طراحی ویلا- ویلای پلی (Bridge villa)

مکان : لس آنجلس، ایالات متحده

معمار : Dan Brunn Architecture

مساحت : 1485 متر مربع

سال ساخت : 2019

عکاس : Brandon Shigeta 

یک اکتشاف رویایی معماری در قلب پارک Hancock متولد شد، ویلای پلی LA رسما بعد از دو سال ساخت، به اتمام رسید. این بنا به معنای واقعی کلمه، یک پل با زاویه 65 درجه روی یک رود است.

ثابت قدم در رویکرد ساختمان سازی ” کمتربیشتر است” که مورد نظر معمارش بود، این ویلا 1485 متر مربع را در قطعه زمینی به مساحت 4950 مترمربع، اشغال کرده است.

تعهد پروژه به راهکارهای طراحی پایدار، سیستم های جدید و فرآیندهای تفکر رو به جلو را ارائه می دهد. این طراحی ویلا نمونه امضای زیبایی شناسی مینیمالیستی دان براون(Dan Brunn) است که در رقص فضایی پویایی از نور و حجم، مشهود است.

معمار طرح، نوع جدیدی از سکونت را در این پارک ایجاد کرده است. هنگامیکه ساخت ویلا به اتمام رسید، ویلای پلی با مانوری معمارانه، 69.3 متر در عرض بستری امتداد یافت که روی یک نهر معلق است و نام ویلای پلی به همین علت می باشد. قابل ذکر است رودخانه یک تقسیم بندی طبیعی برای فضاهای عمومی و خصوصی شکل می دهد و نقطه تلاقی را در سیرکولاسیون فضایی به وجود می آورد.

دان براون برای اقتصادی و کارا بودن طرحش به خود می بالد، ترکیب سازه تیر و ستون کلاسیک با راهکارهای بهینه مصرف انرژی، منجر به طرحی پایدار، با دوام و منعطف شده است. به گفته او ” این ایده، انجام کاری خارق العاده با امکانات و روشهای معمولی است”.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]