ویلای حیات وحش-Tierwelthaus House

مکان: PORTOLA VALLEY- ایالات متحده

معماران:  Feldman Architecture

مساحت: 165 مترمربع

سال ساخت: 2018

نام خانه حیات وحش از رابطه بی نظیر بین این ویلا و بستر طبیعی آن منشعب شده است. رد پاهای زیادی از آهوان، به سمت دره شمالی در این سایت وجود دارد. همچنین یک جفت گربه وحشی معمولا در حیاط این ویلا گردش می کنند و اغلب صدای جغدها در آن شنیده می شود. در عین حال، پرندگان و حیوانات کوچک دیگری لانه های خود را در محدوده این ملک ساخته اند.

برای جبران یک ورشکستگی مالی، این ویلای حیات وحش متحمل مقدار کمی تغییر در فرم و اجرا شد، قبل از اینکه صاحبان فعلی، در آن مستقر شوند. مالکان قبلی آن صرفا علاقمند به حس و لمس فضاهای بیرونی و یک بازسازی معمولی برای طبقه بالایی بودند. هنگامی که این ویلا به مالکان فعلی منتقل شد، گسستی بین اصلاحات معاصر و طرح اصلی آن به عنوان یک خانه مزرعه ای وجود داشت. به دنبال ادامه بازسازی، مالکان به اتمام آنچه آغاز شده بود، تمایل داشتند و خواستار یک طراحی ویلای مدرن، قابل سکونت و با هزینه های پایین نگهداری بودند.

این ویلا رو به غرب، در مکانی آرام و ساکت و به دور از جاده واقع شده است. با علم به اینکه اولین دسترسی بصری به آن از تراز بالایی است، طرح شامل ارتقا و تعالی نمای جلویی و خارجی آن شد. نمای شرقی روی دامنه شیب دارتپه شکل گرفته و شامل ورودی ویلا می باشد.

در هنگام ورود به ویلا، نماهای وسیع و پیوسته پیرامونی در معرض دید قرار دارند. عرشه های گسترده در هر دو تراز ارتفاعی مستقیما به درون طبیعت امتداد یافته اند و فضاهای نیمه محصور و واسطی را جهت تداخل فضاهای داخلی و خارجی خلق کرده اند.

در نمای خارجی یک سیستم لوور کامپوزیت برای فراهم آوردن حریم خصوصی و تاکید بر ماهیت خطی نما مورد استفاده قرار گرفته است. این لوورها با شیارهای افقی کم عرض، پیوستگی بصری و کالبدی در نمای ویلا ایجاد کرده و شدت نور و گرمای ورودی به فضاهای داخلی را تعدیل کرده است.

یک باغ-پاویون مینیمالیستی از پوشش جلویی منشعب شده که یک ورودی چند لایه را برای ویلا ایجاد کرده است.

برای افزودن شادابی و روشنی بیشتر به طرح و ساختار این ویلا، گیاهان آبدار، آگاو و کلم، با الهام از لندسکیپ نیوزیلند در سراسر سایت کاشته شده اند.

با پاک کردن توده های بلوط سمی روی دامنه تپه، گشایشی برای طبقه زیرین، پیرامون درختان بلوط بومی، فراهم آمده است. افزودن گیاهان مقاوم در برابر خشکی و بی آبی در لندسکیپ مجاور ویلا، باعث پیوستگی طرح مدرن ویلا با زمینه طبیعی آن شده و درعین حال، ادغام طرح را در بستر و فرم طبیعی و بومی خود، مقدور ساخته است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]