نمونه ویلای ساحلی-Beach House

مکان Lima -پرو

معماران: Vértice Arquitectos

مساحت پروژه: 250 مترمربع

این ویلا در اولین ردیف، قطعه 5 در ساحل Lomas del Mar در جنوب لیما، پرو طراحی شده است. سایت آن یک تپه سنگی و شنی با فرمی نیمه خمیده است که در بالاترین نقطه، 48 متر و در پایین ترین نقطه 8 متر از سطح دریا ارتفاع دارد. آن دارای دید 180 درجه به اقیانوس آرام در سمت جنوب و دیدی پانوراما به ساحل در سمت شرق و شمال می باشد.

دو هدف اصلی توسعه این طرح، استفاده حداکثر از بهترین دیدهای رو به اقیانوس از فضاهای عمومی، همچنین از اتاق خواب مستر و بیشترین استفاده از زمین بود. برای نائل شدن به این هدف، دو حجم موازی با هم طراحی شدند که یکی از آنها بر دیگری تکیه دارد و 1.20 متر بالاتر است تا دارای دیدی به سمت دریا باشد. این احجام به وسیله یک محور سیرکولاسیون اصلی به یکدیگر متصل شده اند که در یک استخر شنا با دیدی رو به ساحل، پایان می یابد.

برای بیشترین استفاده از زمین، کنسول های بزرگی طراحی شدند. چرا که این سایت وقتی به بالاترین تراز می رسد، فضای مفید آن کاهش می یابد. اولین حجم در سمت چپ ورودی ویلا قرار می گیرد، جاییکه بیشتر اتاق خواب ها در آن جای گرفته اند. اتاق خواب اصلی و تراس مجاور آن 45 درجه چرخیده تا به سمت دریا دید داشته باشد. حجم دوم در سمت راست ورودی، شامل فضاهای عمومی و خدماتی در اولین تراز است و اتاق نشیمن خانوادگی و یک اتاق میهمان در دومین تراز قرار گرفته اند.

یک اتاق نشیمن و غذا خوری دو طبقه به استخر شنا و تراس عمود بر آن منتهی می شود. اتاق نشیمن طبقه دوم رو به اتاق نشیمن و غذاخوری در طبقه اول باز می شود و همچنین دیدی باز به اقیانوس دارد.

راه پله منتهی به طبقه دوم، از بتن اکسپوز ساخته شده است و در بالای آشپزخانه معلق است و این فضا را از اتاق نشیمن و غذاخوری جدا می کند.

متریال استفاده شده در این طراحی ویلا، بتن اکسپوز، استیل ضد زنگ، شیشه های گرما دیده و سنگ گرانیت است. سنگ گرانیت برای پوشش بستری که احجام روی آن قرار گرفته اند، به کار رفته است که آن را از زمین متمایز می کند. این استخر به وسیله یک شیشه لمینیت دوبل در نمای خارجی محصور شده است که دیدهای شفافی را رو به دریا، به عنوان امتداد بنا مقدور می سازد.

8
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]