ایده‌های نما ویلا

طراحی نمای ویلا از منظرهای مختلفی قابل توجه می باشد. زیرا پوسته و نمود بیرونی فضاسازی ها و طراحی ویلا می باشد. درب ها و پنجره ها، بالکن ها و پله ها، اجزای لاینفک در نمای ویلا می باشند که اندازه، فرم و تزئینات آنها هر کدام تاثیر منحصر به فرد خود را در نما دارند. درکنار این اجزا، تو رفتگی ها، پیشامدگی ها نیز هستند که به عنوان نتیجه ای از تداخل احجام بنا  و یا صرفا به عنوان پوسته هایی مجزا، به نما بعد می دهند.

طراحی ویلا

ترکیب بندیهای مختلف در کنار متریال متنوع، القا کننده سبک ساخت ویلا هستند. ایجاد تعادل و هارمونی در انواع سبک های طراحی نما از اصول اولیه می باشد، چرا که منجر به خلق حسی واحد و همگون از کل بنا می شود. در این راستا فرآیند ساخت ویلا می تواند با ایده های جذابی در نماسازی به طور مطلوبی به انجام رسد.

ترکیب الوارهای چوبی پولیش شده، گچ و تن رنگی قارچی در یک طراحی نمای بیرونی جذاب. طراحی فضای سبز در محوطه جلویی ویلا نیز به صورت زیبایی شکل گرفته است.

نما ویلا با الوار چوبی

ادغام پوشش گیاهی در نمای ویلا

نمای آجری سفید رنگ به واسطه سطح مجوف، ورود نور به فضای داخلی را مقدور می کند. در عین حال که یک سرخس خزنده، دیوار اتاق نشیمن و گاراژ را پوشانده است.

ادغام پوشش گیاهی در نمای ویلا

ساخت ویلا مدرن در یک بیشه جنگلی بسیار زیبا. شکوفه های سفید گیلاس و درختان بید مجنون، نرمی و لطافت را به محوطه ویلا بخشیده اند، در حالیکه نمای تیره ویلا، سطوح شیشه خور وسیعی را قاب کرده است.

ویلا در جنگل

نمایی جذاب و کامل در چیدمانی از سطوح. المان ها و ستون بلندی از آجر با رنگ بژ، به پانل های چوبی می رسند. این پانل های چوبی در عین اینکه نور را عبور می دهند، حریم خصوصی را نیز ایجاد می کنند.

المان‌های ساختاری در بر گیرنده یک ویلا باغچه

این ویلا مدرن، با یک المان حجیم بتنی بلند و پانل‌های شیشه ای عمودی و پله های خاکستری ورودی، نمایی با صلابت و در عین حال سیال به خود گرفته‌است.

المان عمودی در نما ویلا

خطوط کشیده و افقی نما در هماهنگی با فرم استخر. پیشامدگی‌ها، سطوح شیشه ای با پوشش های فلزی را در بر گرفته و سایه اندازی برای پاسیوی پایینی فراهم آورده و فضای نیمه محصوری را نیز در طبقه بالا شکل می دهد. در این نما متریال مختلف دارای تم های رنگی مشابهی هستند.

ترکیب استیل موجدار، گچ و بتن برای ادغام بی نقصی از سبک مدرن و بومی. این ویلای دو طبقه روی یک سطح کاملا مسطح بنا شده و دارای نورگیرهایی رو به ستاره ها است.

استفاده مناسب از متریال مختلف در یک فضا آن را شاخص می‌سازد. فولاد، بتن و شیشه درکنار یکدیگر قرار گرفته و الوارهای افقی چوبی تاکید جذابی هستند برای ورودی ویلا.

بالکن در نما

یک بالکن بلند و کشیده، لذت از فضاهای بیرونی را تقویت می کند. پنجره های بزرگ، بیشترین سهم را در این طراحی ویلایی ییلاقی دارند. جان پناه های شیشه ای نیز درعین ایجاد حفاظت، هیچ مانع بصری رو به فضاهای پیرامونی ایجاد نمی کنند.

سه تراز ارتفاعی به هم پیوسته، تنوع و تطابق رنگی را در این ویلا دو طبقه نمایان می کنند. پانل های بزرگی از شیشه، نماهای وسیع و گسترده ای را رو به مناظر زیبای پیرامونی می گسترانند.

ادغام محوطه سازی و نمای استوایی در طراحی ویلا، نمای منحصر به فردی خلق کرده است. بازشوهای نما با دسته های بامبو، عرشه چوبی استخر، علف های وحشی و درختان نخل از المان های تاثیر گذار در این نما هستند.

در طراحی باغ ویلای معاصر، استفاده از بتن، سطوح چوبی و شیشه، آبشاری از لایه ها را در نما به وجود آورده که مشرف به دریاچه گسترانیده شده است.

پیشامدگی های متنوع برای بیشترین بهره از نماهای بیرونی. پنج بالکن در نمای ویلا، فضاهای روشن و جذابی را خلق کرده اند و گلهای آبی مسیر رسیدن به ورودی ویلایی را به زیبایی آراسته اند.

طبیعت و تکنولوژی در این نما با فضای پاییزی با یکدیگر ادغام شده اند. بلوک های حجم با مسیرهای بتنی به یکدیگر متصل شده و جریان فضایی بین داخل و خارج را در این خانه ویلایی شیشه ای و بزرگ ایجاد کرده اند.

روف گاردن

روف گاردن طبیعت و سرسبزی را برای این ویلا به ارمغان آورده است. نمای سفید رنگ این ویلا مدرن، در میان درختان نخل، گلها و گیاهان آویزان می درخشد.

روف گاردن

نورپردازی

نورپردازی های خطی، نقطه ای و یا با فرمهای خاص در ترکیب با المان های ساختاری نما، شخصیت منحصر به فردی به نمای ویلا می بخشند.

دو رنگ مشکی و سفید کاملا متضاد، در قالب دو باکس روی هم چرخیده، به خوبی نمای ویلا را شکل داده اند. پیاده راه منتهی به ورودی ویلا نیز با سنگریزه های سفید، پوشش داده شده است.

نمای ویلا سفید مشکی

گچ، شیشه، سنگ روستیک و بتن صنعتی در یک ترکیب بندی جذاب قرار گرفته اند. تن رنگی به کار رفته در این نما، به صورت دو تم کلی روشن و تیره تعریف شده است.

نما بتنی ویلا

جسارت در کنترل نور ورودی به فضاهای داخلی در این نما مشهود است. این نمای سنتی مدرن، از طیف متنوعی از متریال شامل سنگ های طبیعی و چوب تا سطوح یکدست و سفید گچی تشکیل شده‌اند.

نمای سنتی مدرن

ترکیب فروتنانه و آرام سطوح بتنی با گچ، حجم اصلی ویلا را شکل داده و پارکینگ نیمه محصور با سطوح داخلی چوبی در جوار آن جای گرفته است.

لندسکیپ ویلا

لندسکیپ ویلا می تواند نقش مهمی در طراحی نمای بیرونی ویلا داشته باشد. در حالیکه مکعب های گچی و بتنی فضاهای داخلی را در برگرفته اند، سه کره بتنی تزئینی، مشابه با وجوه سوراخ دار حجم بتنی، در محوطه ویلا جای گرفته اند.

یک فضای باز در میان بنا، گسستی در نمای بیرونی ایجاد کرده است. این ویلای دو طبقه که با چوب و آجر ساخته شده‌است، فضایی مرکزی برای آفتاب گرفتن دارد. عرشه چوبی آن نیز روی فضای سبز، گسترده شده است.

در مرکز این نما پله های عریضی با حاشیه‌های صاف و یکدست قرار گرفته‌اند. نمای چوبی با یک تو رفتگی شاخص، ورودی ویلا را تبدیل به فضایی دعوت کننده کرده‌است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]