باغ ویلا در اسپانیا

 مکان : Marbella، اسپانیا

معماران : Gus Wustemann Architects

مساحت : 585 متر مربع

سال ساخت : 2014

عکاس : Bruno Helbling

این باغ ویلا در حومه شهری در منطقه ویلاهای خصوصی، نزدیک زمین گلف در ماربلا، اسپانیا می باشد.

طرح ویلا برای یک خانواده با فرزندان، تعدادی اتاق مهمان برای بازدید دوستان، با مساحت کلی 480 مترمربع فضای داخلی می باشد. این ویلایی جالب است مناسب برای داشتن یک باغ زیبا و طراحان، سعی در حفظ پیرامون طبیعی آن داشته اند.

واقع شده در اندلس، در جنوب اسپانیا، ایده طراحی این باغ ویلا ایجاد یک باغ بزرگ با فضاهای بیرونی پوشیده شده است که در موقع نیاز مقداری سایه اندازی ایجاد شود، جایی که می توان هم روز هم شب و هم در تمام طول سال از آن استفاده کرد. این در مورد تماشای گرگ و میش (تاریک-روشن هوا) همراه دوستان و خانواده با مقداری خوراکی و نوشیدنی اسپانیایی با حس دلپذیری از خنکی می باشد.

در عین حال فضای خصوصی در برابر بناهای مجاور نیز مورد نیاز است، به طوریکه بتوان در فضای بیرونی ویلا نشست بدون دیده شدن. بنابراین ایده طرح به این صورت است که کل سایت یک باغ است که با یک دیوار پیرامونی در برگیرنده اتاق نشیمن و یک باغ خصوصی، احاطه می شود. در بالای اتاق نشیمن یک پاسیو وجود دارد،که فضای بالای باغ است. در فصل زمستان قسمتی از باغ خصوصی می تواند با پنجره های کشویی، بسته و گرم شود.

در پیرامون، دیوار محاطی با کاربریهایی اشغال شده است، بنابراین با فضای مرکزی طبقه همکف در ارتباط است. این فضاها به دور فضاهای نشیمن و باغ می پیچند انگار که دیدی همیشگی به مناظر طبیعی دارند.

 در کالبد پیرامونی این فضاها وجود دارند: حوضچه آب راکد با آب نما، لاک پشت ها، آفتاب صبحگاهی، باغ گیاهان، آشپزخانه، فضای باربیکیو، استخر، استخر شنای آب سرد بیرونی، پوشش جنگلی، آتلیه/کتابخانه، لابی ورودی.

بسته به زمان روز، مشغولیت اجتماعی و حالی که فرد دارد، می تواند با برنامه فضایی کالبد بیرونی ارتباط برقرارکند، از سرگرمی و ورزش گرفته تا مطالعه، استراحت و خنک شدن یا پخت و پز.

در لبه بالایی، یک بازشو در امتداد کناره استخر وجود دارد، جاییکه نمای زیبایی به کوهها و جایی که خورشید بالا می آید، وجود دارد.

این ویلا در بالای باغ قرار گرفته است.

اتاق خواب ها، سالن نشیمن و تراس یوگا در طبقه اول هستند، یک پاسیو با نمای سنگی مجوف، نور را برای رختکن و سیرکولاسیون فضاهای خصوصی فیلتر می کند. هر اتاق یک حمام و یک پاسیوی اختصاصی دارد.

 اتاق خواب اصلی، حمام و پاسیو می توانند به یک فضای باز متصل شوند، در حالت استراحت یا حمام کردن می توان از دیدن مناظر بیرون لذت برد بدون احتمال دیده شدن.

مجسمه سفید رنگ و آسمان آبی اندلس

در این باغ ویلا هیچ پنجره یا بازشویی به فضاهای عمومی خارج وجود ندارد. ویلا مانند یک مجسمه مکعبی و سفید رنگ است، شبیه پاسیو -ویلاهای اندلس.

از دید بیرونی فقط گیاهان نشانه ای از زندگی در داخل هستند. همه چیز با یک رنگ پلاستر سفید پوشانده شده است، که طراحی منظر مفرحی را فقط با استفاده از آسمان آبی اندلس پوشش می دهد، اینجا مکانی است برای میزبانی افراد.

تحریریه ویلا1000

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]