ساخت ویلا

Uncategorised

Rate Total: 92.34% - 12 votes
92%

طراحی و ساخت ویلا در دماوند

ساخت ویلا

ساخت ویلا فرآیندی است که نیاز به برنامه ریزی و صرف وقت و هزینه بسیار دارد. رویکردها و روشهای متفاوتی می تواند به کار گرفته شوند تا ساخت ویلا بر طبق طرح دلخواه و نیازهای عملکردی-فضایی شکل گیرد. در این مقاله چند گام تا ساخت ویلا بیان می شود.

- یافتن زمین مناسب برای ساخت ویلا

جستجو برای سایت مناسب ویلاسازی ممکن است پر دردسر به نظر آید. اما با تعریف خواسته های خود از محل زندگی، ویژگیهای محلی یا آب و هوایی، می توانید حوزه جستجوی خود را محدود کنید و بنابراین زودتر به محل دلخواه خود دسترسی یابید.

- مدیریت مالی

یکی از اولین اقدامات، بررسی توان مالی خود است. علاوه بر سرمایه ای که در اختیار دارید می توانید از وامهای مختلف نیز استفاده کنید یا یک شریک سرمایه گذار پیدا کنید. نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که هزینه ها را درصدی بیشتر از مقدار تخمین زده شده در نظر بگیرید. زیرا همواره در حین پروسه ساخت ویلا، هزینه های پیش بینی نشده ای پیش خواهد آمد.

- تنظیم بودجه منطقی ساخت

یک ویلا فضاهای متنوعی دارد، از محوطه سازی گرفته تا طراحی داخلی و جزییات و نما، هر کدام مقداری از بودجه را صرف خواهند کرد. قبل از شروع طرحی باید در نظر بگیرید که روی کدام بخشها می خواهید هزینه بیشتری صرف کنید. این صرف هزینه باید متناسب با نیازها و عملکردها باشد و در نوع طراحی، استفاده از متریال مختلف، محدودیت بودجه را در نظر داشته باشید.

- یافتن طراح

می توانید از افرادی کمک بگیرید که کار طراحی و ساخت را به عهده می گیرند و یا صرفا در حوزه طراحی فعالیت دارند. در هر صورت مطمئن شوید که خواسته های شما را درک می کنند و راه حل های متفکرانه ای برای پاسخ به الزامات و نیازهای طرح را بر می گزینند.

طراحی و ساخت ویلا در زعفرانیه کرجطراحی و ساخت ویلا در دماوندطراحی و ساخت ویلا در دماوند جناب صداقتیساخت ویلا دوبلکسساخت ویلا در دماوندساخت ویلا تک طبقهsakhte villa01 2

 ادامه نمونه کارهای اجرایی

- تماس با برنامه ریزان و مسئولین حوزه ساخت و ساز

بخش های دولتی و غیر دولتی که مسئول برنامه ریزیها و وضع قوانین هستند، دارای توصیه ها و دستورالعمل هایی هستند که موارد مجاز و غیر مجاز طراحی و ساخت ویلا را در هر منطقه ای مشخص می کنند. آگاهی در مورد میزان سطح اشغال، ارتفاع مجاز و استفاده از مصالح خاص، تصویر روشن تری از طرح ویلا را ایجاد می کنند.

-انتخاب مسیر ساخت

بسیاری از افرادی که برای بار اول اقدام به ساخت ویلا می کنند، ترجیح می دهند از شرکت هایی کمک بگیرند که در تمام مراحل طراحی و ساخت آنها را راهنمایی کنند. این شرکت ها معمولا دارای طرح ها و گزینه های سفارشی و مشتری پسند و قابل ارائه هستند.

بعضی افراد دیگر دوست دارند که مدیریت پروژه ساخت ویلا را خود به عهده بگیرند تا از نزدیک شاهد پیشرفت کار باشند و تا حد ممکن در هزینه ها صرفه جویی کنند.

-گرفتن مجوز های ضروری

مهم است که قبل از شروع پروژه مطمئن شوید که موافقت ها و مجوزهای قانونی را دریافت خواهید کرد. آنها شامل مجوزهای طراحی، تاییدیه های کنترل ساختمان ومجوزهای خاص مربوط به منابع طبیعی می باشند همچنین باید انواع بیمه نامه ها و ضمانت های اجرایی را از پیمانکاران دریافت کنید.

-آماده سازی زمین

اولین اقدام فیزیکی ساخت ویلا، آماده سازی بستر پروژه است. تسطیح و اجرای فونداسیون، مبنای اجرای ساختار ویلا را فراهم می آورند. این پروسه بنا به شرایط طبیعی ممکن است به زمان زیادی نیاز داشته باشد. به عنوان مثال آماده سازی زمین های با شیب زیاد و یا زمین های پر از درخت و ناهمواری های طبیعی نیازمند نقشه برداری های دقیق از توپوگرافی ها و اجرای تمهیدات سازه ای خاص می باشند. 

- شروع ساخت ویلا

شروع کار روی سازه و ساختار ویلا، هیجان انگیز است زیرا بالاخره طرح ویلای دلخواهتان، عینیت می یابد. تمام مراحل باید طبق نقشه های تصویبی و با استفاده از یک تیم متخصص اجرایی، انجام شود. بدین نحو کم کم شاهد به عینیت رسیدن طرح ویلای خود خواهید بود.

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

  1. نظرات و سوالات خود را در مورد این ویلا میتوانید با در میان بگذارید
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
0
Shares