دیوار شیشه ای در طراحی داخلی ویلا

شیشه متریالی است که دارای نقش عمده ای در طراحی و ساخت ویلا می باشد، به عنوان نماسازی های شفاف، بازشوها و المان های کارکردی و تزئینی. به خصوص در ویلا مدرن و ویلا مینیمال، حضور آن بسیار پررنگ و تاثیر گذار است.

اطلاعات بیشتر : طراحی ویلا

 در این بین، دیوارها و پارتیشن های شیشه ای با طرح های متنوع و ظریف، دارای جنبه های عملکردی و زیبایی شناختی هستند و فضاهایی سیال در فضای داخلی ویلا خلق می کنند. این شفافیت، وسعت بصری فضا را تقویت می کند. دیوارهای شیشه ای یک جداسازی فضایی را ایجاد می کنند بدون اینکه باعث شوند فضاها کوچکتر یا تاریک تر به نظر آیند.

از ویژگی های پانل ها و دیوارهای شیشه ای می توان به این موارد اشاره کرد:

-دوستدار محیط زیست: دیوارهای شیشه ای نه تنها شیک، چند منظوره و زیبا هستند بلکه به طراحان اجازه می دهند که ویلاهایی سازگار با محیط زیست، روشن و شاخص اجرا کنند که روند و گرایش سبک زندگی معاصر و معماری مدرن را بازتاب دهند.

-گشایش فضایی: دیوارهای شیشه ای باعث توسعه فضایی ویلا کوچک شده و باعث می شوند که فضاها بزرگتر حس شوند.

-عملکرد انتقالی: هنگامی که یک پلان باز طراحی می شود، طراحان با یک چالش روبه رو می شوند: چگونگی جداسازی فضاهای عملکردی بدون از بین رفتن جذابیت طراحی باز. در اینجاست که دیوارهای شیشه ای به کار می آیند و به ایجاد یک سد انتقالی بین اتاق خواب، اتاق غذاخوری، نشیمن یا آشپزخانه کمک می کند. فضاهایی که باید از لحاظ فیزیکی تقسیم بندی شوند و نه از لحاظ بصری.

-دکوربندی: پارتیشن ها و دکورهای شیشه ای برای اشیای تزئینی و کتابخانه نیز مناسب هستند و می توانند حالت نیمه باز یا محصور داشته باشند.

پانل های دیواری شیشه ای در ترکیب با فضای نشیمن با ارتفاع دو برابر، باعث گشایش فضایی و روشنایی بیشتر اتاق خواب شده اند. همچنین پرده های بلندی برای ایجاد حریم خصوصی تعبیه شده اند.

پارتیشن های شیشه ای برای یک دفتر کار خانگی خلاقانه به نظر می رسد. در حالیکه فضای نشیمن دارای مبلمان رنگی است و شومینه و دکوراسیون های دیواری نقاط کانونی هستند.

این فضای مدرن و دوست داشتنی دارای پارتیشن های شیشه ای جذابی است که یک دفتر کار کوچک و شفاف را در خود جای داده اند. سطوح شیشه ای بازتاب های پویا و متنوعی را در اثر تابش نورهای طبیعی روز و مصنوعی شب ایجاد می کنند.

دیوار و درب شیشه ای حمام در اتاق خواب مستر بسیار کاربردی بوده و از لحاظ زیبایی شناختی نیز مطلوب و دلپذیر است. در اینجا نیز از پرده های بلند برای ایجاد پوشش و حریم، استفاده شده است. به جای آن می توان از شیشه های هوشمند که در اثر جریان نوری، مات می شوند نیز استفاده کرد.

فضای حمام و سرویس بهداشتی به واسطه پانل های شیشه ای، در عین پیوستگی، مجزا و مستقل هستند.

ماهیت شفاف شیشه، ترکیب آن را با انواع متریال کفسازی و پوشش های دیوار در هماهنگی قرار می دهد. در این فضا مرز فضای حمام و اتاق خواب صرفا از طریق تغییر متریال کفسازی قابل تشخیص است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]