طراحی ویلا-ویلا ماری- villa Marie

مکان : اتریش-kremsmunster

معماران:Super futuregroup

مساحت:346.2 مترمربع

سال ساخت :2019

عکاس: SimonOberhofer

سازندگان : Eternit –Josko-Jotun-Ragon-Autodesk- Dana-Hoxter-molto Luce

 ویلا ماری در دامنه ای جنوبی در منطقه کوهپایه ای آلپ، در بخش بالایی اتریش واقع شده است که با تپه های نرم و چشم اندازهای باشکوه به کوه های آلپ تعریف می شود.

طراحی این ویلا بر دو جنبه متمرکز است، یک، ایده ییلاقی که تمام اتاق ها را در یک تراز ارتفاعی حول یک فضای نشیمن مرکزی و تراسی ایوان مانند رو به غرب متمرکز می کند. این ایوان بزرگ و سخاوتمند، اتاق نشیمن اصلی را به باغ مرتبط می کند و یک مکان دور همی سر پوشیده رادر فضای باز فراهم میاورد. دو،یک وید بزرگ که مقدار زیادی نور طبیعی را داخل ویلا جاری می کند و ایوان را به دو بخش سر پوشیده تقسیم میکند.

یک درب کشویی بزرگ فضای نشیمن اصلی را به فضای بیرون باز می کند و از این طریق فضاهای داخلی را به فضاهای خارجی متصل میکند. سه حجم عملکردی فضای نشیمن مرکزی را تعریف می کنند که با دو اتاق اضافی قابل گسترش است. چیدمان این احجام یک تسلسل فضایی باز ایجاد می کند به صورتیکه هیچ دری از اتاق نشیمن اصلی قابل مشاهده نیست. بریدگی هایی در سطوح احجام، که جز جدایی ناپذیر از طراحی اولیه ویلا می باشد، دید و منظرهای زیبایی را از طریق ارتباط فضاها با یکدیگر و با محیط پیرامون فراهم می آورند.

این سه حجم همچنین در برنامه ریزی کارکردی و طراحی ویلا، شامل فضای آشپزخانه در یک حجم، شومینه و فضای نشستن در حجم دیگر و کابینت ها و فضای انبار در حجم سوم مشارکت میکنند؛ این ویلای ییلاقی چوبی در سمت شمال،زمین را لمس می کند و یک ورودی و سطح خدماتی را در زیر زمین باز می کند. سازه چوبی این ویلا کاملاً پیش ساخته است ودر محل نصب و مونتاژ شده است که آن را در روند ساخت و ساز، پایدارتر و کارآمد تر می کند.

چوب سبک به عنوان متریال اصلی کف و سقف، فضای ویلا را تعریف می کند و با چوب های تیره و تخته های سیمانی فیبری مربوط به نما در تضاد است. فضاهای داخلی روشن و باز این ویلا به واسطه پالت متریال، نمود بیشتری می یابند. کفپوش چوبی و سقف همسان آن باعث می شوند اتاق ها روشن و وسیع به نظر برسند.

احجام کارکردی که فضای نشیمن مرکزی را مجزا می کنند، از چوب تیره تری ساخته شده اند که عملکرد یکتای آنها را در فضا برجسته می کند. تمام متریال ها، بافت ها، رنگ ها و چیدمان باز باعث می شود ویلای ییلاقی مزبور به یک فضای زندگی چند منظوره وتطبیق پذیر و در عین حال بسیار کارآمد تبدیل شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]