نمونه طراحی ویلا هتل

مکان: PRAIA DA TAÍBA – برزیل

معماران:    Hanazaki Paisagismo

مساحت: 12000 مترمربع

سال ساخت: 2020

این هتل به صورت باغ ویلا در ساحل Taiba در شمال Cera  واقع شده است و دارای فضایی بسیار وسیع و باز است.

این مجموعه دارای سوئیت های ویلا کوچک و رستوران و فضاهای خدماتی و تفریحی مشترک است. وسعت زیاد، محوطه سازی شامل فضاهای مختلف تفریحی، پیاده روی و استراحت مانند استخر شنا، گزبو، استخر انعکاسی، عرشه ها، آتشگاه، پرگولا، پیاده راهها و فضای سبز را مقدور کرده است.

برای کسب بیشترین بهره بصری از منابع طبیعی موجود در سایت، یک استخر شنای عمومی با فرم ارگانیک، رو به دریا قرار گرفته که دیدی به خط افق با مرز بی نهایت، پیوسته با امواج آبی دریا دارد. در این چشم انداز، همچنین نظاره لذت بخش طلوع و غروب خورشید امکان پذیر است.

دیگر بدنه های سخاوتمند آبی به درون باغ راه یافته اند، از جمله استخر انعکاسی بخش پذیرش هتل. این استخر فرم های منحنی تراز های مختلف خود را به یکدیگر پیوند داده تا یک هندسه منظم شکل گیرد. سطح بالایی این استخر در تراز لابی هتل قرار گرفته است.

استخر انعکاسی پیرامون چشمه های آب گرم، تنها استخری است که فرم راست گوشه دارد، در همین زمان باغچه ها و پله های شناور، طوری قرار گرفته اند که آزادی حرکت را برای عابران مقدور می سازند.

آتشگاهی که در سطح پایین زمین شکل گرفته، فضای جذابی است که تجربه همه جانبه ای از محصوریت بوسیله آب را حاصل می کند. در فضای جلوی رستوران و کافی شاپ، عرشه چوبی سرپوشیده ای ایجاد شده که به استخرهای کم عمق انعکاسی و آتشگاه میانی متصل شده است. مرز فضای داخل با بیرون، با بازشوهای شیشه ای و کشویی، کمرنگ شده است. امتداد متریال چوب از داخل به خارج نیز این پیوستگی فضایی را تقویت کرده است.

مسیرها از یک محیط به محیط دیگر با پله هایی بین چمن و کرانه های شنی و تعامل بین صفحات عمودی که با سطح آب تماس دارند، تعریف می شوند. این المان های مجسمه گون که برخی اوقات پنهان و برخی اوقات نمایان می شوند، تجربه ای از کشف تدریجی درون فضاهای جدید را ایجاد می کنند. آنها همچنین به وسیله کنتراست متریال های  ترکیبی مشخص می شوند: مخلوطی از پوشش های سنگ های آتشفشانی و سنگ های محلی هم به صورت بافت زبر و هم صیقلی با صفحه بندی های ژئومتریک و تداخل های طبیعی و پالتی از ظرافت های رنگی از گرمترین تا تیره ترین تن های رنگی معدنی.

این هتل ویلا ساحلی به صورت یک باغ ویلا بزرگ طراحی شده که دارای فضاهای نیمه محصور زیادی است با کف های متنوعی از سطوح کم عمق آب و کف های خشک برای پیاده روی و گردش در مسیر.

سوئیت های ویلایی به صورت ویلا یک طبقه  نیز کاملا در محیط طبیعی ادغام شده اند. هدف از طراحی این هتل ویلا کمترین آسیب و دخل و تصرف در بستر طبیعی سایت بوده است. هر یک از سوئیت ها دارای فضای باز و استخر خصوصی است که با دیوارهای قطوری محصور شده اند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]