آجر در طراحی داخلی ویلا

آجر از مصالح سنتی در حوزه ساخت و ساز است که با وجود ورود متریال جدید، همچنان جایگاه و محبوبیت خود را حفظ کرده است. متریال آجر علاوه بر طراحی ویلا، در فضای داخلی نیز با ظاهر طبیعی و زمخت یا پرداخت شده نیز کاربرد دارند. آجر با طیف رنگی و بافت خود، حالتی صمیمی، آرامبخش و گرم به فضای داخلی می بخشد.

در ادامه چند نمونه کاربرد آجر در طراحی داخلی ویلا ارائه می شود.

منظر سبز بیرونی با دیوارهایی از آجر قرمز، درب های تا شوی فرانسوی و مبل راحتی سفید، ترکیب جذابی را خلق  کرده است.

فضای داخلی با یک دیوار آجری اکسپوز در کنار نمایی از یک درخت زیبا و شاخص، به نظر یک فضای بیرو نی می رسد. مبلمان چوبی خاص و درب های به ارتفاع کامل طبقه، نمای طبیعی را ایجاد کرده و صندلی های راحتی، فضای دوران مدرن میانه را تداعی می کنند.

سطوح آجری با دو تن رنگی سفید خیره کننده و  قرمز طبیعی که جا کتابی بزرگی را در خود جای داده است، فضای مطالعه دنجی پدید آورده و صندلی راحتی وسوسه لم دادن و مطالعه کتاب را ایجاد می کند.

دیوار آجری، کنار راه پله را دربرگرفته تا شومینه امتداد یافته و به شیشه بندی های وسیع  و طاق منحنی می پیوندد. فریم های شاخص فلزی و  ارتفاع زیاد سقف و تجهیزات روشنایی خاص، فضایی مدرن و صنعتی خلق کرده است.

دیوارهای سفید گچی و همچنین یک دیوار آجری سفید رنگ با تابلوهای هنری، جذاب شده و در هماهنگی با بقیه اجزا قرارگر فته است. یک صندلی مدرن و خاص نیز به تنهایی در این فضا خودنمایی می کند.

یک دیوارآجری با طرح نامنظم و خام، بدون نیاز به پرداخت یا رنگ، به خوبی ویژگیهای طبیعی و بافت خود را نشان می دهد. فضای خلق شده به واسطه حضور این دیوار جذاب و دکورها و المان های تزئینی، متنوع و دوست داشتنی است.

وجود یک دیوار آجری قرمز رنگ و پرداخت نشده فضای داخلی را گرم ترکرده است. همراه با یک چراغ پایه دار، میزهای قهوه خوری و یک قالی خاکستری از بامبو، فضای نشیمن دنجی رو به دید وسیعی به مناظر جذاب طبیعی بیرون خلق شده است.

با اینکه تم کلی فضا خاکستری است، وجود یک دیوار آجری از یکنواختی آن کاسته است. شومینه مدرن و المان های براق و متالیک، زیر اندازهایی از پوست و خز، چراغ پایه دار بازویی و جاکتابی بلند، فلزی و مدرن، در ترکیب با یکدیگر، سبک های مدرن، روستیک و طراحی داخلی صنعتی را به هم آمیخته اند.

دیوار آجری در این فضا به سبک اسکاندیناوی به خوبی جای گرفته است و با تم رنگی خاکستری روشن خود به همراه یک راحتی آبی رنگ، کف و میز غذاخوری چوبی، حسی رویایی در فضا القا کرده است.

تم های خاکستری و ذغالی و دیوار آجری اکسپوز به وسیله نورردازی های مخفی روشن شده اند. رنگ روشن تر این سطح آجری، درمقابل بافت های تیره و موجود در فضا قرار گرفته و آنها را متعادل کرده است.

امتداد آجر به فضا ی نشیمن و آشپزخانه یک پیوستگی فضایی ایجاد کرده  و رنگ قرمز و گرم سطوح آجری، سردی رنگ سفید آویزهای روشنایی از جنس کروم و سطوح و کفپوش خاکستری را تلطیف کرده است.

در این فضا حس نوگرایی صنعتی و تجددخواهی با ریل بندی های فلزی روی دیوار آجری، افراط شده است. آویز روشنایی به شکل یک قفس فلزی متناسب با فریم شطرنجی پنجره نیز در همین راستا طراحی شده است.

یک جنگل مسکونی با ردیف گیاهان و دیوار آجری زمخت و بدون پرداخت، در این فضا خلق شده است. مبلمان راحتی خاکستری در هارمونی با جاگلدانی و ستون بتنی خاکستری انتخاب شده اند.

دیوار آجری پرداخت شده همراه با کف پوش چوبی منظم، بیشتر فضا را با تم رنگی گرمی پوشش داده اند. روشنایی پنجره، پانل دیواری و جا گلدانیهای سفید رنگ، وزن بصری فضا را متعادل کرده است.

دیوار آجری اکسپوز با پاشش هایی از رنگ، تیرهای چوبی همراه با چراغ های صنعتی و اجزای دکوری، سبکی التقاطی را درطراحی داخلی ویلا خلق کرده که بر ضد کمال گرایی می باشد.

شومینه کوچک و قدیمی با پوشش سفیدی از آجر شکل گرفته است. این سطوح آجری روشن با بافت برجسته خود، درکنار کف بتنی روشن، چراغ ملخی و دیگر مبلمان ها فضای جذابی به وجود آورده اند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]