طراحی ویلا-باغ ویلا Villa Pernoi

 مکان : Lagos- پرتقال

معماران : Mario MartinesAtelier

سال ساخت : 2019

عکاس : Fernando Guerra

این ویلا در قطعه زمینی بزرگ، رو به شرق و جنوب قرار گرفته است. دید و منظرهای آن در سبزی متراکمی از نواحی پیرامونی و خلیج پهناور لاگوس و در جزر و مدهای متغیر مصب رود Alvor غوطه ورند.

برای طراحی ویلا، خواسته های مشتریان، توپوگرافی و دیدهایی وسیع، مورد نیاز بود. تا بیشترین بهره از نقاط مختلف جذاب، فضاهای بیرونی و اتصال با مکانی که ویلا در آن ساخته می شود، حاصل آید.

یک بازشدگی فضایی اجازه می دهد که باغ به درون ویلا راه یابد و یک پاسیو باغ ایجاد می شود. این یک حجم منظم است بدون فضاسازی و یا حتی یک وید، یا هر عملکرد دیگری. این پاسیو دید ومنظرهایی را سازماندهی می کند و به ویلا حسی از همبستگی می بخشد.

خطوط واضح و زاویه دار ناشی از استقرار پاسیو در بهترین اتصال با خطوط و تناسب با زمین پیرامونی می باشند.

از طرف دیگر رابطه این ویلا با متریال طبیعی آن، سنگ آهک تراورتن که تمام کف پایینی را می پوشاند، نیز شاهد دیگری از ارتباط مناسب طراحی ویلا با بستر سایت است.

همزمان، ویژگی های قابل توجهی از تناسب و اندازه ساختمان وجود دارد که در میان زمین مامن گزیده و از نظر بصری، سفیدی طبقه بالایی را نرم و لطیف ارائه می دهد. طبقه بالایی روی باغ شناور است و به پیاده راهی که دسترسی مستقیم به ویلا است، دید دارد.

باغ 

در طبقه بالا، اتاق نشیمن، آشپزخانه و تراس های الحاقی در یک فضای بزرگ وجود دارند، با دید و منظرها و فضاهای مختلف. دو اتاق خواب بزرگ با پاسیوهای اختصاصی در منزوی ترین قسمت این طبقه قرار گرفته اند و بدین ترتیب فضاهای خصوصی از بقیه فضاها جدا شده اند. در طبقه پایینی که به عنوان زیرزمین عمل می کند، اتاق خواب های دیگر و همچنین قسمتهای خدماتی قرار گرفته اند. در این تراز ارتفاعی استخر شنای مستطیلی و طویلی در وسط باغ، مشخص است. هدف این بوده است که این ویلا، فروتنانه و آرام در این سایت جای گیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]