طراحی داخلی ویلا با سنگ طبیعی

سنگ یک متریال طبیعی است که در طراحی ویلا کاربرد وسیعی دارد و حس گرما و ایستایی را القا می کند. آن می تواند به صورت سازه ای و اکسپوز و یا تزئینی و پرداخت شده در فضا به کار رود. سنگ دارای یک جذابیت طبیعی است و بر ارتباط معماری با طبیعت تاکید می کند. یک دیوار سنگی جذاب، ایده جالبی است برای دکوراسیون اتاق نشیمن، به ویژه در ترکیب با شومینه، جذابیت، صمیمیت و گرما را در فضا القا می کند.

اگر دیوار سنگی نقش ساختاری و جداسازی و تزئینی را توامان ایفا کند، جانمایی و طراحی آن از قطعیت بیشتری برخوردار خواهد بود، اما این مورد لزوما در همه شرایط امکان پذیر نیست و می توان دیوارهای جدا کننده را نیز با نوع سبک و کم ضخامت قطعات سنگ اجرا کرد. بعضی پوشش های کامپوزیت سنگی نیز وجود دارند که برای رویه نهایی دیوارهای ساختاری مورد استفاده قرار می گیرند، این نوع برای پروژه های بازسازی ویلا بسیار کاربرد دارد.

سنگ ها در اندازه ها، رنگ ها و اشکال متفاوت بسیاری در دسترس هستند که می توانند برای طراحی داخلی ویلا مورد استفاده قرار گیرند. سنگ طبیعی می تواند هر دکوری را تکمیل کند. از آنجاییکه آن یک متریال طبیعی است، به صورت خام و ساب نخورده، هیچ دو قطعه آن کاملا مشابه نیست، در نتیجه ترکیب بندی های آن بی نهایت است.

دیوار سنگی متشکل از چند ترکیب رنگی، یک شومینه ساده را در خود جای داده و تنالیته های رنگی آن با شعله های آتش و آویز روشنایی هماهنگ است و سردی رنگ سفید پنجره، مبلمان و سقف را تعدیل کرده است.

چوب در سقف و کفپوش و سنگ در دیوارها، متریال غالب فضا را تشکیل داده اند. وجود نورپردازی های دیواری سطح بافت دار سنگ را روشن و برجسته تر ساخته است. چیدمان مبلمان ساده پیرامون شومینه درون دیوار، فضای دنجی را پدید آورده است.

دو وجه این فضا در برگیرنده بازشوهای بزرگ و سفید رنگ، با سنگ طبیعی اجرا شده اند و به زیبایی منظره درختان و طبیعت بیرونی را قاب کرده اند.

دیوار سنگی با ضخامت قابل توجه، از قطعات متنوع اما منظم شکل گرفته و دارای نقش سازه ای و جداکننده است. رنگ روشن آن در هارمونی با دیوارها و سقف و مبلمان می باشد. منظر سبز بیرونی، المان های دکوری و تابلوهای پر از رنگ روی دیوارها، تنوع رنگی جذابی به این فضای روشن بخشیده اند.

دو ستون با سنگ طبیعی در وسط این اتاق خواب روستیک تعبیه شده که با دیگر المان ها، تیرهای چوبی سقف، فریم بندی های چوبی پنجره ها و تجهیزات روشنایی روستیک، دارای تناسب جذابی است.

دیوار بلند از جنس کامپوزیت سنگ، به عنوان وجهی قابل توجه، فضای راه پله را شاخص کرده است و نورپردازی های روی آن، جلوه جذابی به آن بخشیده است.

دیوار سنگی با اندازه ها و رنگ های متنوع قطعات، یک بوفه دیواری را در بر گرفته و به عنوان نقطه کانونی فضا جلوه گر است. انعکاس این دیوار در آینه های بزرگ روی وجه دیگر این فضا، حضور و تسلط سنگ را تقویت می کند.

این حمام با طراحی کاملا متقارن نسبت به محور مرکزی دیوار سنگی طراحی شده و دارای تنالیته های سفید، کرم و قهوه ای می باشند. سنگ طبیعی همچنین دو وجه دیگر فضا را پوشش داده و دارای بازتاب هایی در آینه های دو طرف می باشد. این بافت به همراه کف چوبی و تیرهای اکسپوز چوبی سقف و همچنین فرم شیبدار آن، فضایی کاملا روستیک ایجاد کرده است.

بافت برجسته اما ظریف این دیوار سنگی، به این اتاق غذاخوری کلاسیک تنوع بخشیده و آن را از  فضای مجاور مجزا ساخته است. تنالیته های رنگی این بافت سنگی در هارمونی با تم رنگی سطوح این فضا و مبلمان آن می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]