نمونه طراحی ویلا با کنسول عظیم

نام پروژه: Villa Kogelhof

معماران : Paul de Ruiter Architects

مکان: NOORD-BEVELAND- هلند

مساحت: 715 مترمربع

سال ساخت: 2013

این طراحی ویلا در سایتی 25 هکتاری صورت گرفته است که بخشی از یک برنامه گسترده تر می باشد که به وسیله دولت آغاز شده است با هدف ارتباط مناطق اکولوژکی در سراسر کشور. مالک فعلی، این زمین که یک زمین کشاورزی بود را در سال 2006 خریداری کرد.

این منطقه یک زیستگاه حفاظت شده حیوانات و گیاهان و یک جاذبه توریستی مهم است که رو به عموم باز است. مجوز برای ساخت بنا در این زمین تنها به شرطی صادر می شد که آن را به ماهیت کشاورزی قبلی اش بازگرداند.

کاشت 71000 درخت 6 ساله در آینده در این منطقه، این بنا را تبدیل به ویلایی در جنگل خواهد کرد. یک استخر مستطیلی نیز حفر شده است که نیازمند خاکبرداری در حدود 70000 مترمکعب از خاک بود.

حجم زیرزمینی این ویلا شامل ورودی، پارکینگ(برای6 اتومبیل و یک تراکتور)، انبار، سرویس بهداشتی و کارگاهی است که رو به استخر دید دارد. فضای زندگی در یک بالکن شیشه ای بالای زمین معلق است. پلان کف آن کاملا باز است به استثنای جداگرهای شیشه ای ظریف و نامحسوس در اتاق ها.

پاسیو دارای درب های شیشه ای در هردو طرف است بنابراین هم از اتاق نشیمن و هم از حمام راه دارد. کل کف با رنگ اپوکسی سفید پوشانده شده و مبلمان آن شامل طرح هایی از لوکوربوزیه و الین گری است. نما کاملا از شیشه ساخته شده و دید های بی نظیری را به لندسکیپ پیرامونی ارائه می کند.

یکی از ویژگیهای مهم  این ویلا، ترجمه لوکس به لذت استقلال است. هدف این طراحی ویلا خودکفایی بود تا انرژی مورد نیاز خود را تامین کند. برای گرم کردن آب مصرفی و بازیافت زباله.

نمای اقلیمی آن از یک لایه خارجی از شیشه عایق و شفاف تشکیل شده که از کف تا سقف اجرا شده و دارای یک لایه داخلی از پرده بازتاب دهنده نور است که می تواند جمع شده یا باز باشد.

هنگامیکه این پرده پایین آورده می شود، یک حفره هوایی شکل می گیرد که در آن هوای ویلا از یک سیستم تهویه مرکزی، استخراج می شود. این ویلا به وسیله یک سیستم گرمایش مرکزی در ترکیب با یک پمپ هوا گرم می شود. آب گرم در آینده ای نزدیک با استفاده از یک اجاق محدود تولید می شود که در آن چوب از درختان موجود در جنگل شخصی این منطقه، سوزانده می شود. الکتریسیته از سلول های PV روی بام و همچنین آسیاب بادی برنامه ریزی شده، تامین می گردد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]