طراحی ویلا روی تپه

 مکان: Hiroshima-ژاپن

معماران: Kazunori Fujimoto Architects and Associates

مساحت: 111.19 مترمربع

سال ساخت: 2019این ویلای بتنی سه طبقه روی شیب یک تپه واقع شده است و دیدهایی را به دریا و معبدی معروف، قاب بندی می کند. بنای آن در هردو جهت افقی و عمودی امتداد یافته است. گرچه متریال آن بتن است اما به واسطه سقف های بلند و پنجره های بزرگ و یک آتریوم که به طور عمودی طبقات دوم و سوم را به هم ارتباط می دهد، دارای جو و فضایی سبک است.

 معمار از پنجره های کنجی استفاده کرده است که رو به دریا و معبدItsukushima باز می شوند. سایت تپه ای آن دارای شیب تندی است که منجر به چشم اندازهای متوالی به فضاهای طبیعی پیرامونی می شود. همچنین چیدمان فضایی داخلی در ترازهای مختلف ارتفاعی شکل گرفته و فضاهای متنوعی خلق شده اند.

اتاق خواب ها در طبقه همکف و دوم جای گرفته اند، اتاق خواب های بچه ها در همکف و اتاق خواب اصلی در طبقه دوم. بین این دو طبقه، اتاق نشیمن و آشپزخانه در طبقه اول هستند.

  ورودی ویلا از فضای نشیمن و آشپزخانه مقدور است که بیش از 4 متردر بالای اتاق خواب های پایینی قرار گرفته است. در آشپزخانه، شیشه بندیهای نواری درکنج هایی با سقف های بلند، نور طبیعی را به درون فضاها می کشانند. همچنین پنجره های مستطیلی بزرگی، نماهایی رو به دریا را قاب می کنند.

  از داخل ویلا ساکنان قادرند تا از نمای بی نظیر جزیره و معبد که انگار روی آب شناور است، لذت ببرند. به گفته معماران، هدف اصلی، ساخت ویلایی بود که رو به این معبد مشهور باشد، با حالتی فروتنانه و احترام برانگیز.

معمار طرح، عمدا راه پله را باریک و تاریک حفظ کرده است تا بر ارتفاع های متفاوت سقف سه طبقه ویلا تاکید کرده باشد. این توالی که به سمت زیرزمین پایین می رود، آگاهی و درک بیشتری از فضاهای ساکت و آرام غنی را فراهم می آورد.

 در طراحی ویلا، نگاهی به جنبش های هنری هلند، وجود دارد که فرمها را تا حد صفحات مستطیلی انتزاعی می کردند و بناهای مکعب سنتی را به بخش هایی با فرمهای بنیادی و اصلی تبدیل می کردند.

فضاهای داخلی این ویلا بسیار ساده طراحی شده است تا به ساکنان اجازه دهد که بر روی فضاهای بیرونی و آرامش بخش جزیره و دریا تمرکز کنند.

یک بالکن در بخش جنوبی ویلا،با دیدهایی بر دریا شکل گرفته است. در کنار بالکن، یک بخش دیوار بیرونی، از نما به اندازه 600 میلیمتر فاصله گرفته است که به نظر می رسد در جلوی نما، آویزان شده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]