست آورید. بهتر است همواره بودجه مالی خود را در نظر داشته باشید و مشاوران خود را از آن آگاهسازیدتا اقدامات و تصمیمات نوسازی با نگاهی به آن صورت گیرند.

 ممکن است قسمتی از بنای ویلا نیاز به تخریب داشته باشد و در عوض الحاقاتی به آن اضافه شود، در این حالت اقدامات احتیاطی و امنیتی خاصی برای آن باید اندیشیده شود و الزاما باید یک مهندس سازه، هدایت عملیات را به عهده گیرد. در مورد قسمت اضافه شده نیاز به تقویت اجزای سازه ای و یا ممکن است نیاز به اجرای فونداسیون جدیدی باشد.

 بعد از این اقدامات نوبت به نوسازی و تغییر طراحی داخلی ویلا می رسد. این بازسازی می تواند در حد نازک کاری به طورمثال عوض کردن کاشی ها و یا کفپوش ها باشد و یا در سطح گسترده تری شامل تعویض و تعمیر لوازم بهداشتی، کانال کشی های تاسیساتی و تجهیزات روشنایی و برودتی و حرارتی باشد که در این حوزه، مشاوره و تخصص مهندسان تاسیسات اجتناب ناپذیر است.

 همچنین معماران می توانند برای تغییر تیغه بندی ها و فضاسازی های جدید بنا بر خواست و نیازهای امروز شما اقدام کنند. ممکن است از فضاهای دلگیر و تو در توی قدیمی خسته باشید، در این صورت با حذف تیغه های غیر ضروری و استفاده بیشتر از پنجره بندی ها، فضای داخلی ویلای شما از شفافیت و وسعت فضایی مطلوبی بهره مند خواهد شد.

  بازسای نما نیز می تواند طیف وسیعی از رفع عیوب سطحی و پرداخت کاری های محدود تا الحاق نمایی جدید با شکل و اسلوب خاص و متریال جدید را در بر گیرد.

در نهایت باید خاطر نشان شد پروسه بازسازی ویلا باید زیر نظر متخصصان حرفه ای و با برنامه ریزی های همه جانبه صورت گیرد تا از اتلاف هزینه و وقت جلوگیری شود و ویلای قدیمی شما مبدل به ویلایی جدید، زیبا و کارآمد شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]