ایده های فضا سازی ویلا باغچه

ادغام یک باغ کوچک در طراحی ویلا، آرامش را برای فضای داخلی آن به ارمغان می آورد و باعث می شود که طبیعت بخش مهمی در آن باشد. ویلا باغچه یک اقامتگاه شخصی و دلپذیر در جوار طبیعت است. حتی با وجود محدودیت های فضای باز، می توان با راهکارهای مختلفی، طراوت، شادابی و پویایی را در فضای ویلا باغچه خلق کرد.

فضای باز به صورت یک حیاط مرکزی محصور، طراحی شده  با یک مسیر عبوری که فضای سبز را به دو قسمت تقسیم کرده و پیوستگی فضایی بین داخل و خارج ایجاد کرده است.

امتداد سقف چوبی داخلی تا باغچه بیرونی و همچنین وجود درب های کشویی شیشه ای، مرز فضایی را محدود کرده است.

فضای سبز در ویلا باغچه به سادگی یک آتریوم سبز و سرپوشیده است و فضای راه پله نیز با این باغچه محصور، ادغام شده است.

طراحی فضای سبز به عنوان بخشی از طراحی داخلی شکل گرفته و به گونه ای است که انگار یک فرش گیاه شناسی در وسط آن گسترده شده است.

با ادغام فضایی داخل و خارج، حداکثر استفاده از فضای سبز مقدور شده و صرف غذا  هم در داخل و هم بیرون،  لذت بخش می شود.

وجود تکه سنگ های بزرگ، نمای فضای سبز یک ویلا باغچه مدرن و ساده را طبیعی و جذاب می سازد.

با درختان بلندی که شاخه هایشان به هم رسیده و یک طاق را شکل می دهند، فضای باز ویلا باغچه قاب شده است. فرم طبیعی آب نما و میز و صندلی ساده بیرونی، با پوشش های سبز انبوه، منظره جذابی را برای تمام فضاهای داخلی و پیرامونی حیاط، فراهم آورده اند.

فضای نشیمن بیررونی کلاسیک درجوار درختان بلند و یک آب نما، در  راستای فیزیکی و بصری نشیمن داخلی قرار گرفته است. رنگ سفید در راه پله داخلی، گل های گلدان و مبلمان بیرونی تکرار شده است.

رواق های سرپوشیده با الوارهای چوبی و ردیف ستون هایی که طاق ها را نگه داشته اند، همراه با یک شومینه بیرونی فضای روستیکی را برای این ویلا باغچه خلق کرده اند. نوارهای متقاطعی از چمن کاری با یک باغچه ترکیب شده باحوض و آ بنما،  طراحی هندسی سبز و منظمی را به وجود آورده اند.

فضای سبز باغچه ویلا الزاما نباید تخت باشد، آن روی شیب طبیعی و ملایم زمین نیز شکل گرفته و حالت طبیعی و بکرتری ایجاد کرده است.

بین فضای داخلی و باغ بیرونی، باغچه نیمه محصوری همراه با حوضچه باریکی شکل گرفته است. قسمتی از دیوار پیرامونی این باغچه خالی شده است که باغ بیرونی را نیز به درون باغچه می کشاند.

یک فضای غذا خوری نیمه محصور و دارای یک باربیکیو، آشپزی  ساده و صرف  غذا را در فضای باز و دلپذیر در جوار عناصر طبیعی مقدور کرده است.

سازه چوبی و سبک به شکل یک پرگولا، فضای واسط بین دو بخش ویلا را پوشش داده است، باغچه زیر آن به واسطه سطوح شیشه ای وسیع، به باغ بیرونی پیوند یافته است.

یک حوضچه لیلی مینیاتوری، به فضای نشیمن سبز بیرونی طراوت می بخشد. همچنین یک سقف سبک و مشبک که در قسمت مرکزی کاملا باز است، در عین عبور نور، سایه اندازی مناسبی برای فضا ایجاد می کند.

قسمتی از ویلا باغچه در شیب طبیعی زمین جای گرفته و دارای بام سبزی است. گیاهان از بالا به حیاط کوچک آویزان شده و در حال پوشاندن کل دیوار هستند.

فضاهای داخلی و خارجی این ویلا باغچه درهم تنیده شده اند. یک پاسیو بدون سقف در مرکز فضای داخلی با دیوارهای کاملا شیشه ای در امتداد بصری فضای سبز بیرونی قرار گرفته و با تعدادی درخت و سنگ، دارای کفسازی متمایزی است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]