طراحی ویلا-ویلای مدرن آبستره

مکان: آلمان – Rosengarten

معماران: Querkopf Architekten

مساحت: 484.0مترمربع

سال ساخت : 2019

عکاس : Frank Loschke

سازندگان : Keller

  مانند مجسمه ای تراشیده شده از سنگ، تصور یک ویلای مدرن به واقعیت پیوسته است. این طراحی ویلا، قوانین کلاسیک را انتزاعی و مجدداً تفسیر می کند: برای خلقحسی بی نظیر از زندگی در میان طبیعت.

 

این طراحی ویلا تمام سنت ها را شکسته و تضادی آزاد و بی قید را با محیط طبیعی پیرامونی شکل می دهد. مانند ساختی هنری روی یک لژ که از سنگ طبیعی ساخته شده است، در حالیکه فضایی را برای پارک ماشین در زیرزمین ایجاد کرده، دو طبقه ویلا را به نحوی مستقر می کند که مشخصا بر جنگل به عنوان نقطه عطف اصلی سایت، متمرکز باشد. فرم ساختمان براساس ایده L شکل می باشد، به طوری که طرح در حاشیه سرازیری تپه شکل گرفته است و درعین حال فضای خارجی سرپوشیده ای را برای تراس فراهم می آورد.

شکاف کوچکی ورودی را شکل می دهد. از سمت خیابان، سه فرم بتنی اکسپوز (نمایان) به طور قابل توجه و ناب گونه باهم ترکیب می شوندو هیچ فضای دیدی به داخل، باقی نمی گذارند. طبقه همکف به طور کامل به سمت خیابان بسته شده است و به واسطه المانهای بزرگ شیشه ای با جنگل می آمیزد به طوری که فضا را با نور شناور کرده و پیوندی قوی با طبیعت و محیط پیرامون خلق می کند. طبقه فوقانی تضاد خلاقانه ای را با طبقه همکف ایجاد می کند.

در بالای ساختار شفاف ساخته شده از شیشه و آویزهای فولادی، یک بدنه بتنی پیچ خورده اکسپوز قرار دارد که درجه بالایی ازمحافظت و امنیت حریم خصوصی را تضمین می کند. تعدادی المان کف تا سقف پنجره مانند، در اتاق خوابها، دیدهای هدفمندی را به جنگل ارائه می دهند. ورقه های بزرگی از فولاد پیرامون فضای خالی وسط بنا پیچیده می شوند و ارتباط بین سطوح مختلف را میسر می سازند. این طرح ویلا تصور ما از ویلایی مجسمه گون، ناب و مدرن است که قوانین کلاسیک را برای حس و ادراکاتی بی نظیر از زندگی درمیان طبیعت، آبستره می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]