باغ ویلا -ویلایی با روح باغSoul Garden House –

باغ

مکان : حیدر آباد- هند

معمار : Specefiction Studio

مساحت :1287 مترمربع

سال ساخت :2019

عکاس :Monika Sathe Photography

سازندگان : Saint Gobain-Asian Paints-Bharath tiles-Auto desk-ozone-Trimble 

کوچکترین قطعات در دسترس در بیشتر مناطق مسکونی این شهر در حدود 200 یارد مربع یا 170 متر مربع است. این طراحی ویلا، روی یکی از این قطعات صورت گرفته است.برآوردن نیازها و الزامات زیادی روی چنین قطعه کوچکی، یک راه حل درونگرا را ایجاب می کرد، یک باغ در مرکز و بقیه فضاهای عملکردی در پیرامون آن.

برای تامین پارکینگ، یک فضای خدماتی و یک اتاق بازی روی کف استیل، باغ بالا برده شده است. و یک اتاق اضافی برای میهمانان روی تراس اضافه شده است.

تمام سرویسها در سمت جنوب قرار داده شده اند، به عنوان حائلی در برابر گرما. فضاهای نشیمن/غذا خوری پیرامون باغ هستند، که دارای درب های شیشه ای کشویی برای تهویه هوا هستند. هنگامیکه این درب ها باز هستند، کل طول ویلا مانند یک فضای واحد متصل به باغ رفتار می کند. دو اتاق خواب در سطح بالایی بعدی قرار گرفته اند که به وسیله یک راهرو با یک سطح بتنی مرتبط هستند.

حیاط مرکزی با دوتراز ارتفاعی با فولاد نرم سوراخ شده با برش لیزری، پوشانده شده است که به صورت پارامتری برای ایجاد حریم خصوصی طراحی شده است. در جاهایی که بناهای مجاور دارای بازشو به حیاط هستند، این سوراخها کوچکتر می باشند و جایی که دیوار صلبی وجود دارد، سوراخ ها بزرگتر هستند.

این سیستم با شیشه در بالا و با شبکه فولاد ضد زنگ در کنار، به خاطر حفاظت در برابر باران و حشرات، پوشانده می شود. نور عبوری فیلتر شده، رشد گیاهان استوایی باغ زیرین را تقویت می کند. باغ همچنین حاوی یک فواره آب است که یک محیط زیست استوایی همراه با صدای آب را احیا می کند. در تمام لحظاتی که فردی داخل ویلا است، همواره آگاه از وجود طبیعت باغ می باشد.

اتاق خواب اصلی یک بالکن الحاقی دارد که به سمت داخل باغ زیرین باز می شود. جا رختی، دست ساز و با ساقه های نیشکر درست شده است-مهارتی که به سرعت در حال فراموشی است-. توالت ضمیمه اتاق خواب، شفاف است بنابراین گیاهان داخل که از نورگیر بالا نور می گیرند، قابل دید هستند.

اتاق خواب بچه ها یک بالکن دارد که به سمت شرق است، یک فضای کنجی برای اسباب بازی که با کمد لباس ادغام شده و به پایین، روی باغ دید دارد. اتاق مطالعه متصل به آن نیز دارای گیاهانی زیر شکاف نورگیر است و برای کسی که وارد اتاق می شود، نقطه کانونی می باشد. فضای مطالعه با آفتاب شرقی در صبحگاه روشن می شود که از صفحه سوراخ دار می گذرد و به میز مطالعه می تابد.

نما دارای لوورهای هوشمند است که از فولاد نرم سوراخ دار درست شده اند. عملکرد آنها حریم خصوصی را در برابر پلاک های مجاور نزدیک به وجود می آورد. آنها در طول روز از بیرون مات هستند وهنگامیکه در عصر، نور از داخل به بیرون می تابد، شفاف شده و مانند یک جواهر زرد رنگ می درخشند. کفسازی مخلوطی از اکسید سیمان زرد و سفید است، تایل های سیمانی دست ساز تاندور زرد و تایل های سفالی مایل به قرمز. سقف ها بعد از دیافگرام دالهای بتنی، اکسپوز رها شده اند. دیوار ها بیشترسفید رنگ با هایلایت های گاه و بی گاهی از زرد می باشند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]